Softwaremaker Salesforce bij stijgers op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse softwareconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal en de rest van het jaar vielen in de smaak. Het aandeel werd beloond met een koerswinst van 5,3 procent.
De algehele stemming op Wall Street was gematigd positief op de laatste dag van de grillige beursmaand augustus. Beleggers verwerkten onder meer nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering met 4000 zijn afgenomen. Dat was meer dan verwacht.
De werkgelegenheid in de Verenigde Staten speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Woensdag bleek al uit cijfers van loonstrookverwerker ADP dat er in de Amerikaanse private sector veel minder banen zijn bijgekomen dan verwacht. Vrijdag komt het officiële banenrapport naar buiten, waarin ook de banen bij de Amerikaanse overheid worden meegenomen.
Verlies ondanks stijging
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 34.999 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent op 4522 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,3 procent tot 14.052 punten. De drie graadmeters wisten in de afgelopen vier handelsdagen hoger te eindigen, maar staan desondanks nog op een verlies voor augustus.
CrowdStrike maakte een koerssprong van 8,7 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf boekte in het tweede kwartaal meer omzet en winst dan kenners hadden verwacht. Okta schoot meer dan 15 procent omhoog dankzij goed ontvangen resultaten. Het softwarebedrijf, dat onder meer authenticatie- en autorisatiediensten levert, verhoogde ook zijn verwachtingen voor het hele jaar.
Omzetdaling verwacht
Victoria's Secret won 3,5 procent, ondanks tegenvallende kwartaalcijfers. Ook verwacht het bedrijf dat dameskleding, lingerie en schoonheidsproducten verkoopt een omzetdaling in het huidige kwartaal.
De euro was 1,0901 dollar waard, tegen 1,0929 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 81,60 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 85,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaans president Donald Trump heeft kritiek geuit op de door hem aangestelde voorzitter van de centrale bank de Federale Reserve, Kevin Warsh. Op social media haalt de president fel uit naar het besluit van de centrale bank om de rente te verhogen in een poging de hardnekkige inflatie te bedwingen.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met overwegend rode cijfers gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Zoals verwacht verhoogde de Amerikaanse centrale bank de rente voor het eerst in meer dan drie jaar om de hoge inflatie te bestrijden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.
7 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.
11 uur geleden