Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sonic beter bezocht dan Mufasa in Noord-Amerikaanse bioscopen

Sonic beter bezocht dan Mufasa in Noord-Amerikaanse bioscopen

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Sonic the Hedgehog 3, van de filmstudio van Paramount Global, was dit weekend de best scorende film in Amerikaanse en Canadese bioscopen. Met de kaartverkoop was in het debuutweekend 62 miljoen dollar gemoeid. Daarmee werd Mufasa: The Lion King van Disney overtroffen. Die film, die afgelopen week eveneens in première ging, was goed voor 35 miljoen dollar aan kaartjes.

Volgens persbureau Bloomberg vallen de cijfers van beide films enigszins tegen. Branchetracker Box Office Pro had voor Sonic, die in Nederland pas later deze week uitkomt, op minstens 70 miljoen dollar gerekend. Bij Mufasa lagen de verwachtingen op minstens 50 miljoen dollar.

Paramount investeert de laatste jaren flink in films van Sonic. De twee voorgaande Sonic-films, gebaseerd op de videogamefranchise van Sega, hebben samen meer dan 725 miljoen dollar opgebracht aan de kassa. Daarnaast verdiende de studio 180 miljoen dollar aan mensen die de film thuis op hun eigen tv wilden zien. Paramount werkt inmiddels aan een vierde film in de reeks. Die staat gepland voor 2027.

Dat de kaartverkoop voor Mufasa die voor Sonic niet heeft weten te overtreffen, roept volgens Bloomberg vragen op over de toekomst van The Lion King-franchise. De eerste film uit 1994 maakte deel uit van een renaissance in Disney's animatie-afdeling en werd ook bewerkt tot een langlopende Broadway-musical, tv-shows en videogames. Een versie uit 2019 met fotorealistische animatie scoorde wereldwijd ook nog erg goed. Maar de nieuwe film heeft tamelijk lage beoordelingen gekregen van filmrecensenten.

Meer uit Financieel

PME verhoogt pensioenen volgend jaar met 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. Daardoor krijgen ongeveer 170.000 gepensioneerden vanaf begin volgend jaar een hoger bedrag op hun bankrekening.

28 minuten geleden
Bloomberg: Duitsland overweegt verkoop genationaliseerd Uniper

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland bereidt zich voor op een mogelijke verkoop van het genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dit zou een van de grootste privatiseringen van Duitsland ooit kunnen worden, nu de regering in Berlijn afstapt van het idee om het nutsbedrijf te fuseren met de door de staat gesteunde gasreus SEFE. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Twijfels over AI toch niet weg op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - Het sentiment onder beleggers op Wall Street heeft donderdag in de loop van de handelsdag een ommezwaai gemaakt. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden aanvankelijk voor opluchting bij beleggers. Maar Wall Street sloot uiteindelijk met verliezen, mede ingegeven door twijfels over de vraag of de Federal Reserve de rente in december zal verlagen.

1 uur geleden
Krant: senator VS wil onderzoek naar banden JPMorgan en Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Ron Wyden roept op tot een onderzoek naar de relatie tussen JPMorgan Chase en de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De grote bank zou opzettelijk meer dan 1 miljard dollar aan verdachte transacties van Epstein niet hebben aangekaart. Dat schrijft The New York Times, met verwijzing naar een rapport dat Wyden heeft opgesteld op basis van recent vrijgegeven rechtbankstukken.

2 uur geleden
Zonnepaneeleigenaren in onzekerheid door onbekende tarieven

AMERSFOORT (ANP) - Energieleveranciers moeten de terugleververgoeding en terugleverkosten vanaf 2027 snel bekendmaken. Met die oproep is de Vereniging Eigen Huis (VEH) donderdag gekomen. De belangenorganisatie voor huizenbezitters heeft negen energiebedrijven per brief gevraagd een positieve vergoeding te garanderen om te voorkomen dat zonnepaneeleigenaren moeten betalen voor hun teruggeleverde stroom.

3 uur geleden
Duitsland wil meer geld steken in ruimtevaartorganisatie ESA

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland is van plan zijn financiering voor de Europese ruimtevaartorganisatie ESA aanzienlijk te verhogen. Onderzoeksminister Dorothee Bär zal naar verwachting tot 5 miljard euro toezeggen tijdens de ESA-conferentie in Bremen volgende week.

3 uur geleden
Winsten Europese beurzen zwakken af na publicatie banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met winsten gesloten. In de middaghandel werden de plussen echter kleiner, na nieuwe cijfers van de Amerikaanse overheid over de arbeidsmarkt. Het vanwege de shutdown uitgestelde banenrapport over september bevatte volgens economen van ING gemengde signalen. Daardoor blijft het lastig goed in te schatten wat de Fed volgende maand met de Amerikaanse rente doet.

4 uur geleden