Solskjaer: Manchester United op de goede weg
MANCHESTER (ANP) - Overwinningen op Manchester City en Tottenham Hotspur bewijzen dat Manchester United na een moeilijke start van het seizoen op de goede weg is. Dat zei coach Ole Gunnar Solksjaer, een dag voor de ontmoeting op Old Trafford in de Europa League met AZ.
"We hebben een moeilijke fase gekend, mede door te veel blessures en een gebrek aan de juiste vorm", zegt Solksjaer. "Twijfels echter zijn er nooit geweest. We wisten dat we goed bezig waren en iedereen die ziet hoe de jongens dagelijks trainen kan dat bevestigen. Alleen moet het bewijs geleverd worden met resultaten in de wedstrijden."
Inmiddels is Manchester United vijf duels op rij zonder nederlaag in de nationale competitie, met als resultaat de vijfde plaats in de Premier League. "Het gaat om stabiliteit", zegt Solksjaer. "Met wisselvallig spel wint niemand prijzen. Deze jonge voetballers moeten leren hoe ze een wedstrijd kunnen controleren als ze zich niet zo goed voelen. Je bent nu eenmaal niet elke wedstrijd in topvorm. Je moet wel weten hoe je in een mindere periode resultaten haalt."
Geen Pogba
Tegen AZ kan de Noorse coach nog niet beschikken over Paul Pogba. De Fransman heeft last van een enkel, maar komt mogelijk voor de jaarwisseling nog in actie. Jesse Lingard is evenmin fit genoeg op te spelen. Marcos Rojo, Diogo Dalot en Nemanja Matic zijn waarschijnlijk wel weer van de partij.
De wedstrijd tegen AZ is van wat minder belang. Beide clubs zijn al geplaatst voor de volgende fase van het toernooi.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
9 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
19 uur geleden