Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Soedanees leger verovert belangrijke stad op paramilitairen

Soedanees leger verovert belangrijke stad op paramilitairen

WAD MADANI (ANP/AFP) - Het Soedanese leger heeft een grote doorbraak geboekt in de burgeroorlog tegen de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF). De legerleiding zegt dat militairen de belangrijke stad Wad Madani hebben veroverd en de RSF-leider heeft het verlies toegegeven.

Wad Madani, de hoofdstad van de staat Al-Jazira, was ruim een jaar lang in handen van de RSF. Het ligt op een strategisch knooppunt en is de dichtstbijzijnde grote stad bij Khartoem. Het ligt op zo'n 150 kilometer ten zuidoosten van de hoofdstad.

De verovering is het grootste succes voor het leger in meer dan een jaar. De Soedanese regering spreekt van "een geweldige overwinning" na de "bevrijding" van de stad. In Khartoem gingen mensen de straat op om de triomf te vieren.

Het leger en de RSF zijn sinds april 2023 verwikkeld in een burgeroorlog. Dat heeft volgens hulp- en mensenrechtenorganisaties geleid tot een enorme humanitaire crisis. Meer dan 12 miljoen mensen zijn op de vlucht geslagen, waaronder zeker 300.000 mensen in Al-Jazira. De RSF heeft nog steeds het grootste deel van die staat in handen.

Meer uit Buitenland

Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

3 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

3 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

4 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

6 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

7 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

8 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

9 uur geleden