Sony onderuit op negatieve Japanse beurs na resultaten
TOKIO (ANP) - Sony ging donderdag flink onderuit op de Japanse beurs. Het Japanse technologieconcern wist de tegenvallende resultaten van zijn gamedivisie te compenseren met sterke resultaten van zijn filmdivisie dankzij het enorme succes van de film Spider-Man: No Way Home. Beleggers vrezen echter dat de vooruitzichten voor de gamedivisie op termijn slecht blijven en dat het zonder nieuwe bioscoophit moeilijk zal zijn om de resultaten in de komenden maanden op peil te houden.
Sony raakte uiteindelijk ruim 6 procent kwijt. Het bedrijf schroefde zijn verwachtingen voor het hele boekjaar, dat tot eind maart loopt, nog wel op, maar met de nieuwste spelcomputer van het bedrijf, de PlayStation 5, gaat het minder goed. Sony blijft kampen met een tekort aan chips en problemen in de toeleveringsketen waardoor het niet zoveel consoles van de nieuwste generatie kan maken als het zou willen.
Eerder maakten beleggers zich al zorgen dat Sony voorbij wordt gestreefd door Microsoft. De grote Amerikaanse concurrent en producent van de Xbox-console sloeg toe met de overname van de grote gameontwikkelaar Activision Blizzard. Na de aankondiging van deze overname in januari raakte Sony op een dag 20 miljard dollar aan beurswaarde kwijt. Sony reageerde op de stap van zijn concurrent met een eigen overname van de kleinere gameontwikkelaar Bungie.
Nintendo
Mede door het koersverlies van Sony eindigde de toonaangevende Nikkei in Tokio 1,1 procent lager op 27.241,31 punten. De Japanse fabrikant van computerspellen en game consoles Nintendo zakte bijna 3 procent voorafgaand aan de publicatie van de resultaten van het bedrijf. Ook de Japanse chipbedrijven Tokyo Electron en Advantest behoorden tot de sterkste dalers met minnen van 3,9 en 2,6 procent, na tegenvallende verwachtingen van de Amerikaanse chipmaker Qualcomm. Ook tegenvallende vooruitzichten van Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, zette de techsector onder druk.
In China en Hongkong waren de beurzen nog altijd gesloten vanwege de viering van het Chinese nieuwjaar. In Zuid-Korea, waar wel weer werd gehandeld, maakte de Kospi een inhaalslag en dikte 2,6 procent aan. De beurs in Singapore ging flink vooruit tijdens de eerste handelssessie van de week. De All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent. Een stevige koerswinst van de Australische mijnbouwer Rio Tinto (plus 2,4 procent) hield het verlies beperkt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Belangrijke aandeelhouders van Heineken hebben de bierbrouwer opgeroepen om snel duidelijkheid te geven over de opvolger van de per eind mei vertrokken bestuursvoorzitter Dolf van den Brink. Twee van de vijftien grootste investeerders in het familiebedrijf zeiden tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat Heineken daarbij moet afwijken van de aloude traditie om interne kandidaten te benoemen. Ze willen een externe kandidaat om het concern er weer bovenop te helpen.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren en tuinders kregen in het eerste kwartaal van dit jaar gemiddeld ruim 10 procent minder betaald voor hun producten vergeleken met een jaar eerder. Volgens nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) leverden vooral aardappelen minder op. Ook de afzetprijzen van fruit, granen, melk en eieren lagen beduidend lager.
12 minuten geledenRHENEN (ANP) - Nederlandse wijngaardeniers hebben een succesvol wijnjaar beleefd. Met ruim 1,5 miljoen flessen wijn in 2025 was vorig jaar het op een na succesvolste wijnjaar ooit. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in samenwerking met Vereniging Nederlandse Wijnproducenten (VNWP).
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.
11 uur geleden