Sony onderuit op negatieve Japanse beurs na resultaten
TOKIO (ANP) - Sony ging donderdag flink onderuit op de Japanse beurs. Het Japanse technologieconcern wist de tegenvallende resultaten van zijn gamedivisie te compenseren met sterke resultaten van zijn filmdivisie dankzij het enorme succes van de film Spider-Man: No Way Home. Beleggers vrezen echter dat de vooruitzichten voor de gamedivisie op termijn slecht blijven en dat het zonder nieuwe bioscoophit moeilijk zal zijn om de resultaten in de komenden maanden op peil te houden.
Sony raakte uiteindelijk ruim 6 procent kwijt. Het bedrijf schroefde zijn verwachtingen voor het hele boekjaar, dat tot eind maart loopt, nog wel op, maar met de nieuwste spelcomputer van het bedrijf, de PlayStation 5, gaat het minder goed. Sony blijft kampen met een tekort aan chips en problemen in de toeleveringsketen waardoor het niet zoveel consoles van de nieuwste generatie kan maken als het zou willen.
Eerder maakten beleggers zich al zorgen dat Sony voorbij wordt gestreefd door Microsoft. De grote Amerikaanse concurrent en producent van de Xbox-console sloeg toe met de overname van de grote gameontwikkelaar Activision Blizzard. Na de aankondiging van deze overname in januari raakte Sony op een dag 20 miljard dollar aan beurswaarde kwijt. Sony reageerde op de stap van zijn concurrent met een eigen overname van de kleinere gameontwikkelaar Bungie.
Nintendo
Mede door het koersverlies van Sony eindigde de toonaangevende Nikkei in Tokio 1,1 procent lager op 27.241,31 punten. De Japanse fabrikant van computerspellen en game consoles Nintendo zakte bijna 3 procent voorafgaand aan de publicatie van de resultaten van het bedrijf. Ook de Japanse chipbedrijven Tokyo Electron en Advantest behoorden tot de sterkste dalers met minnen van 3,9 en 2,6 procent, na tegenvallende verwachtingen van de Amerikaanse chipmaker Qualcomm. Ook tegenvallende vooruitzichten van Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, zette de techsector onder druk.
In China en Hongkong waren de beurzen nog altijd gesloten vanwege de viering van het Chinese nieuwjaar. In Zuid-Korea, waar wel weer werd gehandeld, maakte de Kospi een inhaalslag en dikte 2,6 procent aan. De beurs in Singapore ging flink vooruit tijdens de eerste handelssessie van de week. De All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent. Een stevige koerswinst van de Australische mijnbouwer Rio Tinto (plus 2,4 procent) hield het verlies beperkt.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.
33 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.
1 uur geledenVEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.
3 uur geledenKEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snack- en frisdrankproducent PepsiCo ging donderdag omhoog op de aandelenbeurzen in New York, nadat het bedrijf negatiever werd over de te behalen winst. De maker van Doritos, Lay's en Pepsi kampt met hogere kosten, met name in Noord-Amerika. Die drukken op de marges. Het aandeel steeg 1,8 procent.
5 uur geleden