Songfestivalwinnaar wil niets zeggen over Joost Klein
MALMÖ (ANP) - De Zwitserse songfestivalwinnaar Nemo wil niet reageren op het voorval met Joost Klein. De artiest weet daar naar eigen zeggen te weinig vanaf, zei hen tijdens de persconferentie na de finale van het Eurovisie Songfestival in het Zweedse Malmö.
"Ik heb me daar nog niet echt in verdiept", zei Nemo, doelend op de diskwalificatie van de Nederlander om een incident. "Ik denk niet dat ik een statement kan geven, omdat ik de details niet ken. Dus ik onthoud me van commentaar omdat ik niets slims kan zeggen."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
26 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
7 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
14 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
14 uur geleden