Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Soevereine koploper Ajax krijgt klap op klap op weg naar Utrecht

Soevereine koploper Ajax krijgt klap op klap op weg naar Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - In grote onrust bereidt Ajax zich voor op de thuiswedstrijd van zondag tegen FC Utrecht. Een kleine week na de uitzege op AZ, de nederlaag van PSV en het puntenverlies van Vitesse ziet het seizoen er voor de koploper heel anders uit. Hoe zullen de spelers een serie teleurstellingen verwerken?

"Het is nooit saai, never a dull moment", stelde Ten Hag donderdag tijdens een persmoment dat eigenlijk bedoeld was voor het thuisduel met FC Utrecht. Het ging nauwelijks over de tegenstander van zondag in de Johan Cruijff ArenA. Ajax had namelijk geblunderd met het opstellen van de lijst voor spelers voor de Europa League. Sébastien Haller ontbrak. De spits kwam vorige maand voor een recordbedrag van 22,5 miljoen euro over van West Ham United.

Ten Hag erkende dat de fout bij Ajax lag en wist dat de UEFA vaak onverbiddelijk is als een deadline wordt gemist. Toch had hij nog een sprankje hoop dat Haller dit seizoen Europees in actie mocht komen. Tot vrijdagochtend, toen duidelijk werd dat de UEFA geen clementie toonde.

Onana

Nog geen half uur na het bericht van de Europese voetbalbond moest iedereen die Ajax lief heeft een volgende teleurstelling slikken. André Onana mag van de UEFA 12 maanden niet in actie gekomen. Niet internationaal en nationaal. Bij de doelman werd op 30 oktober tijdens een controle buiten de wedstrijden om het verboden middel furosemide in zijn urine aangetroffen.

Volgens Ajax heeft Onana per ongeluk het middel binnengekregen, via een tabletje dat hij nam omdat hij zich die dag niet lekker voelde. De keeper uit Kameroen zou een Lasimac-tablet hebben geslikt dat was voorgeschreven aan zijn vrouw. Ajax gaat in beroep tegen de dopingschorsing, maar de 38-jarige Maarten Stekelenburg zal waarschijnlijk in de herfst van zijn loopbaan voorlopig het doel verdedigen.

Vreugde getemperd

De vreugde over de voorsprong op PSV (7 punten), Vitesse (8 punten), Feyenoord (12 punten) en AZ (13 punten) werd woensdag al getemperd door het nieuws dat de talentvolle Brian Brobbey zijn aflopende contract niet wil verlengen en in de zomer gratis vertrekt. En de verwachte transfer van Quincy Promes naar Spartak Moskou is plotseling onzeker omdat de Russen niet alle verantwoordelijkheid willen dragen als de aanvaller wordt veroordeeld wegens betrokkenheid bij een steekpartij waarbij zijn neef gewond raakte. Ajax had maandag met Oussama Idrissi al wel een tijdelijke vervanger aangetrokken.

Er was ook nog goed nieuws bij Ajax deze week. Mohammed Kudus lijkt hersteld van een knieblessure en kan zondag waarschijnlijk op de bank plaatsnemen

Meer uit Sport

De Jong wil contract verlengen bij FC Barcelona

HELSINKI (ANP) - Frenkie de Jong wil zijn contract verlengen bij Barcelona. "Ik wil graag blijven en de club wil dat ook, dus dan kom je er wel uit.", zei de middenvelder na een uitzege van het Nederlands elftal op Finland (0-2) in de WK-kwalificatie.

58 minuten geleden
Golfer Huizing in top 10 na derde dag KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Daan Huizing is op de derde dag van het KLM Open in Badhoevedorp de top 10 binnengedrongen. De 34-jarige golfer staat na een knappe ronde van 69 slagen, twee onder het baangemiddelde, op de gedeelde achtste plaats met een totaal van twee onder par.

4 uur geleden
Van Dam helpt hockeyers met twee treffers langs India

AMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League een moeizame thuiszege geboekt op India. Thijs van Dam hielp de olympisch kampioen in Amstelveen met twee treffers aan pas de derde reguliere zege in deze Pro League-campagne. De winnende treffer viel drie minuten voor tijd.

7 uur geleden
Gauff pakt ten koste van Sabalenka titel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De 21-jarige Amerikaanse versloeg de zes jaar oudere Aryna Sabalenka in drie sets. De Belarussische nummer 1 van de wereld stond voor het eerst in de finale op het grandslamtoernooi van Parijs. De setstanden waren 6-7 (5) 6-2 en 6-4.

7 uur geleden
Marc Márquez wint zevende sprintrace van MotoGP-seizoen

ALCAÑIZ (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zijn goede vorm in sprintraces voortgezet in de Grote Prijs van Aragón. De leider van het WK-klassement won voor eigen publiek zijn zevende sprintrace van het seizoen, waarin er tot nu toe acht zijn verreden. Zijn broer Álex, de winnaar van de vorige sprintrace, werd tweede. Fermín Aldeguer completeerde een volledig Spaans podium.

8 uur geleden
Britse wielrenster Ferguson verrast in Ronde van Groot-Brittannië

KELSO (ANP) - De Britse wielrenster Cat Ferguson heeft verrassend de derde etappe van de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. Het was de lastigste rit, met start en finish in het Schotse Kelso. De 19-jarige renster van Movistar won daarmee niet alleen haar eerste wedstrijd in de WorldTour, maar veroverde ook de leiderstrui.

8 uur geleden
Hockeysters vervolgen Pro League met ruime zege op Australië

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben hun eerste van zes wedstrijden in het Wagener-stadion om de Pro League gewonnen. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren was in Amstelveen met 8-1 veel te sterk voor Australië. Topscorer was Yibbi Jansen met drie treffers.

10 uur geleden