Softwareconcern Oracle zakt op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse softwareconcern zag de omzet en winst stijgen in het afgelopen kwartaal, dankzij de sterke vraag naar toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Vooral de cloudactiviteiten van het bedrijf lieten opnieuw een stevige groei zien. De resultaten voldeden echter niet aan de hoge marktverwachtingen. Ook viel de winstverwachting voor het huidige kwartaal tegen. Beleggers besloten daarop winst te nemen en stuurden het aandeel 8,9 procent lager. Oracle is dit jaar al ongeveer 80 procent in waarde gestegen en koerst af op de grootste jaarwinst sinds 1999.
De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend, na de verliesbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent lager op 44.224 punten. De brede S&P 500-index daalde een fractie tot 6051 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 19.818 punten.
Beleggers wachten verder vooral op nieuwe inflatiegegevens, die woensdag op het programma staan. Het is het laatste inflatiecijfer voor het rentebesluit van de Federal Reserve volgende week. Algemeen wordt verwacht dat de centrale bank de rente dan verder gaat verlagen. Wel zal dat mogelijk voorlopig de laatste renteverlaging zijn. Verschillende beleidsmakers van de Fed gaven vorige week al aan het tempo van renteverlagingen te willen vertragen, aangezien de economie beter draait dan verwacht.
Nvidia toonde wat herstel en won 0,4 procent. De belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld zakte een dag eerder 2,6 procent. Die koersdaling volgde op een onderzoek van de Chinese markttoezichthouder naar het bedrijf om vermoedens dat Nvidia de concurrentieregels in het land heeft overtreden.
Boeing klom 3 procent. Volgens persbureau Reuters heeft de vliegtuigfabrikant de productie van zijn bestverkochte vliegtuig, de 737 MAX, hervat. Door een staking lag de productie van het toestel in de regio Seattle al sinds half september stil. De staking, die ruim zeven weken duurde, werd meer dan een maand geleden al beëindigd na een akkoord over een hoger loonbod van de vliegtuigfabrikant.
De euro was 1,0527 dollar waard, tegen 1,0576 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 68,28 dollar. Brentolie daalde 0,3 procent in prijs tot 71,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De verder oplopende inflatie in de eurozone in mei heeft de weg vrijgemaakt voor een renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week. Dat zegt ING-econoom Carsten Brzeski in een reactie op de inflatiecijfers van het eurogebied.
8 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland breekt met Donald Pols, de voormalige directeur van Milieudefensie. Pols ging maandag aan de slag bij de staalfabrikant als hoofd voor duurzaamheid en communicatie. Maar Tata Steel zegt nu dat aanvullende informatie over zijn verleden bekend is geworden "die ons heeft geraakt en niet eerder met het bedrijf is gedeeld". NRC meldt op basis van eigen onderzoek dat Pols in zijn studententijd voorman is geweest van een extreemrechtse studentenbeweging in Zuid-Afrika.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ben Cohen, oprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, roept Booking.com op meer openheid te geven over zijn activiteiten in Israëlische nederzettingen die volgens het internationaal recht verboden zijn. Volgens hem staat het boekingsplatform voor dezelfde beslissing als Ben & Jerry's eerder.
22 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota Motor en Suzuki leggen fabrieken in Japan stil vanwege de orkaan Jangmi die oprukt vanuit het zuiden. Toyota sluit woensdagochtend dertien fabrieken en bij Suzuki worden alle vijf binnenlandse fabrieken gesloten. Verder hebben de luchtvaartmaatschappijen All Nippon Airways en Japan Airlines honderden vluchten geschrapt.
32 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in mei verder gestegen naar 3,2 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In april stegen de consumentenprijzen in het eurogebied al met 3 procent, na een stijging van 2,6 procent in maart. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft een streep gezet door een Nederlandse boete voor Volkswagen in het dieselschandaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders nemen dit jaar meer maatregelen om problemen met het overvolle stroomnet tegen te gaan. Dat staat in bindende afspraken met de Autoriteit Consument & Markt (ACM), meldt die toezichthouder. De ACM vond dat de beheerders te weinig voortgang boekten met oplossingen en gaf ze eerder de opdracht om verbeterplannen in te dienen.
1 uur geleden