Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Soler ritwinnaar in Vuelta, Molard nieuwe leider

Soler ritwinnaar in Vuelta, Molard nieuwe leider

BILBAO (ANP) - De Spanjaard Marc Soler heeft de vijfde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De renner van UAE Team Emirates ontsnapte in de slotfase uit een kopgroep en finishte met enkele seconden voorsprong voor de sprintende achtervolgers. Van hen won de Zuid-Afrikaan Daryl Impey de sprint om plaats 2, voor de Brit Fred Wright.

Wright had in Bilbao tweede moeten worden om met behulp van bonificaties de nieuwe leider te worden. Dat werd nu de Fransman Rudy Molard, die ook deel uitmaakte van de kopgroep. De renner van Groupama-FDJ neemt de leiding in het klassement over van Primoz Roglic. Zijn ploeg Jumbo-Visma deed geen moeite om de rode trui van de Sloveen te verdedigen.

Molard, die het peloton met Roglic ruim 5 minuten later zag finishen, heeft in het klassement 2 seconden voorsprong op Wright. De Duitser Nikias Arndt van Team DSM is derde op ruim 1 minuut. Donderdag gaat het klassement wellicht weer overhoop wanneer de eerste bergrit volgt met aankomst na een beklimming van de Ascensión al Pico Jano, een van de twee cols in de finale.

Grote dag

Voor Soler (28) was het zijn tweede ritzege in de Vuelta na winst in 2020, toen nog in dienst van Movistar. Hij had nota bene vroeg in koers alleen een gat van 2 minuten naar de kopgroep gedicht. Daarin trof hij onder anderen Molard en het Britse talent Wright die, nadat duidelijk was dat Jumbo-Visma de goedkeuring gaf aan de vlucht, wisten dat zij de kanshebbers waren om de trui van Roglic over te nemen. Molard redde het uiteindelijk net dankzij 2 onderweg veroverde bonificatieseconden en het feit dat Soler net voor de groep bleef, nadat hij eerst de ontsnapte Brit Jake Stewart had achterhaald.

Molard (32) droeg vier jaar geleden al eens vier dagen de leiderstrui in de Vuelta, de ronde die hij vorig jaar moest verlaten na een zware valpartij. "Dit is een grote dag voor mij", sprak hij. "Ik heb dit plan gisteren al met mijn ploeggenoten besproken. Ik wist dat het kon, al was Jake Stewart heel sterk en werd het met al die aanvallen in de slotfase best verwarrend. Maar ik wist dat ik alleen Fred Wright in de gaten moest houden. Dat Soler wegreed was al goed voor mij. En gelukkig was Impey er nog."

Meer uit Sport

Teambaas: Cadillac heeft bewezen dat het Formule 1 aankan

SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."

1 uur geleden
Paralympisch Comité Oekraïne klaagt over 'negatieve uitingen'

MILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).

3 uur geleden
Vingegaard grijpt de macht in Parijs-Nice, Van Dijke derde

UCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.

4 uur geleden
Klassementsleider Ayuso valt en verlaat Parijs-Nice

UCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.

5 uur geleden
Verstappen hoopt in Shanghai meer voorin mee te strijden

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.

10 uur geleden
Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

11 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

16 uur geleden