Solidariteitsdemonstratie met bezetters Sterrebos
BORN (ANP) - Uit het hele land komen zondag mensen naar het Sterrebos naast VDL Nedcar om steun te betuigen aan de bezetters van het bos. Actievoerders kamperen in bomen in een poging de kap van het bos fysiek tegen te houden. VDL wil om uitbreiding van autofabriek Nedcar mogelijk te maken het bos kappen.
De bezetters zeggen te willen blijven tot in elk geval 23 februari, de uiterste datum waarop de Raad van State een uitspraak doet in een beroepszaak tegen de kap. De demonstratie zondag is bedoeld om de actievoerders een hart onder de riem te steken. Volgens actiegroep Red het Sterrebos komen de demonstranten met pendelbussen uit de regio en zijn er ook bussen voor mensen uit de Randstad georganiseerd.
"In tijden van klimaatontwrichting en biodiversiteitsverlies is de kap van het Sterrebos een absurd project", aldus Red het Sterrebos. De actiegroep vindt dat bos en banen prima samengaan en Nedcar elders kan uitbreiden.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
1 uur geledenWEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chatbot Grok mag zijn 'uitkleedfunctie' niet meer aanbieden in Nederland. De rechtbank in Amsterdam heeft de tool donderdag verboden, nadat het Fonds Slachtofferhulp en het expertisecentrum Offlimits dat hadden geëist in een kort geding.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Bart Swier heeft voor zijn cliënt Ali B ook om vrijspraak gevraagd voor het verkrachten van zangeres Ellen ten Damme. De advocaat stelde onder meer dat een verklaring van haar toenmalige partner niet als steunbewijs kan worden gebruikt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woningbouw vergt veel grondstoffen en veroorzaakt daarmee veel CO2-uitstoot en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) ziet veel mogelijkheden om het anders aan te pakken. Als in plaats van nieuwbouw meer bestaande gebouwen worden opgetopt, gesplitst of getransformeerd tot appartementen, kan dat tienduizenden woningen én klimaatwinst opleveren, schetst de raad in een rapport.
3 uur geleden