Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sony profiteert van goedkopere PlayStation 5

Sony profiteert van goedkopere PlayStation 5

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Sony heeft zijn winstverwachting voor dit jaar opnieuw verhoogd. Het Japanse techbedrijf profiteert vooral van de populariteit van de spelcomputer PlayStation 5.

Sony gaat nu uit van een nettowinst van 880 miljard yen, omgerekend 5,45 miljard euro. Dat is 130 miljoen euro meer dan verwacht.

Door de gunstige wisselkoers van de yen doet het concern goede zaken in het buitenland. Prijsdalingen hebben waarschijnlijk de verkoop van de PS5-gameconsole gestimuleerd. Sony lanceert aanstaande vrijdag een slankere versie van het apparaat.

Legend of Zelda

De muziekdivisie van Sony profiteert van een verschuiving naar streamingdiensten in onder meer India, een van de dichtbevolkste landen ter wereld. De entertainmentuitgaven zullen daar naar verwachting verder toenemen door de stijgende inkomens.

Op filmgebied breidt Sony zijn activiteiten uit door samen te werken met gameproducent Nintendo aan een verfilming van de zeer populaire gamereeks Legend of Zelda. De Super Mario-film van Nintendo werd een van de best scorende films van het jaar, waardoor de verwachtingen van de Zelda-film hooggespannen zijn.

Meer uit Financieel

Wall Street begint licht hoger na stevig koersherstel

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend met kleine winsten begonnen. Het herstel op Wall Street lijkt daarmee te worden voortgezet. Donderdag veerden de Amerikaanse beurzen al stevig op, na de koersverliezen die volgden op het rentebesluit van de Federal Reserve eerder deze week. Vooral de tech- en chipbedrijven gingen verder omhoog, na de eerdere onrust over de veiligheid van kunstmatige intelligentie (AI) en de oproepen van AI-topbestuurders om de ontwikkeling van de technologie te vertragen.

34 minuten geleden
Zorgen in woningbouwsector om toenemende krapte op stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Partijen in de woningbouwsector waarschuwen voor vertragingen en extra kosten, nu steeds meer nieuwbouwwoningen niet gelijk een aansluiting kunnen krijgen op het volle stroomnet. Woningcorporatiekoepel Aedes vreest dat woningzoekenden hierdoor mogelijk langer moeten wachten op een woning.

1 uur geleden
Bloomberg: Saudi Aramco levert geen olie aan klanten in Europa

DHAHRAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft zeker twee raffinaderijen in Europa verteld dat ze volgende maand geen aardolie ontvangen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Normaal gesproken krijgen deze Europese klanten volgens contract vaste leveringen uit Saudi-Arabië, maar de olie-export is verstoord door een aanval op een belangrijke pijpleiding in het land.

1 uur geleden
Zoon vervangt Warren Buffett als voorzitter Berkshire Hathaway

OMAHA (ANP) - Warren Buffett doet een stap terug als voorzitter van Berkshire Hathaway, het bedrijf dat onder zijn leiding is uitgegroeid tot een grote investeringsmaatschappij. Zijn zoon Howard volgt hem op. Warren Buffett gaat verder als "emeritus voorzitter" en geeft vanuit die rol zijn mening over de bedrijfsvoering, meldt Berkshire Hathaway.

3 uur geleden
ECB-president Lagarde houdt deur open voor vroegtijdig vertrek

DUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), laat de mogelijkheid open om haar functie vroegtijdig neer te leggen. Lagarde herhaalde dat ze in 2027 zal vertrekken als centralebankpresident, maar wilde niet zeggen of ze aanblijft tot haar ambtstermijn in oktober van dat jaar afloopt.

3 uur geleden
Ethische hackers breken binnen 72 uur in bij ChatGPT-maker OpenAI

SAN FRANCISCO (ANP) - Ethische hackers wisten recent in te breken bij OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Onderzoekers van het beveiligingsplatform Hacktron ontdekten twee kritieke kwetsbaarheden en wisten binnen 72 uur toegang te krijgen tot interne systemen.

4 uur geleden
KLM onderzoekt brandende powerbank op vlucht naar Curaçao

AMSTELVEEN (ANP) - KLM doet onderzoek naar een incident op een vlucht van Amsterdam naar Curaçao, waarbij een powerbank aan boord in brand raakte. Het is volgens de luchtvaartmaatschappij nu nog te vroeg om te zeggen of het beleid rond powerbanks aan boord aangescherpt moet worden.

4 uur geleden