Sociedad verliest aansluiting met top vier in Spanje
SAN SEBASTIAN (ANP) - Real Sociedad is op achterstand geraakt in de strijd om de bovenste plaatsen in de Spaanse voetbalcompetitie. De ploeg uit San Sebastian ging op eigen veld verrassend onderuit tegen Villarreal: 1-2. Een hoofdrol in het duel was voor de VAR die bij beide doelpunten van de gasten betrokken was.
Aanvankelijk leek er niets aan de hand voor de dit seizoen sterk presterende thuisploeg. Sterspeler Martin Ødegaard stuurde op rechts Portu weg. Diens voorzet werd door Willian José simpel binnengetikt. In de tweede helft kantelde het duel volledig. Eerst schoot Manu Trigueros raak vanaf de strafschopstip. Igor Zubeldia had Samuel Chukwueze onderuitgehaald. Het duurde enige tijd voordat de VAR eruit was dat de Nigeriaan, toen hij werd aangespeeld, net niet in buitenspelpositie liep.
Een kwartier voor tijd besliste Santi Cazorla het duel. Op het moment dat Mario Gaspar voorzette stonden drie van zijn ploeggenoten buitenspel. Scheidsrechter José Sánchez floot, maar de VAR had gezien dat Cazorla net voor de laatste verdediger had gestaan en keurde de treffer alsnog goed.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
46 minuten geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
1 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
2 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geleden