Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Softwareconcern SAP schrapt duizenden banen

Softwareconcern SAP schrapt duizenden banen

WALLDORF (ANP/DPA) - De ontslaggolf in de techsector raakt nu ook het grootste softwarebedrijf van Europa. Het Duitse concern SAP schrapt bij een reorganisatie 3000 banen, maakte topman Christian Klein bekend. Het bedrijf wil zich meer toeleggen op de verkoop van software die bedrijven helpt hun processen te plannen. Afdelingen die zich met andere zaken bezighouden zullen daarom moeten inkrimpen.

Volgens financieel topman Luka Mucic zijn ontslagen niet uitgesloten. De ingreep in het personeelsbestand moet jaarlijkse besparingen van 350 miljoen euro opleveren, maar dit is waarschijnlijk pas vanaf volgend jaar terug te zien in het kostenplaatje. SAP is ook actief in Nederland, maar het is nog niet duidelijk of er hier ook banen verdwijnen. De ingreep raakt in Duitsland zo'n 200 medewerkers.

SAP maakt de reorganisatie bekend vlak na vergelijkbare ingrepen van Amerikaanse branchegenoten als Microsoft en IBM. Microsoft kondigde vorige week aan wereldwijd 10.000 banen te schrappen omdat de slechtere economische vooruitzichten consumenten voorzichtiger maken met grote aankopen. Technologieconcern IBM kondigde woensdag een reorganisatie aan die 3900 arbeidsplaatsen kost.

Ook andere techbedrijven snijden fors in hun personeelsbestand. Google-eigenaar Alphabet wil van 12.000 arbeidsplaatsen af en Meta Platforms, moederbedrijf van Facebook en Instagram, zei 11.000 banen te schrappen. Bij de Zweedse muziekstreamingdienst Spotify verliezen honderden medewerkers hun baan.

Meer uit Financieel

Liter diesel langs de snelweg kost meer dan liter benzine

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter diesel is vrijdag gestegen tot boven de prijs van een liter benzine. Dat blijkt uit cijfers over de brandstofprijzen die consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers bijhoudt. De prijs van diesel loopt al langer hard op, als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

6 minuten geleden
China slaat terug naar EU met exportbeperkingen voor Rheinmetall

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft exportbeperkingen ingesteld voor veertien Europese bedrijven, waaronder het grote Duitse defensieconcern Rheinmetall. Volgens het Chinese ministerie van Handel zijn de maatregelen een vergelding tegen de sancties van de Europese Unie tegen bedrijven in China.

30 minuten geleden
Brussel: TikTok houdt zich niet aan EU-regels voor minderjarigen

BRUSSEL (ANP) - De Chinese socialemediagigant TikTok doet te weinig om de accounts en posts van minderjarigen af te schermen, concludeert de Europese Commissie. Daarmee overtreedt het bedrijf opnieuw de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.

1 uur geleden
Brussel niet eens met gronden nieuw VS-handelstarief voor EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is het niet eens met de gronden waarop de Verenigde Staten nieuwe handelstarieven instellen, ook voor de EU. Als reden voor de nieuwe importheffingen voeren de VS het uitblijven van actie aan tegen de handel in goederen die met dwangarbeid zijn geproduceerd.

1 uur geleden
TenneT boekt meer omzet door investeringen in stroomnet

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft in de eerste helft van 2026 meer omzet geboekt. De groei komt volgens de netbeheerder vooral door de toegenomen investeringen in de uitbreiding van het volle elektriciteitsnet. Ook haalde het bedrijf meer omzet uit energie-activiteiten op land en zee en door hogere tarieven.

2 uur geleden
Campingplatform ziet overnachtingen in Nederland flink toenemen

ANDELST (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is in de eerste maanden van dit jaar fors toegenomen. Dat meldt campingplatform ACSI op basis van een analyse van CBS-cijfers. Het aantal vakantiegangers uit eigen land steeg ook.

2 uur geleden
Beijing keert zich tegen nieuwe Amerikaanse importheffingen

BEIJING (ANP/AFP) - China verzet zich tegen de nieuwe Amerikaanse importheffingen die Washington heeft opgelegd aan het Aziatische land en 59 andere handelspartners. De Amerikanen noemen als reden voor de nieuwe tarieven zorgen over dwangarbeid.

3 uur geleden