Solskjaer en Guardiola tevreden ondanks doelpuntloos gelijkspel
MANCHESTER (ANP) - Trainer Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United was ondanks het uitblijven van doelpunten in de stadsderby tegen Manchester City content met het vertoonde spel. Op Old Trafford werd de tv-kijkers thuis weinig spektakel voorgeschoteld.
"In mijn tijd als trainer was dit van onze kant de beste derby van Manchester. Niet het beste resultaat, maar wel de beste prestatie", stelde Solskjaer echter. "Ik weet dat we ze vorig seizoen een paar keer hebben verslagen, maar dat waren ander soort wedstrijden."
United wist weinig kansen te creëren en beperkte zich tot verdedigen. "Tactisch wisten we dat ze ons wat problemen zouden bezorgen, maar verdedigend waren we uitstekend. Ik ben heel blij met de manier van verdedigen. Aan de bal creëerden we alleen niet zoveel als we wilden", aldus de Noorse coach, die dinsdag met zijn ploeg werd uitgeschakeld in de Champions League.
Mentale uitdaging
"Het is een mentale uitdaging als dat je overkomt. De mentale energie die je spendeert aan het herstellen van dinsdag is enorm." United verloor met 3-2 van RB Leipzig.
Ook City-trainer Pep Guardiola toonde zich niet ontevreden met het doelpuntloze gelijkspel. "We weten dat we meer intensiteit kunnen tonen, maar als je aanvalt kunnen ze je straffen op de counter. We zouden graag meer kansen hebben", aldus Guardiola.
"We moeten hierop verder bouwen. Zonder toeschouwers lijkt het misschien alsof het aan intensiteit ontbrak, maar vanaf de zijlijn zag ik de spelers vechten."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Profvoetballers moeten minimaal 72 uur rust hebben tussen twee wedstrijden. Dat hebben de FIFA en de internationale spelersvakbonden besproken tijdens een bijeenkomst in de Marokkaanse hoofdstad Rabat. Het is nog niet duidelijk wanneer de regel van kracht wordt.
43 minuten geledenVIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
14 uur geledenDEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.
15 uur geledenDEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.
16 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft het vertrek van trainer Paul Simonis bevestigd. De 40-jarige voormalige coach van Go Ahead Eagles is per direct uit zijn functie ontheven, meldde de Duitse club, die veertiende staat in de Bundesliga.
16 uur geleden