Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sony boekt meer winst door muziek en games

Sony boekt meer winst door muziek en games

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Sony heeft in het afgelopen kwartaal meer winst geboekt dankzij sterke resultaten van zijn muziek- en gamedivisies. Vooral muziekstreaming blijft een geldmachine voor het Japanse entertainmentconcern, dat met zijn muziektak achter topartiesten zit als Beyoncé en Lil Nas X.

Sony, dat veel muziekrechten bezit, profiteert ook van de populariteit van streamingdiensten zoals Spotify. De muziektak van het bedrijf omvat ook een aantal populaire smartphonegames en anime-uitgeverijen, waarvan de populariteit buiten Japan sterk is toegenomen.

Het bedrijf zag de nettowinst in de drie maanden tot en met september met 69 procent stijgen tot 338,5 miljard yen (zo'n 2 miljard euro). Dat was meer dan verwacht. Voor het hele boekjaar handhaafde Sony de verwachting van een winst van 980 miljard yen. Het bedrijf werd wel iets positiever over de jaaromzet.

Grand Theft Auto

Een toename in de verkoop van beeldsensoren, die worden gebruikt in camera's van mobiele telefoons, en een daling van de Japanse yen droegen volgens Sony ook bij aan de winstgroei. Het bedrijf lanceerde deze week ook de PlayStation 5 Pro, een duurdere, krachtigere versie van zijn gameconsole. Die kost in Europa bijna 800 euro, 250 euro meer dan de oudere versie.

Met die vernieuwde versie van zijn spelcomputer wil Sony voorkomen dat gamers tijdens het belangrijke feestdagenseizoen overstappen naar spelcomputers van concurrenten. Volgend jaar wil Sony ook nieuwe grote games uitbrengen, waaronder Monster Hunter Wilds van Capcom en Grand Theft Auto VI van Rockstar Games.

Meer uit Financieel

Opnieuw flinke verliezen op Wall Street, olieprijzen fors hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.

9 uur geleden
Merz: Duitse kolencentrales mogelijk langer in bedrijf om oorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.

11 uur geleden
AEX sluit opnieuw met verlies, olieprijzen verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.

12 uur geleden
Eurocommissaris: oorlog Midden-Oosten schaadt groei economie EU

BRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.

15 uur geleden
Consumentenbond vindt paascampagne Jumbo "te kort door de bocht"

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.

15 uur geleden
Wall Street daalt na uitstel Amerikaanse aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".

16 uur geleden
Oorlog raakt FloraHolland nauwelijks, bedrijf verwacht weer winst

AALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.

17 uur geleden