Solskjaer: Ronaldo bewijst het ongelijk van criticasters
MANCHESTER (ANP) - Trainer Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United vindt dat alle criticasters van Cristiano Ronaldo de wedstrijd in de Champions League tegen Atalanta Bergamo nog eens goed moeten bekijken. "Als iemand kritiek wil leveren op zijn inzet of houding, kijk dit duel dan nog maar eens terug. Hij deed alles wat een spits moet doen", zei Solskjaer.
Met een magistrale kopbal bezorgde Ronaldo de Engelse club in de slotfase de winst: 3-2. Drie weken geleden had de Portugees in de thuiswedstrijd tegen Villarreal ook al de winnende treffer gemaakt, toen diep in de blessuretijd (2-1). Manchester United keek tegen Atalanta bij rust tegen een achterstand van 2-0 aan, maar herpakte zich in de tweede helft.
"Ik was heel, heel blij met hoe Ronaldo onze aanval leidde", zei Solskjaer. "We hadden hem gevraagd de diepte te zoeken en druk te zetten. Je zag hem sprinten. Op het einde was hij zelfs aan het verdedigen in ons eigen strafschopgebied. Zijn doelpunt was natuurlijk het hoogtepunt. Zijn timing is beter dan van wie dan ook. Voor het doel is Cristiano echt geweldig."
Na acht wedstrijden dit seizoen staat de teller van de 36-jarige Portugees op zes doelpunten: drie in de Premier League en drie in de Champions League. Op het Europese podium heeft hij vooralsnog in alle groepsduels gescoord.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino kan rekenen op voldoende stemmen om voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA te blijven. Tegenstanders overwegen nu hun strategie te wijzigen om zijn macht in te perken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diverse bronnen.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Filip Kostić neemt in de Champions League-wedstrijd van PSV tegen Sjachtar Donetsk de plaats in van de geschorste Mauro Júnior. De 33-jarige Serviër speelt vanaf 18.45 uur in het Philips Stadion als linkervleugelverdediger.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Koploper AZ kan vrijdag in de thuiswedstrijd tegen Willem II nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van een lichte blessure, meldt de Alkmaarse club.
8 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal is in 2030 in de buurt van de Marokkaanse stad Casablanca. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van uitspraken van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond.
9 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Hakim Ziyech zet zijn voetballoopbaan voort in Brazilië. De 33-jarige Marokkaanse middenvelder bereikte donderdag een akkoord met Botafogo over een contract tot het einde van 2028.
9 uur geleden