Solskjaer verdedigt blunderende doelman De Gea
LONDEN (ANP) - Engelse voetbalanalisten vinden dat David de Gea onder de lat bij Manchester United plaats moet maken voor Dean Henderson, maar manager Ole Gunnar Solskjaer wil de Spanjaard niet laten vallen. Niet voor het eerst dit seizoen blunderde De Gea zondag in de verloren halve finale van de FA Cup tegen Chelsea (3-1).
"David weet dat hij die bal had moeten hebben", zei de Noorse trainer over de 2-0 van Mason Mount. "Voor een veldspeler is het zoveel makkelijker om een fout te herstellen dan voor een keeper. Maar David had daarna toch nog twee of drie fantastische reddingen."
Solskjaer noemde De Gea onlangs nog de beste doelman ter wereld. De 29-jarige Spanjaard, die al sinds 2011 voor ManUnited speelt, grijpt dit seizoen echter nogal eens mis. "Als een keeper een fout maakt, of misschien twee, dan moet je hem het vertrouwen blijven geven", zei oud-topvoetballer Alan Shearer als analist bij de BBC. "Maar hij blijft fouten maken. Ik denk dat het tijd is om Dean Henderson als nummer 1 naar Manchester te halen."
Henderson is door Manchester United uitgeleend aan Sheffield United. De 23-jarige Engelsman maakt daar een sterke indruk. "David is onherkenbaar, ik zie niet meer de keeper die in vijf jaar tijd vier keer werd uitgeroepen tot speler van het jaar", zegt oud-speler Phil Neville. "Hij maakt fouten. Een zelfverzekerde De Gea had alle goals van Chelsea voorkomen. Hij presteert wisselvallig en dat kost United wedstrijden."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
55 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
3 uur geleden