Soevereine koploper Liverpool overklast Chelsea met 4-1
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft na zeven gelijke spelen tegen Chelsea eindelijk weer eens gewonnen van de Londenaren. Het werd zelfs 4-1 voor de 'Reds' op Anfield. De club van coach Jürgen Klopp behield met de zege de koppositie in de Premier League. Het verschil met Manchester City, dat met 3-1 won van Burnley, blijft 5 punten.
Liverpool begon onstuimig aan het duel en zette Chelsea stevig onder druk. Darwin Núñez was de gevaarlijkste speler in de beginfase, maar hij zag zijn pogingen door lat en paal gestuit. Na 23 minuten was het wel raak. Diogo Jota wurmde zich tussen twee verdedigers van Chelsea door en schoot de bal langs doelman Djordje Petrovic.
Tegen het einde van de eerste helft verdubbelde Conor Bradley met een geplaatste schuiver de voorsprong. Het had voor rust 3-0 kunnen staan, toen de scheidsrechter de bal op de stip legde na een overtreding op Jota. Núñez mikte de strafschop op de paal.
Overwicht
In de tweede helft verweerde Chelsea zich wat meer, maar het was de thuisploeg die op 3-0 kwam door een goal van Dominik Szoboszlai. Christopher Nkunku deed wat terug namens de club uit Londen, maar Luis Díaz bekroonde het overwicht met de vierde goal. Kort daarvoor had de onfortuinlijke Núñez met een kopbal voor de vierde keer het houtwerk geraakt.
Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool speelde de hele wedstrijd, Cody Gakpo viel in de tweede helft in. Ryan Gravenberch bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
8 uur geleden