Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Softwareconcern Salesforce flink hoger op Wall Street na cijfers

Softwareconcern Salesforce flink hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde woensdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het grote Amerikaanse softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht en gaf daarnaast een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Ook werd het bedrijf optimistischer over de resultaten in het hele boekjaar. Daarnaast hopen beleggers dat het bedrijf flink zal profiteren van zijn strategie op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Het aandeel werd ongeveer 10 procent hoger gezet.

De algehele stemming op Wall Street bleef ook positief, na de nieuwe recordstanden een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,6 procent hoger op 44.985 punten, mede door de flinke koerswinst van Salesforce. De brede S&P 500-index won 0,3 procent tot 6066 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,6 procent tot 19.599 punten. Beide graadmeters sloten dinsdag op nieuwe recordniveaus.

UnitedHealth noteerde 2 procent hoger, ondanks het nieuws dat topman Brian Thompson van zorgverzekeringstak UnitedHealthcare is doodgeschoten.

Rentestappen VS

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Volgens loonstrookverwerker ADP zijn er in de Amerikaanse private sector in november 146.000 banen bijgekomen. Dat waren er iets minder dan verwacht.

De financiële markten wachten verder nog op een toespraak van Fed-voorzitter Jerome Powell, waarin hij mogelijk meer aanwijzingen zal geven over de toekomstige rentestappen van de centrale bank. Ook verschijnt later op de dag nog het zogeheten Beige Book, waarin de Fed een overzicht geeft van de economische situatie in de VS.

Koersdaling General Motors

Foot Locker kelderde 18 procent. De verkoper van sportschoenen werd negatiever over de verkopen en winst dit jaar. Volgens topvrouw Mary Dillon trok de vraag tijdens de kortingsacties rond Thanksgiving Day wel aan, maar bleven consumenten voorzichtig buiten de koopjesdagen.

General Motors zakte 0,4 procent. De autofabrikant verwacht een last te nemen van meer dan 5 miljard dollar voor de reorganisatie van slecht draaiende activiteiten in China.

Dollar- en oliekoersen

De euro was 1,0492 dollar waard, tegen 1,0513 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 70,24 dollar. Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 73,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Tech- en chipbedrijven onder druk op overwegend lager Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, waarbij vooral de technologieaandelen onder druk stonden. De sfeer werd vooral bepaald door zorgen onder beleggers over de oplopende spanningen in het Midden-Oosten.

29 minuten geleden
Saudi-Arabië gaat miljarden investeren in pretparken in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië is van plan om 6 miljard euro te investeren in drie pretparken vlak bij Parijs. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron in een bericht op X. De Saudische entertainment- en investeringsgroep Qiddiya zal het project financieren.

2 uur geleden
Lange rijen bij Iraanse tankstations door dreigend benzinetekort

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran kampt met groeiende brandstoftekorten nu de Verenigde Staten het voor Teheran steeds moeilijker maken om brandstof uit het buitenland te halen. Volgens de staatskrant Hamshahri staan er in Teheran lange rijen bij tankstations uit angst voor prijsverhogingen. Veel automobilisten gaan al tanken, voordat de tank halfleeg is.

4 uur geleden
Lichte winst voor AEX ondanks minnen bij chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst gesloten. Beleggers namen winst op technologieaandelen in afwachting van belangrijke kwartaalcijfers van het Amerikaanse chipconcern Nvidia later deze week. Daarnaast zijn aandelenhandelaren in afwachting van een toespraak van Kevin Warsh, voorzitter van de Amerikaanse centrale bank op vrijdag.

5 uur geleden
Beveiliging Schiphol houdt dinsdag en woensdag werkonderbrekingen

UTRECHT (ANP) - De beveiligers op Schiphol houden dinsdag en woensdag hun eerste werkonderbrekingen uit onvrede over de hoge werkdruk, melden vakbonden FNV en CNV. Dinsdag gaat het om drie acties van een kwartier, om 10.00 uur, 14.00 uur en 19.00 uur. Woensdag zijn het er vijf van een kwartier: om 10.00 uur, 12.00 uur, 14.00 uur, 16.00 uur en 19.00 uur.

5 uur geleden
Webwinkel Bijenkorf weer 'volledig beschikbaar' na datalek

AMSTERDAM (ANP) - De webshop van de Bijenkorf is weer volledig beschikbaar na problemen door het datalek bij de logistieke partner CEVA Logistics eerder deze maand. Daardoor waren tijdelijk veel artikelen niet te bestellen. Daarvoor was de levertijd al flink opgelopen. Die staat inmiddels weer op twee tot vijf dagen, wat nog wel langer is dan de enkele dag van voor de problemen.

6 uur geleden
Heffingen VS op Canadese auto's en staal verhoogd tot 50 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse importheffingen op alle auto's, vrachtwagens, auto-onderdelen en staal uit Canada worden per 1 januari verhoogd naar 50 procent. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump bekendgemaakt op zijn berichtendienst Truth Social. Volgens cijfers van de Canadese overheid heffen de VS momenteel 25 procent importheffing op geïmporteerde auto's, vrachtwagens en onderdelen.

6 uur geleden