Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Softwareconcern Oracle bij stijgers op Wall Street na cijfers

Softwareconcern Oracle bij stijgers op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse softwareconcern profiteerde van de sterke vraag naar toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) en boekte in het afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Vooral de cloudactiviteiten van het bedrijf lieten opnieuw een stevige groei zien dankzij de sterke vraag naar AI-toepassingen. Oracle kondigde tevens een strategische samenwerking aan met de cloudopslagdienst van webwinkelconcern Amazon (plus 1,7 procent). Het aandeel Oracle steeg 10 procent.

De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 40.759,13 punten. De bredere S&P 500-index klom 0,4 procent tot 5494 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,8 procent op 17.145 punten. Maandag lieten de beursgraadmeters een herstel zien, na de zware koersverliezen van vorige week. De S&P 500-index boekte daarbij de eerste dagwinst deze maand. September is doorgaans de slechtste maand voor de index van de vijfhonderd grootste Amerikaanse bedrijven.

Beleggers wachten verder vooral op het nieuwe inflatiecijfer uit de VS, dat woensdag bekend wordt gemaakt. Dat cijfer is van belang voor het rentebeleid van de centrale bank. De Federal Reserve vergadert volgende week over de rente en zal dan naar verwachting de rente voor het eerst in jaren verlagen. Ook wordt uitgekeken naar het eerste debat tussen de Amerikaanse oud-president Donald Trump en vicepresident Kamala Harris in aanloop naar de presidentsverkiezingen.

Apple zakte ruim 1 procent. Het techconcern moet 13 miljard euro terugbetalen aan Ierland, oordeelde het Europese Hof van Justitie. Brussel had de boete opgelegd wegens ongeoorloofde staatssteun.

Google-eigenaar Alphabet won 1,5 procent. Google moet definitief een Europese boete van 2,4 miljard euro betalen. De zoekmachine kreeg die geldstraf in 2017 opgelegd door de Europese Commissie om vermeend machtsmisbruik bij zijn prijsvergelijkingsdienst, maar verzette zich daartegen.

Tesla klom 2,3 procent. Volgens persbureau Bloomberg wil de EU de voorgestelde verhoging van de importheffingen voor in China gemaakte elektrische auto's van Tesla verlagen van 9 procent naar iets minder dan 8 procent. Tesla heeft een grote fabriek in Shanghai, waar meer dan de helft van de wereldwijde productie van het Amerikaanse bedrijf plaatsvindt.

Meer uit Financieel

Apple verliest fors aan beurswaarde, Amazon juist hard omhoog

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.

3 uur geleden
ChatGPT-moederbedrijf OpenAI telt meer dan 1 miljard gebruikers

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft wereldwijd meer dan 1 miljard actieve gebruikers. Dat heeft het Amerikaanse techbedrijf vrijdag naar buiten gebracht. Het cijfer omvat niet alleen de gebruikers van de populaire chatbot ChatGPT zelf, maar ook AI-programmeerhulp Codex en ChatGPT Work, een platform waarmee gebruikers toegang hebben tot andere externe toepassingen.

6 uur geleden
FT: chipmaker NXP praat met Ambarella over miljardenovername

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors voert gesprekken over een overname van Ambarella, een ontwerper van gespecialiseerde AI-chips die worden gebruikt in cameratechnologie voor zelfrijdende auto's. Dat meldt de Financial Times op basis van ingewijden. Volgens de Britse zakenkrant zijn de gesprekken over een mogelijke miljardendeal in volle gang, maar wil NXP geen commentaar geven.

6 uur geleden
Muziekconcern achter Taylor Swift verliest kwart beurswaarde

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) is vrijdag ruim een kwart van zijn beurswaarde kwijtgeraakt op de beurs in Amsterdam. Het aandeel van het bedrijf achter sterren als Taylor Swift, Noah Kahan, Olivia Rodrigo en Drake kelderde dik 25 procent na een zeer slecht ontvangen kwartaalbericht.

8 uur geleden
Europese Commissie akkoord met miljardenovername gamesbedrijf EA

BRUSSEL (ANP/RTR/BELGA) - De Europese Commissie is akkoord met de miljardenovername van computerspellenbedrijf Electronic Arts (EA), bekend van games als EA Sports FC en The Sims. Een groep investeerders onder leiding van het Saudische staatsfonds PIF telde vorig jaar 55 miljard euro neer om EA in te lijven en van de aandelenbeurs in New York te halen.

8 uur geleden
Amazon stevig omhoog op Wall Street, Apple zakt na resultaten

NEW YORK (ANP) - Amazon behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York, met een koerswinst van 14 procent. Dat is de grootste koerssprong voor het aandeel sinds november 2022.

10 uur geleden
GoVolta wil concurreren met Eurostar op hogesnelheidslijn Parijs

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse treinvervoerder GoVolta wil de concurrentie aangaan met Eurostar op de hogesnelheidslijn van Amsterdam naar Parijs. Dat heeft de Bredase onderneming gemeld aan de Autoriteit Consument & Markt (ACM). GoVolta hoopt de nieuwe treindienst in december 2028 te starten. Het bedrijf rijdt vanaf eind dit jaar naar de Franse hoofdstad via het klassieke spoor, maar dat duurt drie uur langer.

11 uur geleden