Sony Music verlaat Rusland definitief vanwege oorlog in Oekraïne
TOKIO (ANP/RTR) - Platenlabel Sony Music, de muziekdivisie van conglomeraat Sony, heeft Rusland verlaten en de activiteiten en muzikanten die voor het label actief waren overgedragen aan lokaal management. Het bedrijf laat Rusland achter zich vanwege de oorlog in Oekraïne, die een "verwoestende humanitaire impact" blijft hebben. Ook de sancties tegen Rusland blijven toenemen. "Daardoor kunnen we niet langer aanwezig blijven in Rusland," zei Sony Music in een verklaring.
Sony maakte geen details bekend over de transactie. De muziekbusiness schortte eerder dit jaar de activiteiten in Rusland op na de inval van dat land in Oekraïne.
Het bedrijf heeft in Rusland naar verluidt zo'n veertig tot vijftig mensen in dienst. Die werkten voor het platenlabel, maar ook de distributiedivisie The Orchard. Het personeel en de artiesten die onder Sony Music Russia vielen, gaan naar verluidt over naar het nieuwe onafhankelijke label.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.
24 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien, na de recordstanden vorige week. De stemming werd gedrukt door een teleurstellend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben aangekondigd uit oliekartel OPEC te stappen. Ook wil het land geen deel meer uitmaken van de maandelijkse gesprekken van OPEC+, waarbij naast de grote olieproducerende OPEC-landen ook bondgenoot Rusland aan tafel zit. De Emiraten geven als reden dat ze hun eigen belangen zwaarder willen laten wegen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kantonrechter van de rechtbank Amsterdam gaat op verzoek van negentien huurders vragen stellen over een huurverhoging aan het Europese Hof van Justitie. De huurders noemen hun huurverhoging oneerlijk en stellen recht te hebben op een terugbetaling.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een stichting eist van De Nederlandsche Bank (DNB) een schadevergoeding voor duizenden polishouders van de failliete levensverzekeraar Conservatrix. Ze houden de toezichthouder aansprakelijk voor de schade die zij hebben geleden door het omvallen van de verzekeraar. Dit doen ze enkele maanden nadat de rechtbank Amsterdam had vastgesteld dat DNB in 2017 bedrog pleegde rond de gedwongen verkoop van Conservatrix.
3 uur geledenATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft de inkomsten in het eerste kwartaal zien toenemen. Dat kwam voornamelijk door hogere verkopen, onder meer van de traditionele Coca-Cola en suikervrije varianten. Ook prijsverhogingen droegen bij aan de betere resultaten van de Amerikaanse frisdrankproducent, die ook merken als Fanta, Sprite en Aquarius voert.
3 uur geleden