Softwareconcern Oracle bij stijgers op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse softwareconcern profiteerde van de sterke vraag naar toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) en boekte in het afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Vooral de cloudactiviteiten van het bedrijf lieten opnieuw een stevige groei zien dankzij de sterke vraag naar AI-toepassingen. Oracle kondigde tevens een strategische samenwerking aan met de cloudopslagdienst van webwinkelconcern Amazon (plus 1,7 procent). Het aandeel Oracle steeg 10 procent.
De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 40.759,13 punten. De bredere S&P 500-index klom 0,4 procent tot 5494 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,8 procent op 17.145 punten. Maandag lieten de beursgraadmeters een herstel zien, na de zware koersverliezen van vorige week. De S&P 500-index boekte daarbij de eerste dagwinst deze maand. September is doorgaans de slechtste maand voor de index van de vijfhonderd grootste Amerikaanse bedrijven.
Beleggers wachten verder vooral op het nieuwe inflatiecijfer uit de VS, dat woensdag bekend wordt gemaakt. Dat cijfer is van belang voor het rentebeleid van de centrale bank. De Federal Reserve vergadert volgende week over de rente en zal dan naar verwachting de rente voor het eerst in jaren verlagen. Ook wordt uitgekeken naar het eerste debat tussen de Amerikaanse oud-president Donald Trump en vicepresident Kamala Harris in aanloop naar de presidentsverkiezingen.
Apple zakte ruim 1 procent. Het techconcern moet 13 miljard euro terugbetalen aan Ierland, oordeelde het Europese Hof van Justitie. Brussel had de boete opgelegd wegens ongeoorloofde staatssteun.
Google-eigenaar Alphabet won 1,5 procent. Google moet definitief een Europese boete van 2,4 miljard euro betalen. De zoekmachine kreeg die geldstraf in 2017 opgelegd door de Europese Commissie om vermeend machtsmisbruik bij zijn prijsvergelijkingsdienst, maar verzette zich daartegen.
Tesla klom 2,3 procent. Volgens persbureau Bloomberg wil de EU de voorgestelde verhoging van de importheffingen voor in China gemaakte elektrische auto's van Tesla verlagen van 9 procent naar iets minder dan 8 procent. Tesla heeft een grote fabriek in Shanghai, waar meer dan de helft van de wereldwijde productie van het Amerikaanse bedrijf plaatsvindt.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
6 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
8 uur geleden