Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Softwareconcern Salesforce flink hoger op Wall Street na cijfers

Softwareconcern Salesforce flink hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde woensdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het grote Amerikaanse softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht en gaf daarnaast een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Ook werd het bedrijf optimistischer over de resultaten in het hele boekjaar. Daarnaast hopen beleggers dat het bedrijf flink zal profiteren van zijn strategie op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Het aandeel werd ongeveer 10 procent hoger gezet.

De algehele stemming op Wall Street bleef ook positief, na de nieuwe recordstanden een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,6 procent hoger op 44.985 punten, mede door de flinke koerswinst van Salesforce. De brede S&P 500-index won 0,3 procent tot 6066 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,6 procent tot 19.599 punten. Beide graadmeters sloten dinsdag op nieuwe recordniveaus.

UnitedHealth noteerde 2 procent hoger, ondanks het nieuws dat topman Brian Thompson van zorgverzekeringstak UnitedHealthcare is doodgeschoten.

Rentestappen VS

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Volgens loonstrookverwerker ADP zijn er in de Amerikaanse private sector in november 146.000 banen bijgekomen. Dat waren er iets minder dan verwacht.

De financiële markten wachten verder nog op een toespraak van Fed-voorzitter Jerome Powell, waarin hij mogelijk meer aanwijzingen zal geven over de toekomstige rentestappen van de centrale bank. Ook verschijnt later op de dag nog het zogeheten Beige Book, waarin de Fed een overzicht geeft van de economische situatie in de VS.

Koersdaling General Motors

Foot Locker kelderde 18 procent. De verkoper van sportschoenen werd negatiever over de verkopen en winst dit jaar. Volgens topvrouw Mary Dillon trok de vraag tijdens de kortingsacties rond Thanksgiving Day wel aan, maar bleven consumenten voorzichtig buiten de koopjesdagen.

General Motors zakte 0,4 procent. De autofabrikant verwacht een last te nemen van meer dan 5 miljard dollar voor de reorganisatie van slecht draaiende activiteiten in China.

Dollar- en oliekoersen

De euro was 1,0492 dollar waard, tegen 1,0513 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 70,24 dollar. Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 73,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Datingapp Bumble wordt overgenomen en verdwijnt van de beurs

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.

29 minuten geleden
Onderzoek bij AH loopt nog, supermarkt wijst op phishing-gevaar

ZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."

34 minuten geleden
AEX sluit lager door chipverliezen, Ahold krabbelt iets op

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, is dinsdag met verlies gesloten, vooral door koersverliezen van de chipbedrijven. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 0,7 procent) toonde een klein herstel na de koersval een dag eerder. De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Het concern zegt geen aanwijzingen te hebben dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij het cyberveiligheidsincident.

45 minuten geleden
EU-privacywaakhond bezorgd om 'slimme brillen', zoals van Meta

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Comité voor Gegevensbescherming (EDPB), de Europese privacywaakhond, maakt zich zorgen over zogeheten 'slimme brillen', waarmee opnames gemaakt kunnen worden, zoals die van socialmediabedrijf Meta. Nu dit soort brillen op steeds meer plekken te koop zijn, wil het EU-instituut het bewustzijn erover vergroten.

49 minuten geleden
FNV: AH schendt arbeidsvoorwaarden distributiecentrummedewerkers

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV ligt in de clinch met Albert Heijn over hoe de medewerkers in de distributiecentra worden behandeld, zegt een woordvoerder van FNV. Door een IT-storing bij Ahold Delhaize worden er in de distributiecentra volgens FNV minder mensen aan het werk gezet, terwijl ze wel ingeroosterd stonden. Door die mensen nu niet te betalen, overtreedt de supermarktketen de wet, stelt de vakbond.

1 uur geleden
Jetten: incident AH onderstreept belang cyberveiligheid bedrijven

DEN HAAG (ANP) - De bevoorradingsproblemen bij Albert Heijn laten volgens minister-president Rob Jetten "nogmaals zien hoe belangrijk het is dat bedrijven zich goed weren tegen cyberonveiligheid". Dat heeft de premier gezegd voor aanvang van een Kamerdebat.

1 uur geleden
JPMorgan Chase stijgt op gemengd Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag gemengd begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van grote Amerikaanse banken. JP Morgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, zag de winst afgelopen kwartaal stijgen dankzij sterke resultaten van de zakelijke divisie en de handel in aandelen en obligaties. De omzet viel echter tegen. Het aandeel won desondanks 2,5 procent.

3 uur geleden