'Sonaldo' bezorgt Mourinho een flashback
LONDEN (ANP) - José Mourinho kreeg een flashback toen hij Son Heung-min na een solo van zo'n 80 meter zag scoren voor zijn club Tottenham Hotspur. "Mijn zoon noemt hem altijd Sonaldo, Sonaldo Nazário", aldus de Portugese trainer, doelend op de Braziliaanse oud-spits Ronaldo Luis Nazário de Lima. "Vandaag was Son ook echt 'Sonaldo'."
De Zuid-Koreaanse aanvaller pikte na zo'n half uur spelen de bal in de buurt van het eigen strafschopgebied op. Hij begon aan een slalom langs de spelers van Burnley en sneed op snelheid dwars door de defensie. "Ik wilde de bal naar Dele Alli passen, maar ik kon hem niet vinden en bleef dus maar doorgaan", aldus Son, die z'n lange solo beheerst afrondde en daarmee voor de derde treffer tekende in de met 5-0 gewonnen wedstrijd.
"Op dat moment schoot direct een doelpunt van Ronaldo uit 1996 door mijn hoofd. Het was de wedstrijd Compostela - Barcelona en ik had de eer om naast Sir Bobby Robson op de bank te zitten", zei Mourinho. "Ronaldo kreeg de bal voor de middenlijn en scoorde een goal die vergelijkbaar is met deze van Son. Een geweldig doelpunt."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
17 minuten geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.
1 uur geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft dankzij een zege bij SC Freiburg de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De Duitse landskampioen, die het in Freiburg moest doen zonder trainer Vincent Kompany, won met 3-1.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."
5 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz baalde van het gelijkspel van PSV tegen Feyenoord (1-1). "We hadden verdiend om deze wedstrijd te winnen", zei hij.
5 uur geleden