Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Softwareproducent Adobe hard onderuit op Wall Street

Softwareproducent Adobe hard onderuit op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Softwareconcern Adobe stond woensdag bij de opvallende zakkers op Wall Street. Het softwareconcern verlaagde als gevolg van de invasie in Oekraïne door Rusland zijn verwachtingen. Vanwege de oorlog zette het bedrijf een streep door zijn verkoopprognoses in Rusland en Belarus. De omzet van het concern zal daardoor zo'n 75 miljoen dollar lager uitvallen dan eerder voorzien. Het aandeel verloor dik 9 procent van zijn beurswaarde.

Het sentiment op de aandelenbeurzen in New York was bedrukt. Dat kwam mede door de toegenomen ongerustheid na opmerkingen van de Russische president Vladimir Poetin. Rusland gaat van westerse landen betalingen voor olie en gas in roebels verlangen. Nu het land door sancties steeds minder handel kan drijven, zijn andere munteenheden minder praktisch voor Rusland. Door handel in roebels te drijven, wordt die munteenheid ook ondersteund.

De opmerkingen van Poetin zorgde onder andere voor hogere olie- en gasprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd 4,9 procent duurder op 114,62 dollar. Brentolie kostte 5,2 procent meer op 121,45 dollar per vat. Europees gas werd eerder op de dag bijna een vijfde duurder.

Alphabet

De Dow-Jonesindex sloot uiteindelijk met een verlies van 1,3 procent op 34.358,50 punten. De brede S&P 500 verloor 1,2 procent, tot 4456,24 punten, en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,3 procent tot 13.922,60 punten.

Google-moeder Alphabet verloor 1,1 procent. De Russische mediawaakhond heeft Google News van het Amerikaanse bedrijf geblokkeerd. Volgens het Russische persbureau Interfax was er via Google News toegang tot "valse" informatie over de Russische "militaire operatie" in Oekraïne. Door een nieuwe Russische wet is het illegaal om elke gebeurtenis te melden die het Russische leger in diskrediet zou kunnen brengen.

Okta

Cannabisbedrijven als Tilray, Canopy Growth, Aurora Cannabis en Sundial Growers zagen een eerdere winst goeddeels of geheel verdampen. Beleggers reageerden in eerste instantie enthousiast op twee overnamedeals in de sector. Dat enthousiasme ebde gedurende de sessie wat weg.

Okta zakte bijna 11 procent. De hack bij het Amerikaanse softwarebedrijf raakt mogelijk ook zijn klanten. Dat meldde de leverancier van authenticatiesoftware in een nieuw bericht over de cyberaanval die maandagavond bekend werd. De duizenden klanten van Okta hoeven volgens het hoofd voor beveiliging David Bradburry echter geen actie te ondernemen.

De euro was 1,1004 dollar waard, tegen 1,1001 dollar bij het slot in Europa.

Meer uit Financieel

Intel zakt op Wall Street na bericht over staken test door Nvidia

NEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.

24 minuten geleden
Boeren Oekraïne vrezen afname voedselexport na aanvallen havens

KYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.

1 uur geleden
Europese beurzen sluiten licht lager in verkorte kerstsessie

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.

1 uur geleden
Financiële verwevenheid met buitenland groter ondanks spanningen

AMSTERDAM (ANP) - De omvang van de financiële relaties tussen Nederland en het buitenland is dit jaar verder gegroeid, ondanks de wereldwijde geopolitieke spanningen. Dat constateert De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van de derdekwartaalcijfers over het bedrag dat Nederland in het buitenland heeft geïnvesteerd en uitgeleend. Andersom zijn er ook flinke investeringen van buitenlandse bedrijven in Nederland.

2 uur geleden
Pluimveesector: kalkoenen schaars met kerst door vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Kalkoenen voor het kerstdiner zijn dit jaar schaars door de uitbraken van vogelgriep. Dat komt vooral omdat veel Duitse kalkoenhouderijen, waar de meeste van onze kalkoenen vandaan komen, zijn geruimd.

2 uur geleden
OM deelt forse boetes uit in grote fraudezaak

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft forse boetes uitgedeeld aan betrokkenen bij een grote fraudezaak. Er is voor 3,4 miljoen euro aan boetes opgelegd aan vier personen en drie bedrijven. Daarnaast wordt ruim 82 miljoen euro aan crimineel verkregen vermogen afgepakt.

4 uur geleden
Arbeidsinspectie wil Uber Eats tijdelijk stilleggen in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie wil de activiteiten van Uber Eats in de regio Amsterdam tijdelijk stilleggen, omdat er maaltijdbezorgers zonder geldige vergunning aan het werk zijn. Dat bevestigt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) na berichtgeving van NRC. De Raad van State moet nog bepalen of de inspectie dit bevel mag opleggen.

4 uur geleden