Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Softwareconcern Oracle zakt op Wall Street na resultaten

Softwareconcern Oracle zakt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse softwareconcern zag de omzet en winst stijgen in het afgelopen kwartaal, dankzij de sterke vraag naar toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Vooral de cloudactiviteiten van het bedrijf lieten opnieuw een stevige groei zien. De resultaten voldeden echter niet aan de hoge marktverwachtingen. Ook viel de winstverwachting voor het huidige kwartaal tegen. Beleggers besloten daarop winst te nemen en stuurden het aandeel 8,9 procent lager. Oracle is dit jaar al ongeveer 80 procent in waarde gestegen en koerst af op de grootste jaarwinst sinds 1999.

De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend, na de verliesbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent lager op 44.224 punten. De brede S&P 500-index daalde een fractie tot 6051 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 19.818 punten.

Beleggers wachten verder vooral op nieuwe inflatiegegevens, die woensdag op het programma staan. Het is het laatste inflatiecijfer voor het rentebesluit van de Federal Reserve volgende week. Algemeen wordt verwacht dat de centrale bank de rente dan verder gaat verlagen. Wel zal dat mogelijk voorlopig de laatste renteverlaging zijn. Verschillende beleidsmakers van de Fed gaven vorige week al aan het tempo van renteverlagingen te willen vertragen, aangezien de economie beter draait dan verwacht.

Nvidia toonde wat herstel en won 0,4 procent. De belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld zakte een dag eerder 2,6 procent. Die koersdaling volgde op een onderzoek van de Chinese markttoezichthouder naar het bedrijf om vermoedens dat Nvidia de concurrentieregels in het land heeft overtreden.

Boeing klom 3 procent. Volgens persbureau Reuters heeft de vliegtuigfabrikant de productie van zijn bestverkochte vliegtuig, de 737 MAX, hervat. Door een staking lag de productie van het toestel in de regio Seattle al sinds half september stil. De staking, die ruim zeven weken duurde, werd meer dan een maand geleden al beëindigd na een akkoord over een hoger loonbod van de vliegtuigfabrikant.

De euro was 1,0527 dollar waard, tegen 1,0576 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 68,28 dollar. Brentolie daalde 0,3 procent in prijs tot 71,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Eigen Huis: woonlasten voor het eerst boven de 1000 euro

AMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren betalen volgend jaar gemiddeld 3,9 procent hogere gemeentelijke woonlasten, meldt Vereniging Eigen Huis (VEH) op basis van een steekproef onder 106 gemeenten. De aanslag voor onroerendezaakbelasting (OZB), riool- en afvalstoffenheffing komt in 2026 gemiddeld uit op 1001 euro per huishouden en gaat daarmee voor het eerst de grens van 1000 euro over.

1 uur geleden
Ford staakt productie van grotere elektrische auto's

DETROIT (ANP/RTR) - Het Amerikaanse autoconcern Ford Motor trekt zich grotendeels terug uit de productie van grote elektrische voertuigen. Het bedrijf moet een afschrijving doen van 19,5 miljard dollar (16,7 miljard euro) om de activiteiten te beëindigen, verspreid over meerdere jaren. Ford zet nu sterk in op benzine- en hybrideauto's en verwacht op termijn duizenden mensen aan te nemen.

8 uur geleden
Amerikaanse beurzen sluiten lager, techaandelen weer onder druk

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten leverden maandag hun openingswinsten al snel weer in en sloten lager. Technologieaandelen stonden, net als vorige week, onder druk door zorgen over hoge waarderingen in de AI-sector die opnieuw de kop opstaken.

8 uur geleden
Beslissing ondernemingskamer over FNV mogelijk woensdag

DEN HAAG (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam krijgt naar verwachting woensdag het laatste woord over het ingrijpen bij FNV. De vakbond kreeg eerder tot 17 december de tijd om met een definitief hervormingsplan te komen na de ontstane bestuurscrisis. Ook na een vergadering van het Ledenparlement van FNV over de kwestie maandagavond lijkt er nog geen oplossing.

8 uur geleden
Pensioenfonds PME stopt samenwerking met Amerikaanse BlackRock

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, heeft een jarenlange samenwerking met de Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock beëindigd. De vermogensbeheerder zou zich niet genoeg inspannen op het gebied van onder meer klimaat en duurzaamheid.

12 uur geleden
AEX toont herstel, dataleveranciers en Magnum Ice Cream in trek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex van Amsterdam, herstelde maandag gedeeltelijk van de verliezen van afgelopen vrijdag. Nieuwkomer The Magnum Ice Cream Company was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen en won 6,6 procent. Ook de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dit jaar flink in waarde zijn gedaald, waren gewild. Ze werden respectievelijk 3,4 en 2,3 procent meer waard.

13 uur geleden
Econoom: prijzen eieren en kippenvlees zullen minder hard stijgen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen voor eieren en kippenvlees in supermarkten zullen de komende jaren waarschijnlijk niet meer zo hard stijgen door de vogelgriep als nu. Dit verwacht econoom pluimveehouderij Nico Bondt van Wageningen University & Research (WUR). Hij denkt dat de vogelgriep wel blijft zorgen voor een krap aanbod.

13 uur geleden