Solskjaer en Guardiola tevreden ondanks doelpuntloos gelijkspel
MANCHESTER (ANP) - Trainer Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United was ondanks het uitblijven van doelpunten in de stadsderby tegen Manchester City content met het vertoonde spel. Op Old Trafford werd de tv-kijkers thuis weinig spektakel voorgeschoteld.
"In mijn tijd als trainer was dit van onze kant de beste derby van Manchester. Niet het beste resultaat, maar wel de beste prestatie", stelde Solskjaer echter. "Ik weet dat we ze vorig seizoen een paar keer hebben verslagen, maar dat waren ander soort wedstrijden."
United wist weinig kansen te creëren en beperkte zich tot verdedigen. "Tactisch wisten we dat ze ons wat problemen zouden bezorgen, maar verdedigend waren we uitstekend. Ik ben heel blij met de manier van verdedigen. Aan de bal creëerden we alleen niet zoveel als we wilden", aldus de Noorse coach, die dinsdag met zijn ploeg werd uitgeschakeld in de Champions League.
Mentale uitdaging
"Het is een mentale uitdaging als dat je overkomt. De mentale energie die je spendeert aan het herstellen van dinsdag is enorm." United verloor met 3-2 van RB Leipzig.
Ook City-trainer Pep Guardiola toonde zich niet ontevreden met het doelpuntloze gelijkspel. "We weten dat we meer intensiteit kunnen tonen, maar als je aanvalt kunnen ze je straffen op de counter. We zouden graag meer kansen hebben", aldus Guardiola.
"We moeten hierop verder bouwen. Zonder toeschouwers lijkt het misschien alsof het aan intensiteit ontbrak, maar vanaf de zijlijn zag ik de spelers vechten."
Meer uit Voetbal
LIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
5 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
16 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
16 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
21 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
22 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
23 uur geleden