Sony bij winnaars op beurs in Japan
TOKIO (ANP) - Elektronicaconcern Sony stond maandag op de beurs in Japan bij de winnaars. Het concern zou flink willen inzetten op een PlayStation VR2-headset. Daarvan moeten er volgens ingewijden tegen maart volgend jaar zo'n 2 miljoen van zijn gemaakt. Het bedrijf zou vorige maand begonnen zijn met de massaproductie van de virtual reality-bril. Daarbij loopt de productie vooralsnog voorspoedig, ondanks de vele problemen in toeleveringsketens wereldwijd.
Sony liet in Tokio tussentijds een winst van dik 1 procent noteren. Verder stonden ook chipbedrijven bij de stijgers in Japan. Een handelsupdate van Mimasu Semiconductor was positiever dan voorzien, waarmee de hele chipsector een boost kreeg. Mimasu noteerde ruim 11 procent hoger. De Nikkei-index in Tokio stond 0,5 procent in de plus.
De handel in Azië was dun, vooral ook door de vele feestdagen deze week. In China blijven de graadmeters de hele week gesloten vanwege de zogenoemde Gouden Week. Ook in Seoul bleef de aandelenbeurs maandag gesloten wegens een feestdag. Verder stonden de olieprijzen flink hoger na het bericht dat de landen van oliekartel OPEC en diens bondgenoten (OPEC+) een productiebeperking overwegen. Die moet zorgen voor hogere prijzen.
De Hang Seng in Hongkong verloor tussentijds 1,6 procent. Ook hier is de handel dun. Beleggers in Hongkong hebben op dinsdag een dagje vrij. De aandacht in Hongkong ging vooral uit naar Chinese vastgoedfondsen als Country Garden Holdings, China Vanke, CIFI Holdings Group en Yuzhou Group Holdings, die tot 7,5 procent wonnen. Financiële toezichthouders hebben de grootste staatsbanken van het land opgedragen tot 85 miljard euro aan vastgoedfinanciering te verstrekken.
In Australië noteerde de All Ordinaries 0,2 procent in de min. Later deze week beslist de Australische centrale bank over de rente. De verwachting is dat het belangrijkste rentetarief met 0,5 procentpunt wordt verhoogd om daarmee de hoge inflatie aan te pakken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.
52 minuten geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald, maar zag de winst dalen. De opbrengsten van de divisie voor cloudactiviteiten namen het hardst toe, dankzij de grote vraag naar rekenkracht en toepassingen van kunstmatige intelligentie. Het nettoresultaat kreeg een knauw door verliezen op beleggingen door Google.
2 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft heeft ook afgelopen kwartaal weer veel geld verdiend aan zijn cloudtak. De vraag naar diensten rond kunstmatige intelligentie (AI) nam verder toe en leverde de clouddivisie Azure, na die van Amazon de grootste ter wereld, bijna de helft meer omzet op. De totale inkomsten van het Amerikaanse concern groeiden met 19 procent, tot ruim 92 miljard dollar.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië verhoogt de belasting voor banken en verzekeraars om de lasten van middeninkomens en zelfstandigen te verlichten. In de woensdag gepresenteerde begroting voor volgend jaar loopt het tekort op naar 3,4 procent, boven de norm van maximaal 3 procent vanuit de Europese Unie. Maar de regering van premier Giorgia Meloni maakt gebruik van een uitzonderingsregeling voor uitgaven aan defensie en klimaat.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine winsten de handel uitgegaan, na de beslissing van de Federal Reserve om de rente in de aanloop naar de midterms onveranderd te houden. De Amerikaanse centrale bank beloofde de inflatie omlaag te krijgen en de komende tijd informatie te vergaren over het beste beleid daarvoor. Techbedrijf Oracle maakte beleggers enthousiast met zijn strategie-update.
3 uur geledenWALNUT CREEK (ANP/BLOOMBERG) - Na Chiquita waarschuwt ook het grote bananenmerk Del Monte voor prijsverhogingen op de korte termijn. Veel regenval in Latijns-Amerika en de gestegen kosten door de Iranoorlog zitten de verkopers dwars. "Het komt er nu op aan of je wil overleven of ten onder gaat als je op dezelfde weg doorgaat. Deze prijzen kunnen niet langer zo blijven", zei Del Monte-topman Mohammad Abu-Ghazaleh in een toelichting op tegenvallende kwartaalresultaten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten onveranderd gelaten. Dat maakte de Amerikaanse centrale bank bekend na zijn tweedaagse rentevergadering. De Fed benadrukte wel dat de inflatie nog altijd te hoog is, waardoor de mogelijkheid blijft bestaan dat de rente nog een keer omhooggaat.
5 uur geleden