Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Softwarebedrijf Adobe zakt op Wall Street na vertrek topman

Softwarebedrijf Adobe zakt op Wall Street na vertrek topman

NEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig positief na de zware koersverliezen een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,7 procent hoger op 46.990 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,5 procent tot 6707 punten en techbeurs Nasdaq won 0,4 procent tot 22.400 punten.

De Dow zakte donderdag nog 1,6 procent en sloot voor het eerst dit jaar onder de 47.000 punten. De stemming werd gedrukt door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Door de hoge energieprijzen en toenemende inflatievrees is de hoop van beleggers dat de Federal Reserve de rente dit jaar verder gaat verlagen flink afgenomen.

Olieprijzen

Beleggers verwerkten ook een belangrijk inflatiecijfer, de zogeheten prijsindex voor persoonlijke consumptieve bestedingen. Dat cijfer heeft de voorkeur van de Amerikaanse centrale bank boven de gewone inflatie. Volgens het cijfer stegen de consumentenprijzen in januari met 0,3 procent op maandbasis, conform de verwachting van economen. Het inflatiecijfer is van voor de sterke stijging van de brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon.

Ook werd bekendgemaakt dat de Amerikaanse economie in het vierde kwartaal van 2025 volgens een nieuwe schatting met 0,7 procent is gegroeid. Dat was minder dan de eerdere groeiraming van 1,4 procent.

De olieprijzen gingen wat omlaag, na de stevige opmars een dag eerder. De nieuwe Iraanse leider Mojtaba Khamenei zei donderdag de Straat van Hormuz gesloten te houden om druk uit te oefenen op de vijanden van het land. Door die zeestraat vaart normaal gesproken ongeveer een vijfde van de wereldwijde olie. Brentolie werd 1,6 procent goedkoper op 98,86 dollar per vat. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent minder op 93,26 dollar.

Meer uit Financieel

OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

4 minuten geleden
Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

8 uur geleden
CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

11 uur geleden
Eurocontrol: Europese luchtruim drukker dan ooit in zomerperiode

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

13 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit hoger na reeks verliesdagen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.

13 uur geleden
Duitse luchtvaart boos dat Berlijn Emirates meer vluchten belooft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.

14 uur geleden
Wall Street hoger na resultaten Oracle en inflatiecijfers VS

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.

15 uur geleden