Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Softwareconcern Salesforce flink hoger op Wall Street na cijfers

Softwareconcern Salesforce flink hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde woensdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het grote Amerikaanse softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht en gaf daarnaast een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Ook werd het bedrijf optimistischer over de resultaten in het hele boekjaar. Daarnaast hopen beleggers dat het bedrijf flink zal profiteren van zijn strategie op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Het aandeel werd ongeveer 10 procent hoger gezet.

De algehele stemming op Wall Street bleef ook positief, na de nieuwe recordstanden een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,6 procent hoger op 44.985 punten, mede door de flinke koerswinst van Salesforce. De brede S&P 500-index won 0,3 procent tot 6066 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,6 procent tot 19.599 punten. Beide graadmeters sloten dinsdag op nieuwe recordniveaus.

UnitedHealth noteerde 2 procent hoger, ondanks het nieuws dat topman Brian Thompson van zorgverzekeringstak UnitedHealthcare is doodgeschoten.

Rentestappen VS

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Volgens loonstrookverwerker ADP zijn er in de Amerikaanse private sector in november 146.000 banen bijgekomen. Dat waren er iets minder dan verwacht.

De financiƫle markten wachten verder nog op een toespraak van Fed-voorzitter Jerome Powell, waarin hij mogelijk meer aanwijzingen zal geven over de toekomstige rentestappen van de centrale bank. Ook verschijnt later op de dag nog het zogeheten Beige Book, waarin de Fed een overzicht geeft van de economische situatie in de VS.

Koersdaling General Motors

Foot Locker kelderde 18 procent. De verkoper van sportschoenen werd negatiever over de verkopen en winst dit jaar. Volgens topvrouw Mary Dillon trok de vraag tijdens de kortingsacties rond Thanksgiving Day wel aan, maar bleven consumenten voorzichtig buiten de koopjesdagen.

General Motors zakte 0,4 procent. De autofabrikant verwacht een last te nemen van meer dan 5 miljard dollar voor de reorganisatie van slecht draaiende activiteiten in China.

Dollar- en oliekoersen

De euro was 1,0492 dollar waard, tegen 1,0513 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 70,24 dollar. Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 73,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Philips verhoogt winstverwachting na meevaller importheffingen VS

AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn winstverwachting voor dit jaar licht verhoogd, nadat een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen de resultaten in het tweede kwartaal een impuls gaf.

1 uur geleden
Nachtkijkermaker profiteert weer van sterke orderstroom defensie

ATHENE (ANP) - Theon International blijft als beursgenoteerd defensiebedrijf profiteren van de miljarden die Europa in zijn defensie steekt. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte een omzet van bijna 249 miljoen euro in de eerste helft van dit jaar, ruim 35 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

1 uur geleden
Trump roept Federal Reserve op om rente te verlagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump riep de Amerikaanse centrale bank maandag op de rente te verlagen. Volgens hem zouden de Verenigde Staten de laagste rente ter wereld moeten hebben.

2 uur geleden
Bedrijf achter Louis Vuitton en Dior verkoopt meer ondanks oorlog

PARIJS (ANP/RTR) - Het concern achter luxeproducten als Louis Vuitton, Dior en Bulgari heeft de afgelopen maanden meer verkocht ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Zonder dat conflict zou de omzetgroei van LVMH volgens het bedrijf nog hoger zijn uitgevallen. De divisie mode en lederwaren, de belangrijkste van het in Parijs gevestigde bedrijf, noteerde de eerste groei in twee jaar.

3 uur geleden
ASML, Besi en ASMI onderuit na bericht over Chinese chipmachines

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI gingen maandag in de laatste handelsuren stevig onderuit op het Damrak. Aanleiding was een bericht dat China van plan is bepaalde geavanceerde chipmachines op grote schaal te gaan produceren. Volgens technieuwssite The Information gaat het om machines die werken met zogeheten deep ultraviolet (DUV) immersielithografie. Naar verluidt zullen de machines geleverd worden aan meerdere Chinese chipfabrikanten.

3 uur geleden
Techmedium: China begint productie van geavanceerde chipmachines

DEN HAAG (ANP/RTR) - China is begonnen met de productie van in eigen land ontwikkelde geavanceerde chipmachines. De machines zijn belangrijk voor de productie van chips, een markt die lange tijd werd gedomineerd door de Nederlandse toeleverancier ASML. Dat meldt technieuwssite The Information maandag op basis van bronnen.

5 uur geleden
China dreigt VS met vergelding om onderzoek naar AI-diefstal

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel dreigt met tegenmaatregelen tegen de Verenigde Staten. Aanleiding zijn uitspraken van hoge functionarissen in de VS dat Chinese AI-bedrijven mogelijk worden onderzocht om vermeende diefstal van Amerikaanse technologie.

6 uur geleden