Softwaremaker Salesforce stijgt flink op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de grote stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse softwareconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal en de rest van het jaar vielen in de smaak. Het aandeel, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, werd beloond met een koerswinst van 8,7 procent.
De aandacht van beleggers ging echter vooral uit naar nieuwe inflatiegegevens uit de Verenigde Staten. Zo bleek dat de favoriete inflatiemaatstaf van de Amerikaanse Federal Reserve in oktober is afgenomen tot 3,5 procent, van 3,7 procent een maand eerder. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop bij beleggers dat de Fed nu echt klaar is met het verhogen van de rente en volgend jaar de leenkosten weer zal gaan verlagen.
Ook kwamen er nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt naar buiten. Het aantal wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering nam toe tot 218.000, in lijn met de verwachting.
Tesla
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,6 procent hoger op 35.633 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,1 procent tot 4553 punten en techgraadmeter Nasdaq opende vlak op 14.257 punten. De drie hoofdgraadmeters zijn in november flink gestegen en noteren dicht bij de hoogste standen van dit jaar.
Tesla zakte 1,3 procent. De fabrikant van elektrische auto's levert na twee jaar van vertragingen en productieproblemen eindelijk zijn eerste Cybertrucks af. Topman Elon Musk levert de roestvrijstalen trucks, voorzien van kogelvrij glas, persoonlijk af aan klanten op het hoofdkantoor in Austin.
Omzetverwachting
Snowflake steeg 7,8 procent. Het cloudbedrijf verhoogde zijn omzetverwachting voor het hele jaar dankzij beter dan verwachte resultaten in het afgelopen kwartaal.
Ford verloor 0,9 procent. De automaker heeft weer een verwachting afgegeven voor het hele jaar. Ford trok die prognose eerder in vanwege de stakingen bij het bedrijf. Door de kosten van de staking valt het jaarresultaat wat lager uit dan eerder werd voorzien.
Snapchat
Pinterest en Snap, de eigenaar van Snapchat, wonnen 4,1 en 8,5 procent. Analisten van investeringsbank Jefferies verhoogden het advies voor de twee socialemediabedrijven naar kopen.
De euro was 1,0909 dollar waard, tegen 1,0965 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 78,92 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent meer, op 84,17 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.
6 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
11 uur geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
11 uur geleden