Sony en Nintendo stijgen op positieve Japanse beurs
TOKIO (ANP) - Elektronicaconcern Sony en computerspelmaker Nintendo behoorden donderdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurs in Tokio, die een stevige winst liet zien. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat Sony voor 1,5 miljard dollar aan eigen aandelen gaat inkopen. Ook overweegt het concern zijn financiële divisie apart naar de beurs te brengen. Nintendo profiteerde van de sterke verkoopcijfers van het nieuwste spel van de videogameserie Zelda, waarvan in de eerste drie dagen na de lancering ruim 10 miljoen exemplaren werden verkocht.
Sony dikte 6 procent aan en Nintendo klom 2 procent. De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, steeg mede daardoor 1,5 procent. Ook de chipbedrijven Advantest en Tokyo Electron gingen verder omhoog en kregen er 7,5 en 5 procent bij. Autofabrikant Toyota en winkelbedrijf Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, klommen ruim 1 procent. Nomura won 0,4 procent ondanks dat de bank aangaf zijn winstverwachting te verlagen.
Tegenvallende handelscijfers uit Japan hadden weinig impact op de beurshandel. De export in april steeg daarbij minder sterk dan verwacht, terwijl de daling van de import groter uitviel dan voorzien.
Hogere slotstanden
Ook op de andere aandelenmarkten in Azië werden winsten geboekt. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door de hoop op een spoedig akkoord over de verhoging van het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid. President Joe Biden verklaarde erop te vertrouwen dat de Verenigde Staten geen wanbetaler zullen worden en de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy zei dat een akkoord over het schuldenplafond nog deze week mogelijk is.
De beurs in Shanghai stond tussentijds 0,8 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong steeg 1,1 procent. Tencent verloor ruim 1 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. Het Chinese internet- en gamesbedrijf zag de omzet afgelopen kwartaal sterk toenemen. De nettowinst viel wel lager uit dan verwacht. Het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba, dat later op de dag met resultaten komt, steeg 3 procent. De Kospi in Seoul klom 0,6 procent en de All Ordinaries in Sydney won 0,5 procent.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.
1 uur geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren, een nieuw record. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.
6 uur geleden