Sony en Nintendo stijgen op positieve Japanse beurs
TOKIO (ANP) - Elektronicaconcern Sony en computerspelmaker Nintendo behoorden donderdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurs in Tokio, die een stevige winst liet zien. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat Sony voor 1,5 miljard dollar aan eigen aandelen gaat inkopen. Ook overweegt het concern zijn financiële divisie apart naar de beurs te brengen. Nintendo profiteerde van de sterke verkoopcijfers van het nieuwste spel van de videogameserie Zelda, waarvan in de eerste drie dagen na de lancering ruim 10 miljoen exemplaren werden verkocht.
Sony dikte 6 procent aan en Nintendo klom 2 procent. De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, steeg mede daardoor 1,5 procent. Ook de chipbedrijven Advantest en Tokyo Electron gingen verder omhoog en kregen er 7,5 en 5 procent bij. Autofabrikant Toyota en winkelbedrijf Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, klommen ruim 1 procent. Nomura won 0,4 procent ondanks dat de bank aangaf zijn winstverwachting te verlagen.
Tegenvallende handelscijfers uit Japan hadden weinig impact op de beurshandel. De export in april steeg daarbij minder sterk dan verwacht, terwijl de daling van de import groter uitviel dan voorzien.
Hogere slotstanden
Ook op de andere aandelenmarkten in Azië werden winsten geboekt. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door de hoop op een spoedig akkoord over de verhoging van het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid. President Joe Biden verklaarde erop te vertrouwen dat de Verenigde Staten geen wanbetaler zullen worden en de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy zei dat een akkoord over het schuldenplafond nog deze week mogelijk is.
De beurs in Shanghai stond tussentijds 0,8 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong steeg 1,1 procent. Tencent verloor ruim 1 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. Het Chinese internet- en gamesbedrijf zag de omzet afgelopen kwartaal sterk toenemen. De nettowinst viel wel lager uit dan verwacht. Het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba, dat later op de dag met resultaten komt, steeg 3 procent. De Kospi in Seoul klom 0,6 procent en de All Ordinaries in Sydney won 0,5 procent.
Meer uit Financieel
STARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
11 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.
13 uur geleden