Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Soler ritwinnaar in Vuelta, Molard nieuwe leider

Soler ritwinnaar in Vuelta, Molard nieuwe leider

BILBAO (ANP) - De Spanjaard Marc Soler heeft de vijfde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De renner van UAE Team Emirates ontsnapte in de slotfase uit een kopgroep en finishte met enkele seconden voorsprong voor de sprintende achtervolgers. Van hen won de Zuid-Afrikaan Daryl Impey de sprint om plaats 2, voor de Brit Fred Wright.

Wright had in Bilbao tweede moeten worden om met behulp van bonificaties de nieuwe leider te worden. Dat werd nu de Fransman Rudy Molard, die ook deel uitmaakte van de kopgroep. De renner van Groupama-FDJ neemt de leiding in het klassement over van Primoz Roglic. Zijn ploeg Jumbo-Visma deed geen moeite om de rode trui van de Sloveen te verdedigen.

Molard, die het peloton met Roglic ruim 5 minuten later zag finishen, heeft in het klassement 2 seconden voorsprong op Wright. De Duitser Nikias Arndt van Team DSM is derde op ruim 1 minuut. Donderdag gaat het klassement wellicht weer overhoop wanneer de eerste bergrit volgt met aankomst na een beklimming van de Ascensión al Pico Jano, een van de twee cols in de finale.

Grote dag

Voor Soler (28) was het zijn tweede ritzege in de Vuelta na winst in 2020, toen nog in dienst van Movistar. Hij had nota bene vroeg in koers alleen een gat van 2 minuten naar de kopgroep gedicht. Daarin trof hij onder anderen Molard en het Britse talent Wright die, nadat duidelijk was dat Jumbo-Visma de goedkeuring gaf aan de vlucht, wisten dat zij de kanshebbers waren om de trui van Roglic over te nemen. Molard redde het uiteindelijk net dankzij 2 onderweg veroverde bonificatieseconden en het feit dat Soler net voor de groep bleef, nadat hij eerst de ontsnapte Brit Jake Stewart had achterhaald.

Molard (32) droeg vier jaar geleden al eens vier dagen de leiderstrui in de Vuelta, de ronde die hij vorig jaar moest verlaten na een zware valpartij. "Dit is een grote dag voor mij", sprak hij. "Ik heb dit plan gisteren al met mijn ploeggenoten besproken. Ik wist dat het kon, al was Jake Stewart heel sterk en werd het met al die aanvallen in de slotfase best verwarrend. Maar ik wist dat ik alleen Fred Wright in de gaten moest houden. Dat Soler wegreed was al goed voor mij. En gelukkig was Impey er nog."

Meer uit Sport

Mountainbikester Pieterse vijfde in korte race in Lenzerheide

LENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.

14 uur geleden
Tennisster Sabalenka halvefinalist in Berlijn na moeizame winst

BERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.

14 uur geleden
Narváez wint derde etappe Ronde van Zwitserland na lange vlucht

BAD RAGAZ (ANP) - Jhonatan Narváez heeft de derde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates versloeg na 157 kilometer met start en finish in Bad Ragaz medevluchter Xandro Meurisse uit België.

15 uur geleden
Tennisser Zverev na twee tiebreaks naar halve finales Halle

HALLE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op het grastoernooi van Halle doorgedrongen tot de halve finales. De als eerste geplaatste Duitser was met 7-6 (10) 7-6 (2) te sterk voor de Belgische qualifier Raphael Collignon.

16 uur geleden
Populaire marathon Londen komend jaar tweedaags evenement

LONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen vindt volgend jaar eenmalig plaats over twee dagen. Op die manier kunnen 100.000 mensen meedoen aan het evenement, tegenover een kleine 60.000 dit jaar. De wedstrijden van de elitemannen en -vrouwen vinden op 24 en 25 april op verschillende dagen plaats.

22 uur geleden
Fransman Grégoire wint tweede etappe Zwitserland, Lemmen derde

LOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.

1 dag geleden
Wielrenster Žigart breekt kaak bij val in Ronde van Zwitserland

LOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.

1 dag geleden