Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Softwareproducent Adobe hard onderuit op Wall Street

Softwareproducent Adobe hard onderuit op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Softwareconcern Adobe stond woensdag bij de opvallende zakkers op Wall Street. Het softwareconcern verlaagde als gevolg van de invasie in Oekraïne door Rusland zijn verwachtingen. Vanwege de oorlog zette het bedrijf een streep door zijn verkoopprognoses in Rusland en Belarus. De omzet van het concern zal daardoor zo'n 75 miljoen dollar lager uitvallen dan eerder voorzien. Het aandeel verloor dik 9 procent van zijn beurswaarde.

Het sentiment op de aandelenbeurzen in New York was bedrukt. Dat kwam mede door de toegenomen ongerustheid na opmerkingen van de Russische president Vladimir Poetin. Rusland gaat van westerse landen betalingen voor olie en gas in roebels verlangen. Nu het land door sancties steeds minder handel kan drijven, zijn andere munteenheden minder praktisch voor Rusland. Door handel in roebels te drijven, wordt die munteenheid ook ondersteund.

De opmerkingen van Poetin zorgde onder andere voor hogere olie- en gasprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd 4,9 procent duurder op 114,62 dollar. Brentolie kostte 5,2 procent meer op 121,45 dollar per vat. Europees gas werd eerder op de dag bijna een vijfde duurder.

Alphabet

De Dow-Jonesindex sloot uiteindelijk met een verlies van 1,3 procent op 34.358,50 punten. De brede S&P 500 verloor 1,2 procent, tot 4456,24 punten, en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,3 procent tot 13.922,60 punten.

Google-moeder Alphabet verloor 1,1 procent. De Russische mediawaakhond heeft Google News van het Amerikaanse bedrijf geblokkeerd. Volgens het Russische persbureau Interfax was er via Google News toegang tot "valse" informatie over de Russische "militaire operatie" in Oekraïne. Door een nieuwe Russische wet is het illegaal om elke gebeurtenis te melden die het Russische leger in diskrediet zou kunnen brengen.

Okta

Cannabisbedrijven als Tilray, Canopy Growth, Aurora Cannabis en Sundial Growers zagen een eerdere winst goeddeels of geheel verdampen. Beleggers reageerden in eerste instantie enthousiast op twee overnamedeals in de sector. Dat enthousiasme ebde gedurende de sessie wat weg.

Okta zakte bijna 11 procent. De hack bij het Amerikaanse softwarebedrijf raakt mogelijk ook zijn klanten. Dat meldde de leverancier van authenticatiesoftware in een nieuw bericht over de cyberaanval die maandagavond bekend werd. De duizenden klanten van Okta hoeven volgens het hoofd voor beveiliging David Bradburry echter geen actie te ondernemen.

De euro was 1,1004 dollar waard, tegen 1,1001 dollar bij het slot in Europa.

Meer uit Financieel

Macron en Jetten woensdag samen naar ASML

DEN HAAG (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat woensdag samen met premier Rob Jetten langs bij chipmachinemaker ASML in Veldhoven. Het bezoek staat onder meer in het teken van "het belang dat beide landen hechten aan de ontwikkeling van de Europese techindustrie", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD).

22 minuten geleden
Wall Street daalt door hogere olieprijzen en stijgende marktrente

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met verliezen begonnen aan september. De stijgende olieprijzen na de Amerikaanse aanvallen op Iran afgelopen weekend wakkerden de inflatiezorgen weer aan en vergrootten de kans op renteverhogingen door de centrale banken om de inflatie te bestrijden. Ook de rentes op langlopende staatsobligaties liepen weer op, waardoor het voor overheden duurder wordt om geld te lenen.

27 minuten geleden
YouTube Shopping strikt Amazon als nieuwe partner

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - YouTube heeft webwinkelconcern Amazon gestrikt als zijn nieuwste partner voor YouTube Shopping. YouTube-contentmakers kunnen voortaan eenvoudig Amazon-producten taggen in hun video's en livestreams. Hiermee sturen ze hun volgers dan rechtstreeks naar de enorme wereldwijde marktplaats.

1 uur geleden
Frankrijk begint als eerste EU-land met heffing ultrafastfashion

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is dinsdag als eerste EU-land begonnen met heffingen op extreme vormen van fastfashion. Daarmee wil het land voorkomen dat het wordt overspoeld met goedkope kleding van Aziatische webshops als Temu en Shein.

2 uur geleden
Bronnen in regering-Trump: Chinese rederij COSCO luistert VS af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese rederij COSCO gebruikt verborgen apparatuur aan boord van haar schepen om militaire communicatie af te luisteren vlakbij de kusten van doelwitten, waaronder de Verenigde Staten. Dat hebben twee hoge functionarissen uit de regering-Trump gezegd tegen persbureau Reuters. Volgens hen zou het Chinese staatsbedrijf al tientallen jaren inlichtingen verzamelen voor de Chinese overheid.

3 uur geleden
Duitsland wil gasleveringsdeals sluiten met Algerije

ALGIERS (ANP/AFP/DPA) - Duitsland wil deals sluiten met Algerije voor de levering van aardgas. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is momenteel op bezoek in Algerije met een delegatie van het Duitse bedrijfsleven om over de mogelijkheden te praten. Hij had onder meer een ontmoeting met de Algerijnse energieminister.

3 uur geleden
IKEA trekt 1,2 miljard euro uit voor verlaging prijzen in Europa

STOCKHOLM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meubel- en wooninrichtingsketen IKEA trekt ongeveer 1,2 miljard euro uit om de prijzen van een flink aantal producten in Europa te verlagen. De prijsverlagingen gelden voor ruim 1500 producten en gaan per 1 september in. De keten wil daarmee klanten die kampen met gestegen kosten voor levensonderhoud tegemoetkomen.

4 uur geleden