Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sony boekt meer winst door muziek en games

Sony boekt meer winst door muziek en games

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Sony heeft in het afgelopen kwartaal meer winst geboekt dankzij sterke resultaten van zijn muziek- en gamedivisies. Vooral muziekstreaming blijft een geldmachine voor het Japanse entertainmentconcern, dat met zijn muziektak achter topartiesten zit als Beyoncé en Lil Nas X.

Sony, dat veel muziekrechten bezit, profiteert ook van de populariteit van streamingdiensten zoals Spotify. De muziektak van het bedrijf omvat ook een aantal populaire smartphonegames en anime-uitgeverijen, waarvan de populariteit buiten Japan sterk is toegenomen.

Het bedrijf zag de nettowinst in de drie maanden tot en met september met 69 procent stijgen tot 338,5 miljard yen (zo'n 2 miljard euro). Dat was meer dan verwacht. Voor het hele boekjaar handhaafde Sony de verwachting van een winst van 980 miljard yen. Het bedrijf werd wel iets positiever over de jaaromzet.

Grand Theft Auto

Een toename in de verkoop van beeldsensoren, die worden gebruikt in camera's van mobiele telefoons, en een daling van de Japanse yen droegen volgens Sony ook bij aan de winstgroei. Het bedrijf lanceerde deze week ook de PlayStation 5 Pro, een duurdere, krachtigere versie van zijn gameconsole. Die kost in Europa bijna 800 euro, 250 euro meer dan de oudere versie.

Met die vernieuwde versie van zijn spelcomputer wil Sony voorkomen dat gamers tijdens het belangrijke feestdagenseizoen overstappen naar spelcomputers van concurrenten. Volgend jaar wil Sony ook nieuwe grote games uitbrengen, waaronder Monster Hunter Wilds van Capcom en Grand Theft Auto VI van Rockstar Games.

Meer uit Financieel

Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

15 minuten geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

47 minuten geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

1 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

2 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

3 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

3 uur geleden
Personeel Aldi België staakt om mogelijke opening op zondag

EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.

4 uur geleden