Sony profiteert van goedkopere PlayStation 5
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Sony heeft zijn winstverwachting voor dit jaar opnieuw verhoogd. Het Japanse techbedrijf profiteert vooral van de populariteit van de spelcomputer PlayStation 5.
Sony gaat nu uit van een nettowinst van 880 miljard yen, omgerekend 5,45 miljard euro. Dat is 130 miljoen euro meer dan verwacht.
Door de gunstige wisselkoers van de yen doet het concern goede zaken in het buitenland. Prijsdalingen hebben waarschijnlijk de verkoop van de PS5-gameconsole gestimuleerd. Sony lanceert aanstaande vrijdag een slankere versie van het apparaat.
Legend of Zelda
De muziekdivisie van Sony profiteert van een verschuiving naar streamingdiensten in onder meer India, een van de dichtbevolkste landen ter wereld. De entertainmentuitgaven zullen daar naar verwachting verder toenemen door de stijgende inkomens.
Op filmgebied breidt Sony zijn activiteiten uit door samen te werken met gameproducent Nintendo aan een verfilming van de zeer populaire gamereeks Legend of Zelda. De Super Mario-film van Nintendo werd een van de best scorende films van het jaar, waardoor de verwachtingen van de Zelda-film hooggespannen zijn.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - FNV-voorzitter Hans Spekman vindt de uitnodiging van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) om in gesprek te gaan over de toekomst van de sociale zekerheid "echt onzin". Dat zei de voorman tijdens de stakingsbijeenkomst van havenwerkers. Minister Vijlbrief deed vrijdagochtend een hernieuwde oproep aan de vakbonden om te komen praten.
30 minuten geledenEEFDE (ANP) - Meer schepen kunnen vanaf maandag gebruikmaken van de sluis bij het Gelderse Eefde. Rijkswaterstaat meldt dat het aantal doorvaarten dan wordt verdubbeld van vijf per dag nu naar tien. Dat kan omdat de waterstand op de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.
57 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft een plan aangekondigd ter waarde van meer dan 1 miljard euro om boeren te helpen die getroffen zijn door de opeenvolgende hittegolven, droogtes en branden in het land. Volgens de Franse minister van Landbouw Annie Genevard zal ongeveer de helft van het pakket, 520 miljoen euro, worden gebruikt voor directe snelle uitbetalingen aan boeren ter compensatie van de geleden weerschade.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Havenwerkers hebben het werk neergelegd in de havens van Rotterdam, Amsterdam en Zeeland. Met de staking van 11.15 uur tot 19.00 uur protesteren de vakbonden tegen de kabinetsplannen rondom de sociale zekerheid. FNV verwacht dat honderden havenwerkers samenkomen op de stakingslocatie in de haven van Rotterdam.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De opkomst voor de staking in de metaal- en bouwsector vrijdag in Oost-Nederland is iets lager uitgevallen dan verwacht. FNV-bestuurder Dino Djulbic zegt dat 200 tot 250 werknemers het werk hebben neergelegd uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Donderdag dacht de grootste vakbond van Nederland nog dat zo'n 250 mensen dit zouden doen.
3 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in augustus verder gestegen na de toename in juli, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De prijsstijgingen worden veroorzaakt door de extreme weersomstandigheden en de aanhoudende geopolitieke spanningen in de Perzische Golf en de Zwarte Zee, die de aanvoer vanuit belangrijke productieregio's verstoren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt McDonald's een last onder dwangsom op, omdat de fastfoodketen zich in Nederland niet houdt aan regels voor wegwerpbekers. McDonald's heeft de inspectie beloofd om vanaf volgend jaar alleen nog maar herbruikbare bekers aan zijn klanten in de restaurants aan te bieden.
5 uur geleden