Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SoftBank en Nikon zakken op lagere Japanse beurs

SoftBank en Nikon zakken op lagere Japanse beurs

TOKIO (ANP) - SoftBank en Nikon behoorden woensdag tot de grootste dalers op de aandelenbeurs in Tokio. De grote Japanse techinvesteerder SoftBank, die onder andere belangen heeft in maaltijdbezorger DoorDash en webwinkelconcern Alibaba, leed afgelopen kwartaal opnieuw een miljardenverlies. Analisten en beleggers hadden echter op winst gehoopt. Het investeringsfonds Vision Fund van het bedrijf boekte wel voor het eerst in zes kwartalen weer een positief resultaat.

Kantoorverhuurder WeWork, waarin SoftBank ook een groot belang heeft, liet daarnaast weten "grote twijfels" te hebben over het voortbestaan van het bedrijf. De onderneming verwees daarbij naar de aanhoudende verliezen en de opzeggingen van de lidmaatschappen van zijn kantoorruimte. Het aandeel SoftBank werd 3,5 procent lager gezet.

Nikon kelderde 12 procent na tegenvallende resultaten. De camerafabrikant zag de nettowinst afgelopen kwartaal met bijna 80 procent afnemen. De Nikkei in Tokio daalde mede daardoor 0,3 procent. Elektronicaconcern Sony, die later op de dag met resultaten komt, verloor een fractie.

Daling consumentenprijzen

De Chinese beurzen gingen licht omlaag, nadat was gebleken dat de consumentenprijzen in juli voor het eerst in meer dan twee jaar zijn gedaald. Hoewel veel andere landen juist kampen met inflatie, ofwel stijgende prijzen, is in China sprake van deflatie. De dalende prijzen worden onder meer veroorzaakt door de zwakke vraag naar producten. Ook de producentenprijzen namen voor de tiende maand op rij af, mede door de afnemende buitenlandse vraag. Een dag eerder bleek al dat zowel de Chinese export als import vorige maand sterk is afgenomen door de dalende vraag naar goederen.

Beleggers hopen echter dat de zwakke economische cijfers zullen leiden tot meer steunmaatregelen van de Chinese overheid om het haperende herstel aan te jagen. De beurs in Shanghai verloor 0,4 procent en de Hang Seng-index in Hongkong hield het verlies beperkt tot 0,1 procent. De Kospi in Seoul steeg 1,2 procent, mede dankzij een koerswinst van 2,5 procent van het Zuid-Koreaanse techconcern Samsung. De All Ordinaries in Sydney won 0,2 procent.

Meer uit Financieel

Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

2 uur geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

2 uur geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

4 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

5 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

7 uur geleden
FT: Carglass-moeder Belron werkt aan beursgang Amsterdam

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.

7 uur geleden
Oekraïens bedrijf bouwt in Born aanvals- en verkenningsdrones

MIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.

7 uur geleden