Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Soler ritwinnaar in Vuelta, Molard nieuwe leider

Soler ritwinnaar in Vuelta, Molard nieuwe leider

BILBAO (ANP) - De Spanjaard Marc Soler heeft de vijfde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De renner van UAE Team Emirates ontsnapte in de slotfase uit een kopgroep en finishte met enkele seconden voorsprong voor de sprintende achtervolgers. Van hen won de Zuid-Afrikaan Daryl Impey de sprint om plaats 2, voor de Brit Fred Wright.

Wright had in Bilbao tweede moeten worden om met behulp van bonificaties de nieuwe leider te worden. Dat werd nu de Fransman Rudy Molard, die ook deel uitmaakte van de kopgroep. De renner van Groupama-FDJ neemt de leiding in het klassement over van Primoz Roglic. Zijn ploeg Jumbo-Visma deed geen moeite om de rode trui van de Sloveen te verdedigen.

Molard, die het peloton met Roglic ruim 5 minuten later zag finishen, heeft in het klassement 2 seconden voorsprong op Wright. De Duitser Nikias Arndt van Team DSM is derde op ruim 1 minuut. Donderdag gaat het klassement wellicht weer overhoop wanneer de eerste bergrit volgt met aankomst na een beklimming van de Ascensión al Pico Jano, een van de twee cols in de finale.

Grote dag

Voor Soler (28) was het zijn tweede ritzege in de Vuelta na winst in 2020, toen nog in dienst van Movistar. Hij had nota bene vroeg in koers alleen een gat van 2 minuten naar de kopgroep gedicht. Daarin trof hij onder anderen Molard en het Britse talent Wright die, nadat duidelijk was dat Jumbo-Visma de goedkeuring gaf aan de vlucht, wisten dat zij de kanshebbers waren om de trui van Roglic over te nemen. Molard redde het uiteindelijk net dankzij 2 onderweg veroverde bonificatieseconden en het feit dat Soler net voor de groep bleef, nadat hij eerst de ontsnapte Brit Jake Stewart had achterhaald.

Molard (32) droeg vier jaar geleden al eens vier dagen de leiderstrui in de Vuelta, de ronde die hij vorig jaar moest verlaten na een zware valpartij. "Dit is een grote dag voor mij", sprak hij. "Ik heb dit plan gisteren al met mijn ploeggenoten besproken. Ik wist dat het kon, al was Jake Stewart heel sterk en werd het met al die aanvallen in de slotfase best verwarrend. Maar ik wist dat ik alleen Fred Wright in de gaten moest houden. Dat Soler wegreed was al goed voor mij. En gelukkig was Impey er nog."

Meer uit Sport

Coureur Russell blij dat hij weer op het hoogste treetje staat

SPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.

3 uur geleden
Opnieuw titel voor Visser en Enser op slotdag NK, ook goud Wevers

ROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).

3 uur geleden
Hitte heeft amper vat op bezoekersaantallen TT van Assen

ASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."

4 uur geleden
Wielrenster Nooijen verovert eerste nationale titel op de weg

NIJMEGEN (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft voor het eerst de nationale titel op de weg veroverd. De 24-jarige renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een kleine 118 kilometer over een heuvelachtig parcours rondom Nijmegen Femke Markus in de sprint. Loes Adegeest werd op twintig seconden derde.

4 uur geleden
Verstappen noemt tweede plaats in Oostenrijk heel positief

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen noemt de tweede plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1 een heel positief resultaat. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de zege laten aan de Brit George Russell in de Mercedes, maar hij bleef de andere Mercedes-coureur, kampioenschapsleider Kimi Antonelli uit Italië nipt voor.

5 uur geleden
Verstappen tweede achter Russell bij GP van Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Oostenrijk in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest in de race op de Red Bull Ring in Spielberg, het thuiscircuit van zijn team, de zege laten aan de Brit George Russell in een Mercedes. De Italiaan Kimi Antonelli werd namens Mercedes vlak achter Verstappen derde.

5 uur geleden
Roeiers pakken twee gouden medailles bij wereldbeker in Luzern

LUZERN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben bij de wereldbeker in het Zwitserse Luzern twee gouden medailles veroverd. Bij de vrouwen waren Benthe Boonstra en Roos de Jong in de dubbeltwee de beste, voor twee boten uit de Verenigde Staten. De Holland Acht won bij de mannen, voor Groot-Brittannië en Australië. De regerend wereldkampioenen pakten vorige maand bij de wereldbeker in Sevilla ook de winst.

7 uur geleden