Solskjaer: Ronaldo bewijst het ongelijk van criticasters
MANCHESTER (ANP) - Trainer Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United vindt dat alle criticasters van Cristiano Ronaldo de wedstrijd in de Champions League tegen Atalanta Bergamo nog eens goed moeten bekijken. "Als iemand kritiek wil leveren op zijn inzet of houding, kijk dit duel dan nog maar eens terug. Hij deed alles wat een spits moet doen", zei Solskjaer.
Met een magistrale kopbal bezorgde Ronaldo de Engelse club in de slotfase de winst: 3-2. Drie weken geleden had de Portugees in de thuiswedstrijd tegen Villarreal ook al de winnende treffer gemaakt, toen diep in de blessuretijd (2-1). Manchester United keek tegen Atalanta bij rust tegen een achterstand van 2-0 aan, maar herpakte zich in de tweede helft.
"Ik was heel, heel blij met hoe Ronaldo onze aanval leidde", zei Solskjaer. "We hadden hem gevraagd de diepte te zoeken en druk te zetten. Je zag hem sprinten. Op het einde was hij zelfs aan het verdedigen in ons eigen strafschopgebied. Zijn doelpunt was natuurlijk het hoogtepunt. Zijn timing is beter dan van wie dan ook. Voor het doel is Cristiano echt geweldig."
Na acht wedstrijden dit seizoen staat de teller van de 36-jarige Portugees op zes doelpunten: drie in de Premier League en drie in de Champions League. Op het Europese podium heeft hij vooralsnog in alle groepsduels gescoord.
Meer uit Voetbal
CAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
33 minuten geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
37 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
1 uur geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.
1 uur geledenVILLARREAL (ANP/AFP) - Villarreal mag komend voetbalseizoen opnieuw meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Marcelino versloeg zaterdag Levante met 5-1 en is daardoor zeker van een plaats bij de eerste vier op de ranglijst van de Spaanse competitie.
2 uur geledenIPSWICH (ANP) - Ajax profiteert van de promotie van Ipswich Town naar de Premier League. De Engelse club moet Chuba Akpom voor een bedrag van ruim 9 miljoen euro overnemen.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
20 uur geleden