Sony profiteert van sterke verkopen Playstation 5
TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Sony heeft in het afgelopen kwartaal goede zaken gedaan met zijn spelcomputer PlayStation 5, het belangrijkste product van het bedrijf. Ook de muziektak van het Japanse technologie- en entertainmentconcern presteerde beter dan verwacht. De verkopen werden daarbij geholpen door een goedkopere Japanse yen.
Dankzij de sterke prestaties schroefde Sony ook zijn verwachtingen voor het hele boekjaar op. De nettowinst zal naar verwachting nu uitkomen op 860 miljard yen (zo'n 5,5 miljard euro). Eerder werd nog uitgegaan van 840 miljard yen. Voor de omzet wordt nu gerekend op 12,2 biljoen yen (ruim 78 miljard euro), tegen een eerdere prognose van 11,5 biljoen yen. De verwachting voor het operationele resultaat bleef ongewijzigd.
In het afgelopen kwartaal zag het bedrijf de omzet met een derde stijgen tot bijna 3 biljoen yen. Het operationele resultaat viel daarbij hoger uit dan analisten hadden verwacht.
Leveringsbeperkingen verleden tijd
De PlayStation 5 is dit jaar de best verkochte console in de Verenigde Staten, zowel in eenheden als in dollars. De leveringsbeperkingen die het gamesysteem sinds de lancering in 2020 achtervolgden, zijn nu verleden tijd. Het bedrijf werkt er hard aan om het aantal gebruikers van de PlayStation 5 verder uit te breiden om meer gameontwikkelaars te verleiden om specifiek spellen voor het platform te creëren.
Sony sloot onlangs ook een deal met Microsoft om ervoor te zorgen dat het populaire schietspel Call of Duty ook na de overname van Activision Blizzard, de maker van het spel, door Microsoft beschikbaar zal blijven voor de PlayStation.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse uitstoot van CO2 is in 2025 met 2,3 procent gestegen tot 72 megaton. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) in zijn jaarverslag. Volgens de NEa kwam die stijging vooral doordat de energiesector meer uitstootte omdat meer elektriciteit werd geproduceerd voor export naar het buitenland.
43 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Rusland manipuleert systematisch economische gegevens om de westerse bondgenoten van Oekraïne te misleiden. Zo willen de Russen hen laten geloven dat hun economie de druk van oorlogsuitgaven en westerse sancties kan doorstaan. Dat heeft Thomas Nilsson, het hoofd van de Zweedse Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, gezegd in een interview met de Financial Times.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben fors meer klachten ingediend over verzekeraars, banken en andere financiële dienstverleners bij klachteninstituut Kifid. Het instituut ontving vorig jaar in totaal 7832 klachten, ruim 1800 meer dan in 2024.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie en gas werden daardoor weer duurder na de forse prijsdalingen op vrijdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten en bedrijven moeten geld dat ze betalen aan de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen vanaf 1 mei overmaken naar een ander rekeningnummer. Ook mensen die belasting of te veel ontvangen toeslagen terugkrijgen van deze diensten, krijgen dat vanaf volgende maand via een rekeningnummer van Rabobank. Hiervoor waarschuwen de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers gaan waarschijnlijk niet allemaal hun reiskostenvergoedingen voor personeel verhogen als het kabinet de onbelaste kilometervergoeding opschroeft van 23 naar 25 cent. En als ze dat wel doen kan dat bij bedrijven ook ten koste gaan van de loonruimte, waarschuwt werkgeversvereniging AWVN maandag na onderzoek onder bijna vierhonderd over het algemeen grotere bedrijven.
2 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat crisisoverleg houden over de zekerheid van brandstofleveringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft Merz gezegd bij de opening van de grote industriële handelsbeurs Hannover Messe. Volgens Merz zal die bijeenkomst van de nationale veiligheidsraad in Berlijn zeer snel plaatsvinden.
2 uur geleden