Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Soler ritwinnaar in Vuelta, Molard nieuwe leider

Soler ritwinnaar in Vuelta, Molard nieuwe leider

BILBAO (ANP) - De Spanjaard Marc Soler heeft de vijfde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De renner van UAE Team Emirates ontsnapte in de slotfase uit een kopgroep en finishte met enkele seconden voorsprong voor de sprintende achtervolgers. Van hen won de Zuid-Afrikaan Daryl Impey de sprint om plaats 2, voor de Brit Fred Wright.

Wright had in Bilbao tweede moeten worden om met behulp van bonificaties de nieuwe leider te worden. Dat werd nu de Fransman Rudy Molard, die ook deel uitmaakte van de kopgroep. De renner van Groupama-FDJ neemt de leiding in het klassement over van Primoz Roglic. Zijn ploeg Jumbo-Visma deed geen moeite om de rode trui van de Sloveen te verdedigen.

Molard, die het peloton met Roglic ruim 5 minuten later zag finishen, heeft in het klassement 2 seconden voorsprong op Wright. De Duitser Nikias Arndt van Team DSM is derde op ruim 1 minuut. Donderdag gaat het klassement wellicht weer overhoop wanneer de eerste bergrit volgt met aankomst na een beklimming van de Ascensión al Pico Jano, een van de twee cols in de finale.

Grote dag

Voor Soler (28) was het zijn tweede ritzege in de Vuelta na winst in 2020, toen nog in dienst van Movistar. Hij had nota bene vroeg in koers alleen een gat van 2 minuten naar de kopgroep gedicht. Daarin trof hij onder anderen Molard en het Britse talent Wright die, nadat duidelijk was dat Jumbo-Visma de goedkeuring gaf aan de vlucht, wisten dat zij de kanshebbers waren om de trui van Roglic over te nemen. Molard redde het uiteindelijk net dankzij 2 onderweg veroverde bonificatieseconden en het feit dat Soler net voor de groep bleef, nadat hij eerst de ontsnapte Brit Jake Stewart had achterhaald.

Molard (32) droeg vier jaar geleden al eens vier dagen de leiderstrui in de Vuelta, de ronde die hij vorig jaar moest verlaten na een zware valpartij. "Dit is een grote dag voor mij", sprak hij. "Ik heb dit plan gisteren al met mijn ploeggenoten besproken. Ik wist dat het kon, al was Jake Stewart heel sterk en werd het met al die aanvallen in de slotfase best verwarrend. Maar ik wist dat ik alleen Fred Wright in de gaten moest houden. Dat Soler wegreed was al goed voor mij. En gelukkig was Impey er nog."

Meer uit Sport

Debutante Van Heemst op voor brons bij WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.

2 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd bij vrije training GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.

4 uur geleden
Tennisser Zverev naar derde ronde masterstoernooi Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.

5 uur geleden
Motorcoureur Veijer maakt rentree bij vrije training in Indonesië

MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.

7 uur geleden
Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

15 uur geleden
Schaatsster Rijpma-De Jong had graag WK baanwielrennen gereden

RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

17 uur geleden
Schaatsster Kok gaat rivale Leerdam enorm missen dit seizoen

RIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.

17 uur geleden