Softwaremaker Salesforce stijgt flink op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de grote stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse softwareconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal en de rest van het jaar vielen in de smaak. Het aandeel, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, werd beloond met een koerswinst van 8,7 procent.
De aandacht van beleggers ging echter vooral uit naar nieuwe inflatiegegevens uit de Verenigde Staten. Zo bleek dat de favoriete inflatiemaatstaf van de Amerikaanse Federal Reserve in oktober is afgenomen tot 3,5 procent, van 3,7 procent een maand eerder. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop bij beleggers dat de Fed nu echt klaar is met het verhogen van de rente en volgend jaar de leenkosten weer zal gaan verlagen.
Ook kwamen er nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt naar buiten. Het aantal wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering nam toe tot 218.000, in lijn met de verwachting.
Tesla
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,6 procent hoger op 35.633 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,1 procent tot 4553 punten en techgraadmeter Nasdaq opende vlak op 14.257 punten. De drie hoofdgraadmeters zijn in november flink gestegen en noteren dicht bij de hoogste standen van dit jaar.
Tesla zakte 1,3 procent. De fabrikant van elektrische auto's levert na twee jaar van vertragingen en productieproblemen eindelijk zijn eerste Cybertrucks af. Topman Elon Musk levert de roestvrijstalen trucks, voorzien van kogelvrij glas, persoonlijk af aan klanten op het hoofdkantoor in Austin.
Omzetverwachting
Snowflake steeg 7,8 procent. Het cloudbedrijf verhoogde zijn omzetverwachting voor het hele jaar dankzij beter dan verwachte resultaten in het afgelopen kwartaal.
Ford verloor 0,9 procent. De automaker heeft weer een verwachting afgegeven voor het hele jaar. Ford trok die prognose eerder in vanwege de stakingen bij het bedrijf. Door de kosten van de staking valt het jaarresultaat wat lager uit dan eerder werd voorzien.
Snapchat
Pinterest en Snap, de eigenaar van Snapchat, wonnen 4,1 en 8,5 procent. Analisten van investeringsbank Jefferies verhoogden het advies voor de twee socialemediabedrijven naar kopen.
De euro was 1,0909 dollar waard, tegen 1,0965 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 78,92 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent meer, op 84,17 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten na de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten. De aankondiging dat de Straat van Hormuz opengaat voor al het scheepsverkeer verlichtte de zorgen over oplopende inflatie enigszins. SpaceX behoorde bijna een week na zijn beursdebuut tot de verliezers.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Wie zondag nog snel een luchtje of een scheerset wil halen voor Vaderdag moet opletten. Medewerkers van drogisterijketens Etos en Kruidvat gaan dan staken, kondigt vakbond FNV aan. De bond is ontevreden over de voorstellen van werkgevers in het cao-overleg voor drogisterijmedewerkers, omdat zij aansturen op een halvering van de zondagstoeslag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van zelfsturende auto's Waymo moet een veiligheidsprobleem bij bijna 3900 voertuigen in de Verenigde Staten verhelpen. De auto's kunnen door een fout op hoge snelheid blijven doorrijden bij wegafzettingen op de snelweg voor werkzaamheden, meldt de toezichthouder voor het wegverkeer NHTSA.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV waarschuwt dat door een staking van treinpersoneel volgende week woensdag tussen 04.00 uur en 08.00 uur geen treinen van NS rijden. Daarmee korten de actievoerders de werkonderbreking in, stelt FNV-bestuurder Henri Janssen in een nieuwsbrief.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Funda gaat zijn website vernieuwen en woningverkopers meer betrekken bij het proces van huizen plaatsen op de site. Ook komen er nieuwe functies die het makkelijker moeten maken voor woningzoekenden om door het woningaanbod te scrollen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een klein verlies gesloten. Beleggers verwerkten de toelichting op het rentebesluit van de Fed door de nieuwe centralebankvoorzitter Kevin Warsh en de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten.
7 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - De topman van textielwinkelketen Zeeman, Erik-Jan Mares, gaat de belangen behartigen van supermarkten. Vanaf september is hij voorzitter van branchevereniging Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL).
7 uur geleden