Soldaat van Libanese leger omgekomen door Israëlische aanval
TYRE (ANP/RTR/DPA) - Een soldaat van het Libanese leger is omgekomen door een Israëlische aanval op een militair commandocentrum bij de stad Tyre, in het zuiden van Libanon. Dat meldt het Libanese leger. Achttien mensen raakten gewond, van wie sommigen er ernstig aan toe zijn. Ook de legerpost raakte zwaar beschadigd.
Het Libanese leger is niet verwikkeld in een strijd met Israël, maar bevindt zich in het zuiden van het land midden in de gevechten tussen Israël en de groepering Hezbollah. Er zijn de voorbije maanden al meerdere Libanese soldaten omgekomen. Israël heeft nog niet gereageerd op de aanval bij Tyre.
In Israël zelf klinkt op zondagochtend op meerdere plekken het luchtalarm. Volgens het Israëlische leger heeft Hezbollah in de ochtend "negentig tot honderd" raketten afgeschoten, met name op het noorden maar ook op het centrum van Israël.
Hezbollah claimt zelf dat het meerdere aanvallen heeft uitgevoerd. Daarbij zou het de marinebasis van Asjdod, in het zuiden van Israël geraakt hebben, en een "militair doel" in Tel Aviv. Het Israëlische leger zegt die twee aanvallen niet te hebben waargenomen.
Meer uit Buitenland
STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
3 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
4 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
7 uur geleden