Sony onderuit op negatieve Japanse beurs na resultaten
TOKIO (ANP) - Sony ging donderdag flink onderuit op de Japanse beurs. Het Japanse technologieconcern wist de tegenvallende resultaten van zijn gamedivisie te compenseren met sterke resultaten van zijn filmdivisie dankzij het enorme succes van de film Spider-Man: No Way Home. Beleggers vrezen echter dat de vooruitzichten voor de gamedivisie op termijn slecht blijven en dat het zonder nieuwe bioscoophit moeilijk zal zijn om de resultaten in de komenden maanden op peil te houden.
Sony raakte uiteindelijk ruim 6 procent kwijt. Het bedrijf schroefde zijn verwachtingen voor het hele boekjaar, dat tot eind maart loopt, nog wel op, maar met de nieuwste spelcomputer van het bedrijf, de PlayStation 5, gaat het minder goed. Sony blijft kampen met een tekort aan chips en problemen in de toeleveringsketen waardoor het niet zoveel consoles van de nieuwste generatie kan maken als het zou willen.
Eerder maakten beleggers zich al zorgen dat Sony voorbij wordt gestreefd door Microsoft. De grote Amerikaanse concurrent en producent van de Xbox-console sloeg toe met de overname van de grote gameontwikkelaar Activision Blizzard. Na de aankondiging van deze overname in januari raakte Sony op een dag 20 miljard dollar aan beurswaarde kwijt. Sony reageerde op de stap van zijn concurrent met een eigen overname van de kleinere gameontwikkelaar Bungie.
Nintendo
Mede door het koersverlies van Sony eindigde de toonaangevende Nikkei in Tokio 1,1 procent lager op 27.241,31 punten. De Japanse fabrikant van computerspellen en game consoles Nintendo zakte bijna 3 procent voorafgaand aan de publicatie van de resultaten van het bedrijf. Ook de Japanse chipbedrijven Tokyo Electron en Advantest behoorden tot de sterkste dalers met minnen van 3,9 en 2,6 procent, na tegenvallende verwachtingen van de Amerikaanse chipmaker Qualcomm. Ook tegenvallende vooruitzichten van Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, zette de techsector onder druk.
In China en Hongkong waren de beurzen nog altijd gesloten vanwege de viering van het Chinese nieuwjaar. In Zuid-Korea, waar wel weer werd gehandeld, maakte de Kospi een inhaalslag en dikte 2,6 procent aan. De beurs in Singapore ging flink vooruit tijdens de eerste handelssessie van de week. De All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent. Een stevige koerswinst van de Australische mijnbouwer Rio Tinto (plus 2,4 procent) hield het verlies beperkt.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
10 minuten geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.
31 minuten geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Tijdelijk Noodfonds Energie wil snel met de nieuwe coalitie spreken over een vlotte heropening vanwege de kou. "We maken een koudere winter mee dan de afgelopen jaren. De energievraag is hoog en veel gezinnen moeten noodgedwongen de keuze maken tussen stoken of koken", zegt het Noodfonds vrijdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland moet zich bij het verhogen van de defensie-uitgaven niet richten op tanks, maar op zaken waarin Nederland uitblinkt. Dat betogen economen van De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag na nieuw onderzoek.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Huishoudens kunnen hun energierekening verlagen met een thuisbatterij, maar het blijft onzeker hoe snel ze die kunnen terugverdienen. Dit meldt de Vereniging Eigen Huis (VEH) na een proef onder dertien huizenbezitters met verschillende typen batterijen.
2 uur geleden