Softwaremaker Salesforce bij stijgers op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse softwareconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal en de rest van het jaar vielen in de smaak. Het aandeel werd beloond met een koerswinst van 5,3 procent.
De algehele stemming op Wall Street was gematigd positief op de laatste dag van de grillige beursmaand augustus. Beleggers verwerkten onder meer nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering met 4000 zijn afgenomen. Dat was meer dan verwacht.
De werkgelegenheid in de Verenigde Staten speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Woensdag bleek al uit cijfers van loonstrookverwerker ADP dat er in de Amerikaanse private sector veel minder banen zijn bijgekomen dan verwacht. Vrijdag komt het officiële banenrapport naar buiten, waarin ook de banen bij de Amerikaanse overheid worden meegenomen.
Verlies ondanks stijging
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 34.999 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent op 4522 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,3 procent tot 14.052 punten. De drie graadmeters wisten in de afgelopen vier handelsdagen hoger te eindigen, maar staan desondanks nog op een verlies voor augustus.
CrowdStrike maakte een koerssprong van 8,7 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf boekte in het tweede kwartaal meer omzet en winst dan kenners hadden verwacht. Okta schoot meer dan 15 procent omhoog dankzij goed ontvangen resultaten. Het softwarebedrijf, dat onder meer authenticatie- en autorisatiediensten levert, verhoogde ook zijn verwachtingen voor het hele jaar.
Omzetdaling verwacht
Victoria's Secret won 3,5 procent, ondanks tegenvallende kwartaalcijfers. Ook verwacht het bedrijf dat dameskleding, lingerie en schoonheidsproducten verkoopt een omzetdaling in het huidige kwartaal.
De euro was 1,0901 dollar waard, tegen 1,0929 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 81,60 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 85,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente in de grootste economie ter wereld voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen. Uit de toelichting van het rentebesluit bleek daarnaast dat de meeste Fed-bestuurders verwachten dat de rente dit jaar nog een keer wordt verhoogd om de inflatie te bestrijden.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendorganisaties in Nederland kampen met structurele personeelstekorten en strengere regelgeving, terwijl technologische ontwikkelingen hun resultaten onder druk zetten. Daarnaast worden uitzendkrachten door de nieuwe uitzend-cao duurder en minder flexibel, staat in een donderdag verschenen rapport van ING.
42 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitse bedrijven die projecten voor groene energie ontwikkelen staan aan de vooravond van een grote saneringsronde, na jaren van snelle groei. Verslechterende economische vooruitzichten brengen een groeiend aantal bedrijven in financiële problemen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse koning Charles heeft enkele van de belangrijkste figuren uit de wereld van kunstmatige intelligentie (AI) uitgenodigd om de verzekering te vragen dat zij hun uitvindingen onder controle kunnen houden. De Britse vorst organiseert de bijeenkomst om te bespreken hoe de technologie "kan worden ingezet ten gunste van de samenleving en de natuurlijke wereld".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft China gevraagd de export van hybride auto's vrijwillig te beperken. Ingewijden zeggen tegen zakenkrant Financial Times dat Brussel wil dat Beijing toezegt de verkoop van hybride voertuigen te beperken tot ongeveer 15 procent van de Europese markt. Het verzoek zou onderdeel uitmaken van een deal die een handelsoorlog moet voorkomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in augustus onveranderd gebleven op 4 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In juli steeg de werkloosheid nog tot 4 procent, van 3,8 procent in juni. De werkloosheid nam toen vooral toe onder mannen in de groep tot 45 jaar. De werkloosheid onder vrouwen daalde.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De groep werkenden in Nederland groeit niet langer, terwijl het aantal mensen zonder werk weer toeneemt. Daarmee is een jarenlange trend ten einde gekomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens arbeidsmarktdeskundige Ton Wilthagen zijn dit duidelijke tekenen van vergrijzing die Nederland tot ingrijpen dwingen.
2 uur geleden