Solskjaer: Ronaldo bewijst het ongelijk van criticasters
MANCHESTER (ANP) - Trainer Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United vindt dat alle criticasters van Cristiano Ronaldo de wedstrijd in de Champions League tegen Atalanta Bergamo nog eens goed moeten bekijken. "Als iemand kritiek wil leveren op zijn inzet of houding, kijk dit duel dan nog maar eens terug. Hij deed alles wat een spits moet doen", zei Solskjaer.
Met een magistrale kopbal bezorgde Ronaldo de Engelse club in de slotfase de winst: 3-2. Drie weken geleden had de Portugees in de thuiswedstrijd tegen Villarreal ook al de winnende treffer gemaakt, toen diep in de blessuretijd (2-1). Manchester United keek tegen Atalanta bij rust tegen een achterstand van 2-0 aan, maar herpakte zich in de tweede helft.
"Ik was heel, heel blij met hoe Ronaldo onze aanval leidde", zei Solskjaer. "We hadden hem gevraagd de diepte te zoeken en druk te zetten. Je zag hem sprinten. Op het einde was hij zelfs aan het verdedigen in ons eigen strafschopgebied. Zijn doelpunt was natuurlijk het hoogtepunt. Zijn timing is beter dan van wie dan ook. Voor het doel is Cristiano echt geweldig."
Na acht wedstrijden dit seizoen staat de teller van de 36-jarige Portugees op zes doelpunten: drie in de Premier League en drie in de Champions League. Op het Europese podium heeft hij vooralsnog in alle groepsduels gescoord.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
3 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
2 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
2 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft voetbalvedette Cristiano Ronaldo bedankt voor zijn wedstrijden in het Portugese elftal. "Hij heeft generaties geïnspireerd, miljoenen fans verenigd en de hoop en trots van Portugal naar de grootste podia gebracht", prijst de voorzitter van de wereldvoetbalbond de 41-jarige voetballer, die eerder donderdag aankondigde te stoppen bij het nationale elftal.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zijn tweede overwinning behaald in het hoofdtoernooi van de Europa League. De ploeg van trainer Dick Schreuder won in het eigen Goffertstadion met 3-1 van Omonia Nicosia uit Cyprus na twee treffers van Bryan Linssen en een van Clement Bischoff.
4 uur geleden