SoftBank en Nikon zakken op lagere Japanse beurs
TOKIO (ANP) - SoftBank en Nikon behoorden woensdag tot de grootste dalers op de aandelenbeurs in Tokio. De grote Japanse techinvesteerder SoftBank, die onder andere belangen heeft in maaltijdbezorger DoorDash en webwinkelconcern Alibaba, leed afgelopen kwartaal opnieuw een miljardenverlies. Analisten en beleggers hadden echter op winst gehoopt. Het investeringsfonds Vision Fund van het bedrijf boekte wel voor het eerst in zes kwartalen weer een positief resultaat.
Kantoorverhuurder WeWork, waarin SoftBank ook een groot belang heeft, liet daarnaast weten "grote twijfels" te hebben over het voortbestaan van het bedrijf. De onderneming verwees daarbij naar de aanhoudende verliezen en de opzeggingen van de lidmaatschappen van zijn kantoorruimte. Het aandeel SoftBank werd 3,5 procent lager gezet.
Nikon kelderde 12 procent na tegenvallende resultaten. De camerafabrikant zag de nettowinst afgelopen kwartaal met bijna 80 procent afnemen. De Nikkei in Tokio daalde mede daardoor 0,3 procent. Elektronicaconcern Sony, die later op de dag met resultaten komt, verloor een fractie.
Daling consumentenprijzen
De Chinese beurzen gingen licht omlaag, nadat was gebleken dat de consumentenprijzen in juli voor het eerst in meer dan twee jaar zijn gedaald. Hoewel veel andere landen juist kampen met inflatie, ofwel stijgende prijzen, is in China sprake van deflatie. De dalende prijzen worden onder meer veroorzaakt door de zwakke vraag naar producten. Ook de producentenprijzen namen voor de tiende maand op rij af, mede door de afnemende buitenlandse vraag. Een dag eerder bleek al dat zowel de Chinese export als import vorige maand sterk is afgenomen door de dalende vraag naar goederen.
Beleggers hopen echter dat de zwakke economische cijfers zullen leiden tot meer steunmaatregelen van de Chinese overheid om het haperende herstel aan te jagen. De beurs in Shanghai verloor 0,4 procent en de Hang Seng-index in Hongkong hield het verlies beperkt tot 0,1 procent. De Kospi in Seoul steeg 1,2 procent, mede dankzij een koerswinst van 2,5 procent van het Zuid-Koreaanse techconcern Samsung. De All Ordinaries in Sydney won 0,2 procent.
Meer uit Financieel
TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft vorig jaar wereldwijd 793 verkeersvliegtuigen afgeleverd. Dat zijn er meer dan een jaar eerder, toen het ging om 766 afgeleverde toestellen. Airbus wist zijn in december verlaagde doelstelling voor de levering van 790 vliegtuigen net te overtreffen.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up voor betalingen in de horeca Klearly heeft 12 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Onder andere de investeringstak van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal steekt geld in het bedrijf.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Sergio Ermotti is van plan in april 2027 af te treden als topman van de Zwitserse bank UBS. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa schort vluchten naar de Iraanse hoofdstad Teheran langer op, vanwege de grote onrust in het land en de dodelijke demonstraties tegen het Iraanse regime. Lufthansa zegt nu tot zeker 28 januari niet naar Teheran te vliegen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in december gemiddeld 2,8 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee licht vergeleken met de 2,9 procent in november.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt heeft in 2025 een nieuw record bereikt. Dat komt naar voren uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Het merendeel van alle hypotheekaanvragen loopt via HDN. In 2025 werden ruim 563.500 hypotheekaanvragen via HDN gedaan. Dat is een groei van 16,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.
3 uur geleden