Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sollicitant moet 'enthousiast, flexibel en gepassioneerd' zijn

Sollicitant moet 'enthousiast, flexibel en gepassioneerd' zijn

AMSTERDAM (ANP) - Werkgevers zoeken vooral "enthousiaste", "flexibele", en "gepassioneerde" medewerkers. Dat zijn de meest voorkomende woorden in teksten op vacaturesite Indeed.nl, stelt het platform naar aanleiding van eigen onderzoek.

De term "enthousiast" komt voor in bijna 19 procent van de Nederlandse vacatures op Indeed. Op de voet gevolgd door "flexibel", met ook bijna 19 procent. Op een wat grotere afstand staat "gepassioneerd", dat in 11,5 procent van de gevallen wordt gevraagd. "De uitkomsten van onze analyse leren ons dat het een lastige zaak is voor werkgevers om origineel te blijven als het gaat om vacatureteksten", duidt Sander Poos van Indeed.

Sollicitanten prijzen zich het vaakst aan als flexibel, creatief en stressbestendig. Het valt Poos ook op dat vacatureteksten en cv's vaak niet op elkaar aan lijken te sluiten. De meest gebruikte woorden uit het kantoorjargon in vacatures zijn "teamplayer", "dynamisch", en "hands-on".

Meer uit Financieel

Kledingmerken misleiden klant met 'sociaal verantwoorde' waar

DEN HAAG (ANP) - Een aantal kledingmerken claimt ten onrechte dat producten verantwoord en met respect voor mensenrechten zijn geproduceerd. Dat stellen de Consumentenbond, Schone Kleren Campagne (SKC) en Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO). De organisaties willen dat deze praktijk, ook bekend als 'social washing', streng wordt aangepakt.

4 minuten geleden
Verpakkingsloze super Pieter Pot gaat samen met branchegenoot

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse verpakkingsvrije onlinesupermarkt Pieter Pot gaat fuseren met de Belgische branchegenoot Andy. Pieter Pot levert etenswaren in herbruikbare glazen potten en Andy biedt vooral dranken aan in statiegeldflessen. Met de fusie willen de onlinesupermarkten, die onder hun huidige merknamen blijven bestaan, hun krachten bundelen.

16 minuten geleden
VEH heropent meldpunt voor misstanden bij bieden op koopwoningen

AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".

3 uur geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

3 uur geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

7 uur geleden
Gratis beveiligingspakket voor Odido-klanten na datalek

DEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.

8 uur geleden
Wall Street daalt scherp door AI-angst en hogere heffingen

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.

8 uur geleden