Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Somalische troepen beëindigen gijzeling in hotel Mogadishu

Somalische troepen beëindigen gijzeling in hotel Mogadishu

MOGADISHU (ANP/AFP/RTR) - Somalische troepen hebben na ongeveer 30 uur een einde gemaakt aan een gijzeling door terroristen van de beweging al-Shabaab in een hotel in de Somalische hoofdstad Mogadishu. Er zijn vermoedelijk zeker vijftien doden gevallen.

"De veiligheidstroepen hebben het beleg nu beëindigd en de schutters zijn dood, we hebben het afgelopen uur geen geweerschoten gehad vanuit het gebouw", laat een veiligheidscommandant weten. Hoeveel slachtoffers er zijn gevallen, wilde hij niet zeggen. De regering houdt volgens hem zondagmorgen een persconferentie over de bloedige aanval.

Eerder zaterdagavond bevestigde een functionaris van de veiligheidsdienst de dood van twaalf slachtoffers, vooral burgers. De jihadisten claimden via Twitter ten minste veertig militairen te hebben omgebracht en zeventig verwond.

Twee autobommen ontploft

De terreurgroep liet vrijdagavond twee autobommen ontploffen bij het Hayat Hotel en drong daarna schietend het gebouw binnen. Gespecialiseerde eenheden zijn daarna ongeveer 30 uur bezig geweest om de aanvallers uit te schakelen. Op de tweede verdieping zaten lange tijd nog leden van al-Shabaab verschanst met een onbekend aantal gijzelaars. Dat maakte de inzet van zware wapens onmogelijk. Bovendien waren de trappenhuizen met explosieven onbruikbaar gemaakt.

Het hotel vlakbij de luchthaven is volgens ooggetuigen voor een deel verwoest. Het was een geliefde ontmoetingsplek van politici en overheidsfunctionarissen. Al-Shabaab (de jeugd) zaait al vijftien jaar dood en verderf in het land en zegt een streng islamitische staat na te streven.

Meer uit Buitenland

Oekraïne wil snel af van Russische benaming muntgeld

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense centrale bank heeft bekendgemaakt dat het muntgeld dat al eeuwen kopeke heet, een Oekraïense naam krijgt: de sjah. Oekraïne wil af van de naam van de Oekraïense cent, kopeke, omdat die uit Rusland komt.

51 minuten geleden
Europarlement wil dat EU-lidstaten Hongarije hard gaan straffen

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement roept de EU-lidstaten op om hard op te treden tegen Hongarije. Dat kunnen zij doen door artikel 7 te activeren, waarmee onder andere het stemrecht van Hongarije in de EU kan worden ontnomen. De situatie in Hongarije verslechtert en de rechtsstaat wordt continu bedreigd, stelt het parlement na onderzoek. De achteruitgang is volgens de Europarlementariërs mede te wijten aan de laksheid van de lidstaten.

54 minuten geleden
15 lichamen van Palestijnse gevangenen overgedragen

KHAN YOUNIS (ANP/AFP) - De lichamen van vijftien Palestijnse gevangenen zijn aangekomen in een ziekenhuis in de Gazastrook. Dat betekent dat Israël nu sinds het staakt-het-vuren 285 overleden Palestijnen heeft overgedragen in ruil voor de lichamen van 21 gijzelaars die werden vastgehouden door Hamas.

1 uur geleden
Duitse verpleger krijgt levenslang voor doden van patiënten

AKEN (ANP/AFP) - Een Duitse verpleger is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor de moord op tien patiënten. De man diende hen dodelijke injecties toe. Hij is ook schuldig bevonden aan poging tot moord op 27 anderen.

1 uur geleden
Europarlementariërs verdeeld over klimaatdoel 2040

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zijn verdeeld over het akkoord van EU-klimaatministers over het klimaatdoel voor 2040. De Duitse parlementariër Peter Liese van de christendemocraten vindt het akkoord "zeer ambitieus en aanvaardbaar". Maar Renew Europe-parlementariër Gerben-Jan Gerbrandy (D66) vindt het doel "niets meer dan een vijgenblad".

2 uur geleden
Auto rijdt in op voetgangers en fietsers op Franse eiland Oléron

ILE D'OLERON (ANP/RTR/AFP) - Een automobilist heeft op het Franse eiland Oléron meerdere voetgangers en fietsers aangereden, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez op X. Daarbij zijn volgens de Franse openbaar aanklager tien gewonden gevallen, van wie vier zwaargewond.

2 uur geleden
Belgische veiligheidsraad praat donderdag over drone-incidenten

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft de Nationale Veiligheidsraad bijeengeroepen om te praten over de drone-incidenten bij luchthavens van dinsdagavond. Meerdere vliegvelden kwamen stil te liggen.

3 uur geleden