Sony profiteert van goedkopere PlayStation 5
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Sony heeft zijn winstverwachting voor dit jaar opnieuw verhoogd. Het Japanse techbedrijf profiteert vooral van de populariteit van de spelcomputer PlayStation 5.
Sony gaat nu uit van een nettowinst van 880 miljard yen, omgerekend 5,45 miljard euro. Dat is 130 miljoen euro meer dan verwacht.
Door de gunstige wisselkoers van de yen doet het concern goede zaken in het buitenland. Prijsdalingen hebben waarschijnlijk de verkoop van de PS5-gameconsole gestimuleerd. Sony lanceert aanstaande vrijdag een slankere versie van het apparaat.
Legend of Zelda
De muziekdivisie van Sony profiteert van een verschuiving naar streamingdiensten in onder meer India, een van de dichtbevolkste landen ter wereld. De entertainmentuitgaven zullen daar naar verwachting verder toenemen door de stijgende inkomens.
Op filmgebied breidt Sony zijn activiteiten uit door samen te werken met gameproducent Nintendo aan een verfilming van de zeer populaire gamereeks Legend of Zelda. De Super Mario-film van Nintendo werd een van de best scorende films van het jaar, waardoor de verwachtingen van de Zelda-film hooggespannen zijn.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beurswaarde van techconcern Apple is dinsdag voor het eerst de grens van 5 biljoen dollar gepasseerd. Alleen chipconcern Nvidia wist eerder zo'n hoge beurswaarde te bereiken. Apple haalde Nvidia enkele weken geleden echter al in als waardevolste bedrijf ter wereld.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag verdeeld begonnen. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de resultaten van de grote techbedrijven Amazon, Microsoft, Apple en Facebook-moeder Meta, die later deze week naar buiten komen. Aandeelhouders zijn vooral benieuwd of de forse investeringen van deze bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) resultaten beginnen op te leveren.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse creditcardmaatschappij Visa schrapt ongeveer 2600 banen. Dat meldt Bloomberg op basis van een interne memo van topman Ryan McInerney, die het persbureau heeft ingezien. De baas van het bedrijf wil Visa efficiënter maken in de steeds heviger concurrentiestrijd binnen de betalingssector.
2 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het tweede kwartaal van dit jaar meer omzet geboekt, mede door meer verkeersvliegtuigen te leveren. Het ging om 171 toestellen, tegen 150 in dezelfde periode een jaar eerder. De totale omzet klom met 8 procent tot 24,6 miljard dollar.
3 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrankproducent Coca-Cola heeft goede zaken gedaan in het afgelopen kwartaal als een van de hoofdsponsors van het WK voetbal. Het concern wist meer frisdranken te verkopen en profiteerde tegelijkertijd van prijsverhogingen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU voert importheffingen in voor Chinees nylon, omdat dit heel goedkoop op de Europese markt wordt gedumpt. Dat meldt een woordvoerder van de Europese Commissie. De heffingen op nylon, ook bekend als polyamidegarens, variëren van 60 tot 67,5 procent.
4 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS heeft zijn omzetverwachting voor het hele jaar verhoogd. Dit wijst erop dat de keuze om minder in te zetten op het bezorgen van Amazon-pakketjes, goed uitpakt voor de koeriersdienst.
4 uur geleden