Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Solskjaer verdedigt blunderende doelman De Gea

Solskjaer verdedigt blunderende doelman De Gea

LONDEN (ANP) - Engelse voetbalanalisten vinden dat David de Gea onder de lat bij Manchester United plaats moet maken voor Dean Henderson, maar manager Ole Gunnar Solskjaer wil de Spanjaard niet laten vallen. Niet voor het eerst dit seizoen blunderde De Gea zondag in de verloren halve finale van de FA Cup tegen Chelsea (3-1).

"David weet dat hij die bal had moeten hebben", zei de Noorse trainer over de 2-0 van Mason Mount. "Voor een veldspeler is het zoveel makkelijker om een fout te herstellen dan voor een keeper. Maar David had daarna toch nog twee of drie fantastische reddingen."

Solskjaer noemde De Gea onlangs nog de beste doelman ter wereld. De 29-jarige Spanjaard, die al sinds 2011 voor ManUnited speelt, grijpt dit seizoen echter nogal eens mis. "Als een keeper een fout maakt, of misschien twee, dan moet je hem het vertrouwen blijven geven", zei oud-topvoetballer Alan Shearer als analist bij de BBC. "Maar hij blijft fouten maken. Ik denk dat het tijd is om Dean Henderson als nummer 1 naar Manchester te halen."

Henderson is door Manchester United uitgeleend aan Sheffield United. De 23-jarige Engelsman maakt daar een sterke indruk. "David is onherkenbaar, ik zie niet meer de keeper die in vijf jaar tijd vier keer werd uitgeroepen tot speler van het jaar", zegt oud-speler Phil Neville. "Hij maakt fouten. Een zelfverzekerde De Gea had alle goals van Chelsea voorkomen. Hij presteert wisselvallig en dat kost United wedstrijden."

Meer uit Voetbal

Ghana in protest bij Canada na weigeren visum WK-speler Partey

ACCRA (ANP/AFP/RTR) - De Ghanese regering heeft een officiële klacht ingediend bij Canada omdat de Ghanese middenvelder Thomas Partey geen visum heeft gekregen. Ghana speelt woensdag de eerste groepswedstrijd van het WK voetbal in Toronto, maar de 32-jarige Partey mag Canada niet in, omdat hij vorige zomer is aangeklaagd voor vijf verkrachtingen en een aanranding.

2 uur geleden
Marokko is volgens bondscoach Ouahbi geen underdog meer

EAST ‌RUTHERFORD (ANP/RTR) - Marokko wil op het WK bewijzen dat het land geen underdog meer is. Dat heeft bondscoach Mohamed Ouahbi in de aanloop naar de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Brazilië gezegd.

4 uur geleden
FIFA geeft verklaring voor lege stoeltjes bij WK-wedstrijden

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA houdt vol dat de bezoekerscijfers bij het WK kloppen, ondanks beelden van lege stoeltjes tijdens de tweede wedstrijd van het WK tussen Zuid-Korea en Tsjechië in Mexico afgelopen donderdag.

6 uur geleden
Engels voetbalteam slachtoffer van diefstal in Kansas City

KANSAS CITY (ANP/RTR) - Het Engelse voetbalelftal is slachtoffer geworden van diefstal. Bij het team is materiaal voor de trainingen gestolen uit een transportbus.

7 uur geleden
Pochettino wijst op teamprestatie VS na ruime zege op Paraguay

INGLEWOOD (ANP/RTR) - De overtuigende zege van de Verenigde Staten op Paraguay (4-1) is volgens bondscoach Mauricio Pochettino van de VS het resultaat van teamprestatie, meer dan van de klasse van individuele spelers.

8 uur geleden
De Jong gelooft in Oranje, maar ziet ploeg niet als WK-favoriet

KANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong kijkt met veel vertrouwen uit naar het WK dat voor het Nederlands elftal zondag begint met een wedstrijd tegen Japan in het Dallas Stadium. "We hebben goede spelers en zijn onvoorspelbaar", zegt hij. "We hebben snelheid en fysieke kracht, zijn goed aan de bal en kunnen snel counteren. Ook hebben we voldoende 'lengte' voor spelhervattingen."

10 uur geleden
De Jong: voetbal gaat weer de goede kant op

KANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong verwacht dat aanvallend spel beloond wordt op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik heb het gevoel dat het voetbal weer de goede kant op gaat", stelt de middenvelder van Oranje.

10 uur geleden