Sonic beter bezocht dan Mufasa in Noord-Amerikaanse bioscopen
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Sonic the Hedgehog 3, van de filmstudio van Paramount Global, was dit weekend de best scorende film in Amerikaanse en Canadese bioscopen. Met de kaartverkoop was in het debuutweekend 62 miljoen dollar gemoeid. Daarmee werd Mufasa: The Lion King van Disney overtroffen. Die film, die afgelopen week eveneens in première ging, was goed voor 35 miljoen dollar aan kaartjes.
Volgens persbureau Bloomberg vallen de cijfers van beide films enigszins tegen. Branchetracker Box Office Pro had voor Sonic, die in Nederland pas later deze week uitkomt, op minstens 70 miljoen dollar gerekend. Bij Mufasa lagen de verwachtingen op minstens 50 miljoen dollar.
Paramount investeert de laatste jaren flink in films van Sonic. De twee voorgaande Sonic-films, gebaseerd op de videogamefranchise van Sega, hebben samen meer dan 725 miljoen dollar opgebracht aan de kassa. Daarnaast verdiende de studio 180 miljoen dollar aan mensen die de film thuis op hun eigen tv wilden zien. Paramount werkt inmiddels aan een vierde film in de reeks. Die staat gepland voor 2027.
Dat de kaartverkoop voor Mufasa die voor Sonic niet heeft weten te overtreffen, roept volgens Bloomberg vragen op over de toekomst van The Lion King-franchise. De eerste film uit 1994 maakte deel uit van een renaissance in Disney's animatie-afdeling en werd ook bewerkt tot een langlopende Broadway-musical, tv-shows en videogames. Een versie uit 2019 met fotorealistische animatie scoorde wereldwijd ook nog erg goed. Maar de nieuwe film heeft tamelijk lage beoordelingen gekregen van filmrecensenten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Michael Dell en zijn echtgenote Susan Dell hebben aangekondigd 6,25 miljard dollar (5,4 miljard euro) te doneren aan een programma waarmee de regering-Trump kinderen van een beleggingsrekening wil voorzien. Met de gift hoopt de oprichter van computerconcern Dell meer kinderen te laten profiteren van het programma.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in Amsterdam slaagden er dinsdag niet in te profiteren van hogere openingskoersen op Wall Street. Ook het scherpe herstel van de bitcoin en andere cryptomunten bood geen soelaas. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde opnieuw voor terughoudendheid.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hobbypluimveefokkers maken zich zorgen over de impact van maatregelen tegen de vogelgriep. Omdat zij vanwege afschermplichten de afgelopen vijf jaar nauwelijks nog iets met hun dieren mochten doen, stoppen steeds meer fokkers ermee. Dit meldt voorzitter Jan Dirk Nijkamp van Kleindier Liefhebbers Nederland (KLN), de landelijke vereniging van houders die kleine dieren als hobby houden.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina wil met een overname in de Verenigde Staten een sterkere positie innemen op de markt voor hoogwaardige eiwitten. Het Nederlandse zuivelconcern koopt Wisconsin Whey Protein, dat voor de Noord-Amerikaanse markt wei-eiwitten produceert. Die worden steeds populairder als bestanddeel voor sportvoeding of voedingssupplementen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery is dinsdag een van de stijgers op de beurzen in New York. Het bedrijf won 1,2 procent aan beurswaarde na een bericht van zakenkrant The Wall Street Journal. Hierin schreef de krant dat Netflix zijn bod op de entertainment- en streamingactiviteiten, waaronder de studio's en streamingdienst HBO Max van Warner Bros. Discovery, heeft verhoogd. De biedingsstrijd rond het mediaconcern gaat daarmee een nieuwe ronde in.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) mocht PostNL in 2019 een vergunning weigeren voor het overnemen van postbedrijf Sandd. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft dit dinsdag in hoger beroep beslist. Het CBb laat hiermee de uitspraak van de rechtbank Rotterdam in stand, waarbij het beroep van PostNL tegen de weigering ongegrond is verklaard.
6 uur geleden