Solskjaer en Guardiola tevreden ondanks doelpuntloos gelijkspel
MANCHESTER (ANP) - Trainer Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United was ondanks het uitblijven van doelpunten in de stadsderby tegen Manchester City content met het vertoonde spel. Op Old Trafford werd de tv-kijkers thuis weinig spektakel voorgeschoteld.
"In mijn tijd als trainer was dit van onze kant de beste derby van Manchester. Niet het beste resultaat, maar wel de beste prestatie", stelde Solskjaer echter. "Ik weet dat we ze vorig seizoen een paar keer hebben verslagen, maar dat waren ander soort wedstrijden."
United wist weinig kansen te creëren en beperkte zich tot verdedigen. "Tactisch wisten we dat ze ons wat problemen zouden bezorgen, maar verdedigend waren we uitstekend. Ik ben heel blij met de manier van verdedigen. Aan de bal creëerden we alleen niet zoveel als we wilden", aldus de Noorse coach, die dinsdag met zijn ploeg werd uitgeschakeld in de Champions League.
Mentale uitdaging
"Het is een mentale uitdaging als dat je overkomt. De mentale energie die je spendeert aan het herstellen van dinsdag is enorm." United verloor met 3-2 van RB Leipzig.
Ook City-trainer Pep Guardiola toonde zich niet ontevreden met het doelpuntloze gelijkspel. "We weten dat we meer intensiteit kunnen tonen, maar als je aanvalt kunnen ze je straffen op de counter. We zouden graag meer kansen hebben", aldus Guardiola.
"We moeten hierop verder bouwen. Zonder toeschouwers lijkt het misschien alsof het aan intensiteit ontbrak, maar vanaf de zijlijn zag ik de spelers vechten."
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
8 minuten geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
9 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
9 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
16 uur geleden