Softwareconcern Oracle bij stijgers op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse softwareconcern profiteerde van de sterke vraag naar toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) en boekte in het afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Vooral de cloudactiviteiten van het bedrijf lieten opnieuw een stevige groei zien dankzij de sterke vraag naar AI-toepassingen. Oracle kondigde tevens een strategische samenwerking aan met de cloudopslagdienst van webwinkelconcern Amazon (plus 1,7 procent). Het aandeel Oracle steeg 10 procent.
De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 40.759,13 punten. De bredere S&P 500-index klom 0,4 procent tot 5494 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,8 procent op 17.145 punten. Maandag lieten de beursgraadmeters een herstel zien, na de zware koersverliezen van vorige week. De S&P 500-index boekte daarbij de eerste dagwinst deze maand. September is doorgaans de slechtste maand voor de index van de vijfhonderd grootste Amerikaanse bedrijven.
Beleggers wachten verder vooral op het nieuwe inflatiecijfer uit de VS, dat woensdag bekend wordt gemaakt. Dat cijfer is van belang voor het rentebeleid van de centrale bank. De Federal Reserve vergadert volgende week over de rente en zal dan naar verwachting de rente voor het eerst in jaren verlagen. Ook wordt uitgekeken naar het eerste debat tussen de Amerikaanse oud-president Donald Trump en vicepresident Kamala Harris in aanloop naar de presidentsverkiezingen.
Apple zakte ruim 1 procent. Het techconcern moet 13 miljard euro terugbetalen aan Ierland, oordeelde het Europese Hof van Justitie. Brussel had de boete opgelegd wegens ongeoorloofde staatssteun.
Google-eigenaar Alphabet won 1,5 procent. Google moet definitief een Europese boete van 2,4 miljard euro betalen. De zoekmachine kreeg die geldstraf in 2017 opgelegd door de Europese Commissie om vermeend machtsmisbruik bij zijn prijsvergelijkingsdienst, maar verzette zich daartegen.
Tesla klom 2,3 procent. Volgens persbureau Bloomberg wil de EU de voorgestelde verhoging van de importheffingen voor in China gemaakte elektrische auto's van Tesla verlagen van 9 procent naar iets minder dan 8 procent. Tesla heeft een grote fabriek in Shanghai, waar meer dan de helft van de wereldwijde productie van het Amerikaanse bedrijf plaatsvindt.
Meer uit Financieel
PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft vorig jaar een recordomzet behaald. Topman Theo Baartmans spreekt van "financieel het meest succesvolle jaar in de lange geschiedenis" van Boskalis. Een jaar geleden had het Papendrechtse bedrijf ook een recordjaar.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - TomTom-topman Harold Goddijn vertrekt volgende maand als bestuursvoorzitter bij de navigatiedienstverlener. Hij is voorgedragen om toe te treden tot de raad van commissarissen, meldt TomTom. Goddijn was in 1991 een van de oprichters van TomTom en leidt het bedrijf sinds 2001.
42 minuten geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië veerden donderdag op na de zware koersverliezen van de afgelopen dagen door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De Europese en Amerikaanse aandelenmarkten lieten woensdag ook al wat herstel zien, mede dankzij enige stabilisatie van de olieprijzen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese regering mikt voor dit jaar op een groei van de economie tussen de 4,5 en 5 procent. Die doelstelling ligt op het laagste niveau sinds 1991. China heeft te maken met een reeks economische uitdagingen, waaronder problemen op de omvangrijke vastgoedmarkt en zwakkere consumentenbestedingen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
13 uur geledenHOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.
14 uur geleden