Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Softwaremaker Salesforce bij stijgers op Wall Street

Softwaremaker Salesforce bij stijgers op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse softwareconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal en de rest van het jaar vielen in de smaak. Het aandeel werd beloond met een koerswinst van 5,3 procent.

De algehele stemming op Wall Street was gematigd positief op de laatste dag van de grillige beursmaand augustus. Beleggers verwerkten onder meer nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering met 4000 zijn afgenomen. Dat was meer dan verwacht.

De werkgelegenheid in de Verenigde Staten speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Woensdag bleek al uit cijfers van loonstrookverwerker ADP dat er in de Amerikaanse private sector veel minder banen zijn bijgekomen dan verwacht. Vrijdag komt het officiële banenrapport naar buiten, waarin ook de banen bij de Amerikaanse overheid worden meegenomen.

Verlies ondanks stijging

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 34.999 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent op 4522 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,3 procent tot 14.052 punten. De drie graadmeters wisten in de afgelopen vier handelsdagen hoger te eindigen, maar staan desondanks nog op een verlies voor augustus.

CrowdStrike maakte een koerssprong van 8,7 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf boekte in het tweede kwartaal meer omzet en winst dan kenners hadden verwacht. Okta schoot meer dan 15 procent omhoog dankzij goed ontvangen resultaten. Het softwarebedrijf, dat onder meer authenticatie- en autorisatiediensten levert, verhoogde ook zijn verwachtingen voor het hele jaar.

Omzetdaling verwacht

Victoria's Secret won 3,5 procent, ondanks tegenvallende kwartaalcijfers. Ook verwacht het bedrijf dat dameskleding, lingerie en schoonheidsproducten verkoopt een omzetdaling in het huidige kwartaal.

De euro was 1,0901 dollar waard, tegen 1,0929 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 81,60 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 85,77 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beursgraadmeters Wall Street herstellen iets na verliesreeks

NEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.

37 minuten geleden
Buitenlandse bedrijven tekenen oliedeals in Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.

1 uur geleden
Google ontloopt in rechtszaak gedwongen verkoop advertentiebeurs

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.

1 uur geleden
Een op de tien betalingen aan fiscus nog via oude rekeningnummer

DEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.

2 uur geleden
Maersk laat containerschip uitrusten met rotorzeil

LONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.

2 uur geleden
Wasserijen vrezen meer stakingen na eerste actiedag FNV

GORINCHEM (ANP) - Stakende medewerkers zorgen voor schade bij wasserijen. Volgens directeur van brancheorganisaties FTN en Netex, Arthur Linssen, verschilde de impact van een door FNV opgezette staking woensdag sterk per bedrijf, maar was in sommige gevallen sprake van "serieuze productieterugval". Ondernemers in de textielverzorgingsbranche vrezen dat komende dagen nog meer stakingen volgen.

3 uur geleden
Eigenaar Nexperia mag bestuurders onder ede laten verhoren

ARNHEM (ANP) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia mag bestuurders van de Nijmeegse chipmaker voor de Nederlandse rechter laten verhoren. Maar aan dat verhoor zitten wel beperkingen, heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

3 uur geleden