Sony boekt meer winst door muziek en games
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Sony heeft in het afgelopen kwartaal meer winst geboekt dankzij sterke resultaten van zijn muziek- en gamedivisies. Vooral muziekstreaming blijft een geldmachine voor het Japanse entertainmentconcern, dat met zijn muziektak achter topartiesten zit als Beyoncé en Lil Nas X.
Sony, dat veel muziekrechten bezit, profiteert ook van de populariteit van streamingdiensten zoals Spotify. De muziektak van het bedrijf omvat ook een aantal populaire smartphonegames en anime-uitgeverijen, waarvan de populariteit buiten Japan sterk is toegenomen.
Het bedrijf zag de nettowinst in de drie maanden tot en met september met 69 procent stijgen tot 338,5 miljard yen (zo'n 2 miljard euro). Dat was meer dan verwacht. Voor het hele boekjaar handhaafde Sony de verwachting van een winst van 980 miljard yen. Het bedrijf werd wel iets positiever over de jaaromzet.
Grand Theft Auto
Een toename in de verkoop van beeldsensoren, die worden gebruikt in camera's van mobiele telefoons, en een daling van de Japanse yen droegen volgens Sony ook bij aan de winstgroei. Het bedrijf lanceerde deze week ook de PlayStation 5 Pro, een duurdere, krachtigere versie van zijn gameconsole. Die kost in Europa bijna 800 euro, 250 euro meer dan de oudere versie.
Met die vernieuwde versie van zijn spelcomputer wil Sony voorkomen dat gamers tijdens het belangrijke feestdagenseizoen overstappen naar spelcomputers van concurrenten. Volgend jaar wil Sony ook nieuwe grote games uitbrengen, waaronder Monster Hunter Wilds van Capcom en Grand Theft Auto VI van Rockstar Games.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen door het winterse weer. Het gaat bijvoorbeeld om auto's en bedrijfswagens die van de weg glijden. De verwachting is dat er ook meer meldingen van lekkages binnenkomen als de sneeuw smelt.
12 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport waarschuwt reizigers nu ook voor annuleringen en eventuele vertragingen als gevolg van de winterse weersomstandigheden. Voor de rest van de dag is een maximum ingesteld van vier binnenkomende vluchten per uur. Het aantal annuleringen is nog op twee handen te tellen, maar dit aantal kan volgens een woordvoerder nog oplopen.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De snelheid waarmee PostNL woensdag bezorgt verschilt sterk per regio. "In sommige gebieden zijn wegen slecht begaanbaar of tijdelijk onbegaanbaar", stelt een woordvoerder.
20 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De kosten van de honderden vluchten die KLM heeft moeten annuleren in de afgelopen dagen door het extreme winterweer lopen waarschijnlijk in de tientallen miljoenen, zegt luchtvaarteconoom Rogier Lieshout van onderzoeksbureau Beelining. De precieze omvang van de schade is volgens hem echter nog moeilijk te bepalen. KLM zelf geeft vooralsnog geen commentaar op de financiële gevolgen en verwijst naar de eerstekwartaalcijfers die eind april worden gepubliceerd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarktketens Jumbo en Albert Heijn verwachten in de loop van de dag en donderdag de bevoorrading van hun supermarkten weer op orde te hebben. In verscheidene filialen zijn schappen leeg. Door het winterse weer is vooral de levering van de versproducten verhinderd, zoals groenten en fruit.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Het grote Noorse olie- en gasconcern Equinor is voorlopig niet van plan terug te keren naar Venezuela. Dat heeft Equinor-topman Anders Opedal gezegd tegen persbureau Reuters.
1 uur geleden