Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sojaboeren VS willen hervatting klimaatbetalingen landbouw

Sojaboeren VS willen hervatting klimaatbetalingen landbouw

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse sojabonentelers dringen er bij de regering van Donald Trump op aan betalingen te hervatten aan telers die klimaatvriendelijke landbouwmethoden toepassen uit een programma dat is ingevoerd onder oud-president Joe Biden.

De Amerikaanse Vereniging van Sojabonenproducenten (ASA) zegt dat betalingen aan telers tijdelijk zijn stopgezet. De pauze zou zijn ingesteld omdat de overheid verschillende subsidies beoordeelt.

Het plan van Biden was om 3,1 miljard dollar (ruim 3 miljard euro) te investeren in 141 geselecteerde projecten om de uitstoot van broeikasgassen door boeren te verminderen. Producenten van gewassen zoals mais en sojabonen krijgen subsidies als ze landbouwmethoden, zoals het niet bewerken van de grond en het toepassen van natuurlijke bemesting, gebruiken die tot minder uitstoot leiden.

"Dankzij de subsidies hebben boeren praktijken geïmplementeerd om hun activiteiten veerkrachtiger te maken en de milieuresultaten te verbeteren", aldus ASA-voorzitter Caleb Ragland. "Deze projecten zijn essentieel voor het voortdurende succes van de landbouwsector, omdat ze de efficiëntie verhogen."

De ASA benadrukte dat het Amerikaanse ministerie van Landbouw contracten die hierover met boeren zijn afgesloten, moet nakomen. Het ministerie heeft nog niet gereageerd.

Meer uit Financieel

Trump ondertekent nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.

2 uur geleden
Wall Street wint na verwerpen heffingen Trump door Hooggerechtshof

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.

7 uur geleden
Trump: besluit Hooggerechtshof 'zeer teleurstellend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".

9 uur geleden
Trump: nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.

9 uur geleden
AEX hoger na uitspraak Hooggerechtshof VS over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.

11 uur geleden
Trump noemt heffingenuitspraak Hooggerechtshof 'schande'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiële reactie gekomen.

12 uur geleden
VK verwacht gunstige handelspositie met VS te behouden

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.

12 uur geleden