Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sony keldert in Tokio na aankoop Activision door Microsoft

Sony keldert in Tokio na aankoop Activision door Microsoft

TOKIO (ANP) - Het Japanse technologieconcern Sony heeft woensdag flink aan waarde verloren op de aandelenbeurs in Tokio. Het aandeel ging onderuit na de overname van gamesontwikkelaar Activision Blizzard door Microsoft, de rivaal van de PlayStation-maker. Activision Blizzard is bekend van spellen als World of Warcraft en Call of Duty.

Het samengaan van Microsoft en Activision Blizzard daagt Sony's traditionele manier uit van het verkopen van spelcomputers. Het Japanse concern combineert daarbij vaak spraakmakende games met hun consoles. Sony verloor meer dan 12 procent. Microsoft neemt Activision Blizzard over voor zo'n 69 miljard dollar (meer dan 60 miljard euro). Vorig jaar kocht de maker van de Xbox nog het moederbedrijf van Bethesda, de studio achter spellen als Fallout en Doom, voor 7,5 miljard dollar.

Andere grote Japanse ontwikkelaars van games werden juist hoger gezet na de aankoop van Microsoft. Beleggers zien door de deal mogelijk in dat spellenmakers met een lijst aan grote titels meer waard zijn dan gedacht. Capcom, maker van onder meer Resident Evil en Street Fighter, steeg 4,5 procent. Square Enix ontwikkelde onder meer Tomb Raider en Final Fantasy en noteerde een plus van 3,5 procent.

Shanghai

De Nikkei eindigde, in navolging van de Amerikaanse beurzen, met 2,8 procent flink lager op 27.467,23 punten. Er heerst rentevrees nu de rentes op obligaties blijven stijgen. Die zorgen ervoor dat beleggers kiezen voor minder risicovolle aandelen.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,7 procent in de min. De Hang Seng-index in Hongkong stond 0,5 procent lager. Webwinkelbedrijf Alibaba verloor 1,6 procent na een bericht van persbureau Reuters dat de Verenigde Staten onderzoeken of de clouddiensten van het bedrijf een mogelijke bedreiging zijn voor de nationale veiligheid. Daarbij ligt de focus op de manier waarop Alicloud gegevens opslaat van klanten en of China toegang zou kunnen krijgen tot die informatie.

Meer uit Financieel

Frans OM onderzoekt seksuele intimidatie met slimme bril

PARIJS (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in Parijs hebben een onderzoek geopend naar mogelijke seksuele intimidatie waarbij slimme brillen een rol speelden. Het gaat om klachten rondom een trend op sociale media waarbij vrouwen op straat zonder hun toestemming worden gefilmd met camerabrillen, meldt het Franse OM aan persbureau Reuters.

18 minuten geleden
Topman Zeeuwse havens: droogte zorgt voor miljoenenschade

TERNEUZEN (ANP/BELGA) - De droogte deze zomer en de gevolgen daarvan voor de scheepvaart in het Kanaal Gent-Terneuzen leiden tot miljoenen euro's aan schade bij bedrijven. Dat heeft topman Cas König van North Sea Port, het bedrijf achter de havens van Terneuzen, Vlissingen en Gent, gezegd in een interview met persbureau Belga.

32 minuten geleden
Nestlé wil stappen zetten om rechten in Rusland te beschermen

VEVEY (ANP) - Nestlé zal alle noodzakelijke stappen zetten om in Rusland zijn rechten te beschermen, meldt het voedingsmiddelenconcern. De Zwitserse multinational reageert op het decreet waarmee president Poetin bedrijfsonderdelen in het land tijdelijk onder beheer van een Russische entiteit zet.

57 minuten geleden
Bank of Japan verhoogt rente naar hoogste niveau sinds 1995

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bank of Japan heeft het belangrijkste rentetarief in het land verhoogd naar het hoogste niveau sinds 1995. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden. Ook geeft de Bank of Japan aan dat er meer verhogingen zullen volgen om de stijgende consumentenprijzen in het land aan te pakken, die worden aangewakkerd door hogere energieprijzen en een zwakke Japanse yen.

1 uur geleden
Effect Nationale Investeringsinstelling is beperkt, zegt CPB

DEN HAAG (ANP) - Het effect op de economie van een Nationale Investeringsinstelling (NII) is waarschijnlijk beperkt. Dat stellen deskundigen van het Centraal Planbureau (CPB), slechts enkele dagen nadat het kabinet plannen naar buiten bracht voor de oprichting van zo'n instelling.

3 uur geleden
Groen licht voor buitenlands kapitaal bij overname Warner Bros

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC) heeft ingestemd met een verzoek van Paramount Skydance om buitenlandse investeerders te laten deelnemen aan de overname van Warner Bros Discovery. Dat meldde de FCC donderdag.

6 uur geleden
Wall Street herstelt na eerste renteverhoging Fed in drie jaar

NEW YORK (ANP) - Dalende olieprijzen, lagere Amerikaanse rentes op staatsobligaties en solide banencijfers hielpen beleggers donderdag om de eerste renteverhoging van de Federal Reserve in meer dan drie jaar te verwerken. De belangrijkste Amerikaanse beursindices op Wall Street sloten duidelijk hoger. Vooral techbedrijven waren daarbij in trek.

10 uur geleden