Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Softwareconcern Oracle bij stijgers op Wall Street na cijfers

Softwareconcern Oracle bij stijgers op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse softwareconcern profiteerde van de sterke vraag naar toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) en boekte in het afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Vooral de cloudactiviteiten van het bedrijf lieten opnieuw een stevige groei zien dankzij de sterke vraag naar AI-toepassingen. Oracle kondigde tevens een strategische samenwerking aan met de cloudopslagdienst van webwinkelconcern Amazon (plus 1,7 procent). Het aandeel Oracle steeg 10 procent.

De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 40.759,13 punten. De bredere S&P 500-index klom 0,4 procent tot 5494 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,8 procent op 17.145 punten. Maandag lieten de beursgraadmeters een herstel zien, na de zware koersverliezen van vorige week. De S&P 500-index boekte daarbij de eerste dagwinst deze maand. September is doorgaans de slechtste maand voor de index van de vijfhonderd grootste Amerikaanse bedrijven.

Beleggers wachten verder vooral op het nieuwe inflatiecijfer uit de VS, dat woensdag bekend wordt gemaakt. Dat cijfer is van belang voor het rentebeleid van de centrale bank. De Federal Reserve vergadert volgende week over de rente en zal dan naar verwachting de rente voor het eerst in jaren verlagen. Ook wordt uitgekeken naar het eerste debat tussen de Amerikaanse oud-president Donald Trump en vicepresident Kamala Harris in aanloop naar de presidentsverkiezingen.

Apple zakte ruim 1 procent. Het techconcern moet 13 miljard euro terugbetalen aan Ierland, oordeelde het Europese Hof van Justitie. Brussel had de boete opgelegd wegens ongeoorloofde staatssteun.

Google-eigenaar Alphabet won 1,5 procent. Google moet definitief een Europese boete van 2,4 miljard euro betalen. De zoekmachine kreeg die geldstraf in 2017 opgelegd door de Europese Commissie om vermeend machtsmisbruik bij zijn prijsvergelijkingsdienst, maar verzette zich daartegen.

Tesla klom 2,3 procent. Volgens persbureau Bloomberg wil de EU de voorgestelde verhoging van de importheffingen voor in China gemaakte elektrische auto's van Tesla verlagen van 9 procent naar iets minder dan 8 procent. Tesla heeft een grote fabriek in Shanghai, waar meer dan de helft van de wereldwijde productie van het Amerikaanse bedrijf plaatsvindt.

Meer uit Financieel

Oordeel ACM brengt treindienst Arriva naar Parijs dichterbij

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een horde weggenomen voor de treindiensten die Arriva wil aanbieden richting Parijs. Volgens de toezichthouder komt het "economisch evenwicht" op het spoor waar de Nederlandse Spoorwegen rijden niet in gevaar, wat betekent dat de NS geen grote schade lijdt door de komst van de Arriva-treinen.

6 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig na drie verliesdagen op rij

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na drie verliesdagen op rij. De inflatievrees laaide deze week weer op door de sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het toegenomen geweld in het Midden-Oosten. Om de hoge inflatie te bestrijden, verhoogde de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag de rente in de eurozone voor de tweede keer dit jaar. De grote vraag is nu: wat gaat de Amerikaanse centrale bank doen?

1 uur geleden
AI-chipbedrijf Micron beloont personeel in Taiwan met forse bonus

BOISE (ANP/BLOOMBERG) - Micron Technology gaat zijn medewerkers in Taiwan belonen met een contante bonus van 1 miljoen Taiwanese dollar (ruim 27.000 euro) plus een beloning in aandelen van het bedrijf. Dit gebeurt nadat lokale vakbonden hadden aangedrongen op een extra uitkering als erkenning voor de bijdrage van het personeel aan de enorme winsten van de Amerikaanse chipfabrikant, die profiteert van de grote investeringen in datacenters en infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI).

2 uur geleden
Roep in Verenigde Staten om nieuwe regels voor regulering van AI

WASHINGTON (ANP/RTR) - Steeds meer Amerikaanse politici dringen aan op nieuwe regels om AI-systemen aan banden te leggen. De oproepen volgen op waarschuwingen van twee onderzoekers van Anthropic, die stellen dat de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) in de nabije toekomst kan leiden tot het uitsterven van de mensheid.

2 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt ruim 2 procent in juli

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in juli opnieuw gestegen na een groei in juni. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) hebben bedrijven vooral meer machines en apparaten uitgevoerd. Ook de export van chemische producten en transportmiddelen was hoger. De exportgroei kwam uit op 2,1 procent.

3 uur geleden
Meer bedrijven failliet in augustus

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in augustus op jaarbasis met 9 procent toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 304 bedrijven failliet. Dat zijn 24 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, en 38 meer dan in juli.

3 uur geleden
OpenAI staat open voor vertraging in ontwikkeling AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI overweegt de ontwikkeling van geavanceerde kunstmatige intelligentie af te remmen. Bronnen van persbureau Bloomberg melden dat topman Sam Altman dat deze week tijdens een vergadering aan zijn medewerkers heeft laten weten.

6 uur geleden