Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sony profiteert van goedkopere PlayStation 5

Sony profiteert van goedkopere PlayStation 5

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Sony heeft zijn winstverwachting voor dit jaar opnieuw verhoogd. Het Japanse techbedrijf profiteert vooral van de populariteit van de spelcomputer PlayStation 5.

Sony gaat nu uit van een nettowinst van 880 miljard yen, omgerekend 5,45 miljard euro. Dat is 130 miljoen euro meer dan verwacht.

Door de gunstige wisselkoers van de yen doet het concern goede zaken in het buitenland. Prijsdalingen hebben waarschijnlijk de verkoop van de PS5-gameconsole gestimuleerd. Sony lanceert aanstaande vrijdag een slankere versie van het apparaat.

Legend of Zelda

De muziekdivisie van Sony profiteert van een verschuiving naar streamingdiensten in onder meer India, een van de dichtbevolkste landen ter wereld. De entertainmentuitgaven zullen daar naar verwachting verder toenemen door de stijgende inkomens.

Op filmgebied breidt Sony zijn activiteiten uit door samen te werken met gameproducent Nintendo aan een verfilming van de zeer populaire gamereeks Legend of Zelda. De Super Mario-film van Nintendo werd een van de best scorende films van het jaar, waardoor de verwachtingen van de Zelda-film hooggespannen zijn.

Meer uit Financieel

Bloomberg: OpenAI-topman op gastenlijst staatsdiner Trump en Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Sam Altman, de topman van OpenAI, zal hoogstwaarschijnlijk aanwezig zijn bij het staatsdiner dat de Amerikaanse president Donald Trump organiseert voor zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping.

1 uur geleden
Trump houdt vertrouwen in Fed-voorzitter ondanks rentekritiek

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaans president Donald Trump heeft kritiek geuit op de door hem aangestelde voorzitter van de centrale bank de Federale Reserve, Kevin Warsh. Op social media haalt de president fel uit naar het besluit van de centrale bank om de rente te verhogen in een poging de hardnekkige inflatie te bedwingen.

2 uur geleden
Wall Street lager na eerste renteverhoging Fed in ruim 3 jaar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met overwegend rode cijfers gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Zoals verwacht verhoogde de Amerikaanse centrale bank de rente voor het eerst in meer dan drie jaar om de hoge inflatie te bestrijden.

7 uur geleden
Fed-voorzitter Warsh: inflatie in VS al veel te lang te hoog

WASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.

8 uur geleden
Amerikaanse centrale bank verhoogt rente tegen hoge inflatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.

9 uur geleden
Bloomberg: Aramco wil oliepijpleiding spoedig deels heropenen

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.

10 uur geleden
AEX sluit vlak in aanloop rentebesluit Fed, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.

11 uur geleden