Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sony profiteert van succesfilm Spider-Man: No Way Home

Sony profiteert van succesfilm Spider-Man: No Way Home

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse techconcern Sony heeft de afgelopen periode geprofiteerd van het enorme succes van Spider-Man: No Way Home. De film kwam in december in de bioscoop en is nu al een van de best bezochte titels ooit. In Nederland is Spider-Man: No Way Home ook na de heropening van de bioscopen een grote hit gebleven.

Vorige week liet Sony nog weten dat de film al 1,5 miljard euro heeft opgebracht. Mede daardoor viel de winst van het Japanse concern een stuk hoger uit dan analisten in doorsnee hadden verwacht. Sony boekte in het derde kwartaal van zijn gebroken boekjaar, dat liep tot eind december, een nettowinst van 346 miljard yen (2,7 miljard euro). Dat is 11 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. De omzet steeg met 13 procent naar meer dan 3 biljoen yen (23 miljard euro). Het bedrijf heeft de verwachtingen voor het hele boekjaar, dat tot eind maart loopt, ook opgeschroefd.

Met de nieuwste spelcomputer van Sony, de PlayStation 5, gaat het minder goed. Sony blijft kampen met een tekort aan chips en problemen in de toeleveringsketen waardoor het niet zoveel consoles van de nieuwste generatie kan maken als het zou willen. Het techbedrijf heeft de verwachte verkoopcijfers van de spelcomputer voor het lopende boekjaar verlaagd. De PlayStation 5 is al sinds zijn debuut in november 2020 schaars. Eerder werd al bekend dat Sony ook dit jaar nog de voorganger, de PlayStation 4, blijft maken.

Daarnaast maken beleggers zich zorgen dat Sony voorbij wordt gestreefd door Microsoft. De grote concurrent en producent van de Xbox-console sloeg toe met de overname van ontwikkelaar Activision Blizzard voor ruim 61 miljard euro. Dat is de maker van onder meer Call of Duty. Microsoft zou zeker drie nieuwe Call of Duty-games uit willen brengen voor de PlayStation van Sony. Maar het is mogelijk dat het Amerikaanse techconcern de games exclusief houdt voor zijn Xbox en voor de pc.

Sony reageerde deze week met een eigen overname. Het bedrijf heeft videogamesontwikkelaar Bungie overgenomen voor 3,2 miljard euro. Het is zeker niet voor het eerst dat Sony een gamestudio inlijft, maar de overname is voor de Japanners veruit de grootste in de afgelopen tien jaar. Bungie heeft jarenlang de Halo-reeks voor Microsoft ontwikkeld en is de studio achter het populaire schietspel Destiny 2. Met die game wil Sony de concurrentie aangaan met Call of Duty.

Meer uit Financieel

VEH heropent meldpunt voor misstanden bij bieden op koopwoningen

AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".

38 minuten geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

44 minuten geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

4 uur geleden
Gratis beveiligingspakket voor Odido-klanten na datalek

DEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.

5 uur geleden
Wall Street daalt scherp door AI-angst en hogere heffingen

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.

5 uur geleden
Amerikaans Anthropic wijst Chinese AI-bedrijven aan als dieven

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.

7 uur geleden
Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

10 uur geleden