Softwarebedrijf Exact doet tweede overname in korte tijd
DELFT (ANP) - Softwarebedrijf Exact neemt het Belgische softwarebedrijf Officient over. Het is de tweede overname voor het Delftse bedrijf binnen twee weken tijd. Officient levert software voor loon- en personeelsadministratie.
Met de overname hoopt Exact een "breder en geïntegreerd software-aanbod" te leveren alsook een "geautomatiseerde" en alles-in-één-oplossing en ondersteuning van de processen die bij personeelszaken spelen, zoals beloningen, contracten, afwezigheid van medewerkers maar ook het wagenpark en beoordelingen.
Een week geleden nam Exact softwarebedrijf Unit4 Bedrijfssoftware over. Dat bedrijfsonderdeel levert software aan accountancy en financiële software aan het mkb. Hoeveel geld er met beide overnames gemoeid is, is niet bekend gemaakt.
Positie in België versterken
Volgens Phill Robinson, topman van Exact, neemt de vraag naar HR-oplossingen toe en kan het bedrijf hiermee de positie in België versterken. Vorig jaar deed het softwarebedrijf ook al een overname in België.
De overname van Unit4 moet nog worden goedgekeurd door de mededingingsautoriteiten en is voorgelegd aan de ondernemingsraad.
Exact is opgericht in 1984 en biedt bedrijfssoftware aan mkb-bedrijven. De organisatie telt meer dan 1400 medewerkers en meer dan 500.000 klanten. Bij Unit4 Bedrijfssoftware werken 268 medewerkers verspreid over kantoren in Utrecht, Sliedrecht, Barendrecht, Hengelo en het Belgische Brugge. Bij Officient werken vanuit Gent meer dan 30 medewerkers. Het bedrijf heeft meer dan vierduizend klanten en wereldwijd gebruiken 35.000 mensen het Officient-platform.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.
20 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.
1 dag geledenLAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - De maker van het bekende computerspel Tetris heeft kritiek geuit op een nieuwe game van het Witte Huis die het klassieke blokstapelspel na-aapt. In het door de regering-Trump naar buiten gebrachte Build the Wall moeten spelers een muur bouwen om te voorkomen dat migranten de Amerikaanse grens oversteken.
1 dag geledenBUNNIK (ANP) - Werkgevers sturen door de hogere brandstofkosten scherper op kosten en kilometers, volgens de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA). Duurdere benzine en diesel door de oorlog in het Midden-Oosten zijn met name voor middelgrote werkgevers reden om de overstap naar elektrisch rijden te versnellen en werknemers meer te laten thuiswerken.
1 dag geleden