Softwareconcern Salesforce flink hoger op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde woensdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het grote Amerikaanse softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht en gaf daarnaast een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Ook werd het bedrijf optimistischer over de resultaten in het hele boekjaar. Daarnaast hopen beleggers dat het bedrijf flink zal profiteren van zijn strategie op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Het aandeel werd ongeveer 10 procent hoger gezet.
De algehele stemming op Wall Street bleef ook positief, na de nieuwe recordstanden een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,6 procent hoger op 44.985 punten, mede door de flinke koerswinst van Salesforce. De brede S&P 500-index won 0,3 procent tot 6066 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,6 procent tot 19.599 punten. Beide graadmeters sloten dinsdag op nieuwe recordniveaus.
UnitedHealth noteerde 2 procent hoger, ondanks het nieuws dat topman Brian Thompson van zorgverzekeringstak UnitedHealthcare is doodgeschoten.
Rentestappen VS
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Volgens loonstrookverwerker ADP zijn er in de Amerikaanse private sector in november 146.000 banen bijgekomen. Dat waren er iets minder dan verwacht.
De financiële markten wachten verder nog op een toespraak van Fed-voorzitter Jerome Powell, waarin hij mogelijk meer aanwijzingen zal geven over de toekomstige rentestappen van de centrale bank. Ook verschijnt later op de dag nog het zogeheten Beige Book, waarin de Fed een overzicht geeft van de economische situatie in de VS.
Koersdaling General Motors
Foot Locker kelderde 18 procent. De verkoper van sportschoenen werd negatiever over de verkopen en winst dit jaar. Volgens topvrouw Mary Dillon trok de vraag tijdens de kortingsacties rond Thanksgiving Day wel aan, maar bleven consumenten voorzichtig buiten de koopjesdagen.
General Motors zakte 0,4 procent. De autofabrikant verwacht een last te nemen van meer dan 5 miljard dollar voor de reorganisatie van slecht draaiende activiteiten in China.
Dollar- en oliekoersen
De euro was 1,0492 dollar waard, tegen 1,0513 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 70,24 dollar. Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 73,92 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met rode cijfers begonnen, na drie verliesdagen op rij. Beleggers bleven voorzichtig door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de almaar stijgende olieprijzen. De vrees dat de inflatie verder zal oplopen door de hogere brandstofprijzen en centrale banken de rentes gaan verhogen, zorgde voor terughoudendheid.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Brentolie is donderdagmiddag gestegen tot meer dan 105 dollar per vat, waarmee olie uit Europa en het Midden-Oosten de opmars van de afgelopen tijd steeds verder doorzet. De olieprijzen gaan nu al langere tijd omhoog als gevolg van het almaar escalerende geweld in de Iranoorlog.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bierbrouwer Heineken wil zijn belang in de Nederlandse drankproducent Stëlz uitbreiden naar een meerderheidsbelang. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt of dit mag.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Over een eventueel eerder vertrek van Christine Lagarde als president van de Europese Centrale Bank is "niets te melden". Dat zei ze in een toelichting op het rentebesluit van de centrale bank voor de eurozone.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De jongerentak van vakbond CNV hekelt de uitspraken van VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans over het parttime werken van jongeren. Brekelmans pleitte in zijn Binnenhoflezing woensdag om vijf dagen werken weer als norm te stellen. Hij wees ook op de werkcultuur bij techbedrijven in China, waar mensen volgens hem 72 uur in de week werken.
1 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De oliewinning in Saudi-Arabië is door de Iranoorlog gedaald tot het laagste niveau sinds 1990. Recente aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hebben het nog lastiger gemaakt om olie te produceren en exporteren.
1 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse treinvervoerder Italo heeft plannen om uit te breiden naar Nederland en België. Dat zei topman Gianbattista La Rocca tegen Italiaanse media. Onlangs werd al bekend dat de private vervoersmaatschappij volop investeert om in Duitsland de concurrentie aan te gaan met Deutsche Bahn.
2 uur geleden