Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sommige coronarechtszaken tegen Staat nog niet zeker

Sommige coronarechtszaken tegen Staat nog niet zeker

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog niet zeker of een aantal aangekondigde coronarechtszaken tegen de Staat doorgaan. De kermishouders wachten nog even met hun zaak om weer aan de slag te mogen, omdat vergelijkbare branches ook nog niet open zijn. Marktkooplieden willen nog afwachten hoe de overheid reageert op hun voorstellen en hebben hun kort geding nog niet aangespannen. En de horeca heeft voor zijn rechtszaak om heropening af te dwingen nog geen dagvaarding de deur uit gedaan.

De kermissen willen weer open maar wachten nog met het aanspannen van de eerder aangekondigde zaak. "We wachten de ontwikkelingen in vergelijkbare branches af", zegt Hans van Tol van de Nationale Bond van Kermishouders BOVAK. Demissionair minister Hugo de Jonge zei maandag tijdens de persconferentie over corona dat de terrassen rond Pasen weer open mogen, mits de coronacijfers het toelaten. "Als de terrassen dan weer open zouden kunnen, waarom de kermissen dan niet?", vraagt Van Tol zich af.

Marktkooplieden kondigden eind februari een zaak aan omdat verkopers van non-foodartikelen hun waren niet op de markt mogen verkopen als maatregel tegen coronabesmettingen. "We hebben een ontzettend sterk dossier op laten stellen en dat ligt nu bij de landsadvocaat", zegt ad-interim voorzitter Peter Reudink van de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel (CVAH). Hij verwacht snel een reactie te krijgen van de overheid en als er geen versoepelingen komen, wordt het kort geding aangespannen.

Pasen

Koninklijke Horeca Nederland (KHN) geeft aan nog steeds van plan te zijn om een rechtszaak te starten tegen de overheid om volledige heropening af te dwingen, ondanks het voornemen van het kabinet om rond Pasen maatregelen te versoepelen. "Veel zaken hebben geen terras, de hele horeca moet zo snel mogelijk open", zegt een woordvoerster. De rechtsgang wordt evenwel nog voorbereid.

Voor de horecabranche is dit niet de enige coronarechtszaak die momenteel speelt. Dinsdag stond KHN al tegenover de Staat in de rechtszaal. Dat kort geding is bedoeld om af te dwingen dat een beloofde aanvulling op de zogeheten TVL-coronasteun zo snel mogelijk wordt uitbetaald.

Kort geding

Winkeliersorganisatie INretail voerde maandag al een kort geding tegen de overheid. De achterban van de brancheorganisatie wil zo gedaan krijgen dat de winkels weer open mogen. Om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan zijn niet-essentiële winkels al sinds half december op slot. Volgens INretail kunnen winkels wel veilig open, met inachtneming van de geldende coronavoorwaarden. De rechter in Den Haag komt uiterlijk op vrijdagochtend met een uitspraak.

Ook de branchevereniging van zonnestudio's stapte onlangs naar de rechter om te strijden voor heropening. Die zaak dient op 26 maart. De branche kreeg eind februari te horen dat de studio's dicht moeten blijven, terwijl de contactberoepen hun deuren mochten openen. Tijdens de eerste lockdown in het voorjaar van 2020 mochten zonnestudio’s wel openblijven.

Meer uit Binnenland

Elk jaar 38 kinderen op spoedeisende hulp door inslikken batterij

AMSTERDAM (ANP) - Elk jaar komen minstens 38 kinderen op de spoedeisende hulp terecht doordat ze een batterij hebben ingeslikt, meldt het Emma Kinderbuikcentrum van het Amsterdam UMC op basis van eigen onderzoek. Vooral bij jonge kinderen kan dit ernstige gevolgen hebben en zelfs leiden tot overlijden, melden de onderzoekers.

5 minuten geleden
IKNL: Kanker bij jongvolwassenen heeft langdurige gevolgen

UTRECHT (ANP) - Er leven bijna 70.000 mensen in Nederland die de afgelopen twintig jaar op jongvolwassen leeftijd te horen kregen dat ze kanker hadden. Zij kampen nog lange tijd met de gevolgen van kanker en de behandeling, zoals vruchtbaarheidsproblemen, verminderd inkomen en impact op relaties. Dat meldt het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL).

3 uur geleden
ONE-Dyas schaalt gaswinning uit veld in Noordzee op

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.

5 uur geleden
SP wil af van eigen risico voor medische hulp na seksueel geweld

DEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.

5 uur geleden
Weeronline verwacht stralende dagen met kans op 20 graden

HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.

16 uur geleden
Vijf mensen opgepakt na vondst hennepkwekerij in Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.

17 uur geleden
Iran wijst wapenstilstand zonder garanties af, aldus ministerie

TEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

18 uur geleden