'Sonaldo' bezorgt Mourinho een flashback
LONDEN (ANP) - José Mourinho kreeg een flashback toen hij Son Heung-min na een solo van zo'n 80 meter zag scoren voor zijn club Tottenham Hotspur. "Mijn zoon noemt hem altijd Sonaldo, Sonaldo Nazário", aldus de Portugese trainer, doelend op de Braziliaanse oud-spits Ronaldo Luis Nazário de Lima. "Vandaag was Son ook echt 'Sonaldo'."
De Zuid-Koreaanse aanvaller pikte na zo'n half uur spelen de bal in de buurt van het eigen strafschopgebied op. Hij begon aan een slalom langs de spelers van Burnley en sneed op snelheid dwars door de defensie. "Ik wilde de bal naar Dele Alli passen, maar ik kon hem niet vinden en bleef dus maar doorgaan", aldus Son, die z'n lange solo beheerst afrondde en daarmee voor de derde treffer tekende in de met 5-0 gewonnen wedstrijd.
"Op dat moment schoot direct een doelpunt van Ronaldo uit 1996 door mijn hoofd. Het was de wedstrijd Compostela - Barcelona en ik had de eer om naast Sir Bobby Robson op de bank te zitten", zei Mourinho. "Ronaldo kreeg de bal voor de middenlijn en scoorde een goal die vergelijkbaar is met deze van Son. Een geweldig doelpunt."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
9 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.
13 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi
21 uur geledenPORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.
22 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.
22 uur geleden