Sony brengt PlayStation 5 eind november in de verkoop
TOKIO (ANP) - Nederlandse gamers kunnen vanaf 19 november de langverwachte PlayStation 5 gameconsole van Sony aanschaffen, heeft het Japanse elektronicaconcern bekendgemaakt. In Japan, Zuid-Korea, de Verenigde Staten, Canada, Mexico, Australië en Nieuw-Zeeland kunnen liefhebbers er al een week eerder een kopen.
Sony meldt dat de verschillende versies van de nieuwe spelcomputer, de grote rivaal van de Xbox van Microsoft, respectievelijk 499,99 euro en 399,99 euro gaan kosten. De goedkopere variant heeft geen dvd-drive.
De aankondiging van de prijs is de opmaat naar een concurrentieslag tussen Sony en Microsoft eind dit jaar. Veel consumenten zullen dan naar verwachting een keuze gaan maken voor een nieuwe spelcomputer, die vaak gebaseerd is op de games die exclusief voor één type console worden aangeboden.
Microsoft maakte vorige week bekend dat de nieuwe Xbox Series X vanaf 10 november verkrijgbaar is voor ongeveer 500 dollar. Een eenvoudigere versie, de Xbox Series S, zal 200 dollar goedkoper zijn. Microsoft gaat er daarmee vanuit dat het profijt van keuze bieden aan klanten, zwaarder weegt dan het risico van het gelijktijdig lanceren van twee nieuwe machines.
Een analist benadrukt dat Sony mogelijk een slimme zet heeft gedaan door de goedkopere versie aan te bieden tegen een "aanzienlijke korting, zonder dat dit ten koste gaat van het prestatievermogen of de hardware, behalve de dvd-reader".
Hardwareprijzen hebben in het verleden meermaals het verschil gemaakt in concurrentieslagen tussen consoles. Sony en Microsoft proberen zoveel mogelijk spelers naar hun platformen te lokken om op die manier spelontwikkelaars zo ver te krijgen dat zij hun games exclusief voor hun console maken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.
11 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.
11 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.
13 uur geleden