Sony profiteert van succesfilm Spider-Man: No Way Home
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse techconcern Sony heeft de afgelopen periode geprofiteerd van het enorme succes van Spider-Man: No Way Home. De film kwam in december in de bioscoop en is nu al een van de best bezochte titels ooit. In Nederland is Spider-Man: No Way Home ook na de heropening van de bioscopen een grote hit gebleven.
Vorige week liet Sony nog weten dat de film al 1,5 miljard euro heeft opgebracht. Mede daardoor viel de winst van het Japanse concern een stuk hoger uit dan analisten in doorsnee hadden verwacht. Sony boekte in het derde kwartaal van zijn gebroken boekjaar, dat liep tot eind december, een nettowinst van 346 miljard yen (2,7 miljard euro). Dat is 11 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. De omzet steeg met 13 procent naar meer dan 3 biljoen yen (23 miljard euro). Het bedrijf heeft de verwachtingen voor het hele boekjaar, dat tot eind maart loopt, ook opgeschroefd.
Met de nieuwste spelcomputer van Sony, de PlayStation 5, gaat het minder goed. Sony blijft kampen met een tekort aan chips en problemen in de toeleveringsketen waardoor het niet zoveel consoles van de nieuwste generatie kan maken als het zou willen. Het techbedrijf heeft de verwachte verkoopcijfers van de spelcomputer voor het lopende boekjaar verlaagd. De PlayStation 5 is al sinds zijn debuut in november 2020 schaars. Eerder werd al bekend dat Sony ook dit jaar nog de voorganger, de PlayStation 4, blijft maken.
Daarnaast maken beleggers zich zorgen dat Sony voorbij wordt gestreefd door Microsoft. De grote concurrent en producent van de Xbox-console sloeg toe met de overname van ontwikkelaar Activision Blizzard voor ruim 61 miljard euro. Dat is de maker van onder meer Call of Duty. Microsoft zou zeker drie nieuwe Call of Duty-games uit willen brengen voor de PlayStation van Sony. Maar het is mogelijk dat het Amerikaanse techconcern de games exclusief houdt voor zijn Xbox en voor de pc.
Sony reageerde deze week met een eigen overname. Het bedrijf heeft videogamesontwikkelaar Bungie overgenomen voor 3,2 miljard euro. Het is zeker niet voor het eerst dat Sony een gamestudio inlijft, maar de overname is voor de Japanners veruit de grootste in de afgelopen tien jaar. Bungie heeft jarenlang de Halo-reeks voor Microsoft ontwikkeld en is de studio achter het populaire schietspel Destiny 2. Met die game wil Sony de concurrentie aangaan met Call of Duty.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.
11 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geƫindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geƫindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
15 uur geleden