Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Softwareconcern Oracle zakt op Wall Street na resultaten

Softwareconcern Oracle zakt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse softwareconcern zag de omzet en winst stijgen in het afgelopen kwartaal, dankzij de sterke vraag naar toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Vooral de cloudactiviteiten van het bedrijf lieten opnieuw een stevige groei zien. De resultaten voldeden echter niet aan de hoge marktverwachtingen. Ook viel de winstverwachting voor het huidige kwartaal tegen. Beleggers besloten daarop winst te nemen en stuurden het aandeel 8,9 procent lager. Oracle is dit jaar al ongeveer 80 procent in waarde gestegen en koerst af op de grootste jaarwinst sinds 1999.

De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend, na de verliesbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent lager op 44.224 punten. De brede S&P 500-index daalde een fractie tot 6051 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 19.818 punten.

Beleggers wachten verder vooral op nieuwe inflatiegegevens, die woensdag op het programma staan. Het is het laatste inflatiecijfer voor het rentebesluit van de Federal Reserve volgende week. Algemeen wordt verwacht dat de centrale bank de rente dan verder gaat verlagen. Wel zal dat mogelijk voorlopig de laatste renteverlaging zijn. Verschillende beleidsmakers van de Fed gaven vorige week al aan het tempo van renteverlagingen te willen vertragen, aangezien de economie beter draait dan verwacht.

Nvidia toonde wat herstel en won 0,4 procent. De belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld zakte een dag eerder 2,6 procent. Die koersdaling volgde op een onderzoek van de Chinese markttoezichthouder naar het bedrijf om vermoedens dat Nvidia de concurrentieregels in het land heeft overtreden.

Boeing klom 3 procent. Volgens persbureau Reuters heeft de vliegtuigfabrikant de productie van zijn bestverkochte vliegtuig, de 737 MAX, hervat. Door een staking lag de productie van het toestel in de regio Seattle al sinds half september stil. De staking, die ruim zeven weken duurde, werd meer dan een maand geleden al beëindigd na een akkoord over een hoger loonbod van de vliegtuigfabrikant.

De euro was 1,0527 dollar waard, tegen 1,0576 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 68,28 dollar. Brentolie daalde 0,3 procent in prijs tot 71,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Veel consumenten hebben moeite met vergelijken energiecontracten

DEN HAAG (ANP) - Veel consumenten ondervinden moeilijkheden bij het vergelijken van energiecontracten en aanbiedingen, concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Om de transparantie en vergelijkbaarheid te vergroten, start de ACM een nieuw onderzoek naar manieren om deze processen te verbeteren.

18 minuten geleden
Eurogroep-voorzitter Donohoe vertrekt naar Wereldbank

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Ierse politicus Paschal Donohoe krijgt een hoge positie binnen de Wereldbank, maakt het instituut voor ontwikkelingsfinanciering bekend. Hij legt daarom zijn functie van minister van Financiën van Ierland neer en zwaait af als voorzitter van de Eurogroep.

41 minuten geleden
Tankbouwer Rheinmetall verwacht vervijfvoudiging omzet tegen 2030

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall verwacht dat de jaarlijkse omzet tegen 2030 ongeveer vervijfvoudigt ten opzichte van de behaalde 9,8 miljard euro vorig jaar. Topman Armin Papperger voorziet dat de jaarlijkse inkomsten dan 50 miljard euro bedragen, zei hij dinsdag. Het geld stroomt al tijden binnen bij de wapenfabrikant, nu Europese regeringen honderden miljarden vrijmaken voor herbewapening en defensieversterking.

1 uur geleden
FNV: lastig te zeggen of fusienieuws AkzoNobel positief is

UTRECHT(ANP) - Het is nog lastig om te zeggen of de fusie tussen verf- en coatingconcerns AkzoNobel en Axalta goed of slecht nieuws is voor werknemers in Nederland, reageert FNV. Vakbondsbestuurder Esam Laassal geeft aan dat het hem nu nog onduidelijk is wat de samenvoeging betekent voor de werkgelegenheid in Nederland.

1 uur geleden
Ngo: TotalEnergies betrokken bij oorlogsmisdaden in Mozambique

MOZAMBIQUE (ANP/AFP) - Een mensenrechtengroep heeft een juridische klacht ingediend tegen TotalEnergies, waarin het Franse energieconcern wordt beschuldigd van "medeplichtigheid aan oorlogsmisdaden" bij zijn gasproject in Mozambique. Het European Centre for Constitutional and Human Rights (ECCHR) richt zijn klacht op vermeende misstanden door soldaten van een gezamenlijke taskforce (JTF). Deze eenheid was ingezet om het terrein te beveiligen waar TotalEnergies actief is.

2 uur geleden
Verzekeraar Achmea mikt op resultaat van 1 miljard euro in 2030

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea streeft naar een verdere stijging van het operationeel resultaat tot 1 miljard euro in 2030. De grootste zorgverzekeraar van Nederland, bekend van merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer, Interpolis en FBTO, wil dat nieuwe doel bereiken met investeringen in groei, innovatie, digitalisering en efficiency.

3 uur geleden
EU wordt mogelijk strenger voor clouddiensten Amazon en Microsoft

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie onderzoekt of de clouddiensten van Amazon en Microsoft zo belangrijk zijn voor andere bedrijven dat ze een zogenaamde poortwachtersrol spelen. Als dat het geval is, legt Brussel de divisies strengere regels op binnen de Wet digitale markten (DMA). Ze moeten dan onder andere meer ruimte bieden aan concurrenten.

3 uur geleden