Sony profiteert van sterke verkopen Playstation 5
TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Sony heeft in het afgelopen kwartaal goede zaken gedaan met zijn spelcomputer PlayStation 5, het belangrijkste product van het bedrijf. Ook de muziektak van het Japanse technologie- en entertainmentconcern presteerde beter dan verwacht. De verkopen werden daarbij geholpen door een goedkopere Japanse yen.
Dankzij de sterke prestaties schroefde Sony ook zijn verwachtingen voor het hele boekjaar op. De nettowinst zal naar verwachting nu uitkomen op 860 miljard yen (zo'n 5,5 miljard euro). Eerder werd nog uitgegaan van 840 miljard yen. Voor de omzet wordt nu gerekend op 12,2 biljoen yen (ruim 78 miljard euro), tegen een eerdere prognose van 11,5 biljoen yen. De verwachting voor het operationele resultaat bleef ongewijzigd.
In het afgelopen kwartaal zag het bedrijf de omzet met een derde stijgen tot bijna 3 biljoen yen. Het operationele resultaat viel daarbij hoger uit dan analisten hadden verwacht.
Leveringsbeperkingen verleden tijd
De PlayStation 5 is dit jaar de best verkochte console in de Verenigde Staten, zowel in eenheden als in dollars. De leveringsbeperkingen die het gamesysteem sinds de lancering in 2020 achtervolgden, zijn nu verleden tijd. Het bedrijf werkt er hard aan om het aantal gebruikers van de PlayStation 5 verder uit te breiden om meer gameontwikkelaars te verleiden om specifiek spellen voor het platform te creëren.
Sony sloot onlangs ook een deal met Microsoft om ervoor te zorgen dat het populaire schietspel Call of Duty ook na de overname van Activision Blizzard, de maker van het spel, door Microsoft beschikbaar zal blijven voor de PlayStation.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei, CDA) vindt dat flexibel gebruik van stroomaansluitingen het nieuwe normaal moet worden voor burgers en bedrijven in Nederland vanwege het volle stroomnet. Dat zei hij donderdag tijdens een symposium van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in Madurodam over de toekomst van het Europese energiesysteem.
3 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de verliesbeurt een dag eerder en hielden vooral de obligatiemarkten in de gaten. Daar liepen de rentes op langlopende staatsleningen verder op door het vooruitzicht dat de centrale bank de rente verder gaat verhogen om de inflatie te bestrijden. Ook olie, een belangrijke aanjager van de inflatie, werd opnieuw duurder.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), staat op het punt de instantie te verlaten. Dat melden ingewijden aan Bloomberg. Ze zou een hoge functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) krijgen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Veel Russische bedrijven zijn bezorgd dat de staat hun bezittingen op elk moment kan onteigenen en zijn daarom terughoudend met het doen van investeringen in uitbreiding. Dat heeft de topman van de Russische VTB Bank gezegd op een bankenforum, aldus de krant Vedomosti.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ronde chocoladepastilles van Droste moeten vanaf volgend jaar weer in Nederland in de winkels liggen. Dat heeft de nieuwe Poolse eigenaar Wawel aangekondigd. Het ruim 160 jaar oude Nederlandse chocolademerk kwam in november vorig jaar in Poolse handen, nadat het eerder in de problemen raakte en een andere overnamepoging afketste.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Met een laatste instemming van de lidstaten is donderdag het besluit om EU-importtarieven voor een overgroot deel van Armeense producten op te heffen officieel. Eerder deze maand stemde het Europees Parlement ook al in met het opheffen van de tarieven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht geen veiligheidsgrenzen aan AI te stellen tijdens de topontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Wel zei hij dat AI een belangrijk gespreksonderwerp zal zijn tijdens de gesprekken met zijn Chinese ambtsgenoot.
2 uur geleden