Sony profiteert van sterke verkopen Playstation 5
TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Sony heeft in het afgelopen kwartaal goede zaken gedaan met zijn spelcomputer PlayStation 5, het belangrijkste product van het bedrijf. Ook de muziektak van het Japanse technologie- en entertainmentconcern presteerde beter dan verwacht. De verkopen werden daarbij geholpen door een goedkopere Japanse yen.
Dankzij de sterke prestaties schroefde Sony ook zijn verwachtingen voor het hele boekjaar op. De nettowinst zal naar verwachting nu uitkomen op 860 miljard yen (zo'n 5,5 miljard euro). Eerder werd nog uitgegaan van 840 miljard yen. Voor de omzet wordt nu gerekend op 12,2 biljoen yen (ruim 78 miljard euro), tegen een eerdere prognose van 11,5 biljoen yen. De verwachting voor het operationele resultaat bleef ongewijzigd.
In het afgelopen kwartaal zag het bedrijf de omzet met een derde stijgen tot bijna 3 biljoen yen. Het operationele resultaat viel daarbij hoger uit dan analisten hadden verwacht.
Leveringsbeperkingen verleden tijd
De PlayStation 5 is dit jaar de best verkochte console in de Verenigde Staten, zowel in eenheden als in dollars. De leveringsbeperkingen die het gamesysteem sinds de lancering in 2020 achtervolgden, zijn nu verleden tijd. Het bedrijf werkt er hard aan om het aantal gebruikers van de PlayStation 5 verder uit te breiden om meer gameontwikkelaars te verleiden om specifiek spellen voor het platform te creëren.
Sony sloot onlangs ook een deal met Microsoft om ervoor te zorgen dat het populaire schietspel Call of Duty ook na de overname van Activision Blizzard, de maker van het spel, door Microsoft beschikbaar zal blijven voor de PlayStation.
Meer uit Financieel
BANGKOK (ANP) - De Nederlandse economie groeit dit jaar waarschijnlijk beduidend harder dan gedacht. Dat voorspelt het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat in nieuwe ramingen ook zijn prognose voor Duitsland en de wereldeconomie als geheel heeft verhoogd. Volgens IMF-hoofdeconoom Silvana Tenreyro laat de wereldeconomie veerkracht zien na de grote verstoring van de energiemarkten door de uitbraak van de oorlog tegen Iran begin dit jaar.
8 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het aan het begin van de nieuwe handelsweek voorzichtig aan, na de koerswinsten van vorige week. Ze stelden zich terughoudend op in aanloop naar kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen. De beurshandel in New York stond maandag ook onder druk door een stijging van de olieprijzen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.
7 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.
7 uur geledenZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.
8 uur geledenZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.
9 uur geleden