Sociedad schiet Real Madrid uit Spaanse beker
MADRID (ANP) - Real Madrid is in de strijd om de beker van Spanje uitgeschakeld in de kwartfinale. De club uit de hoofdstad werd donderdag op eigen veld in een spectaculair duel verrast door Real Sociedad, 3-4. Sociedad is de nummer acht van de competitie, Real de nummer één.
Uitgerekend Martin Ødegaard, gehuurd van Real, zette Sociedad op voorsprong. De oud-speler van Heerenveen en Vitesse schoot raak in de rebound, die licht van richting werd veranderd door een verdediger.
Alexander Isak schoot er vrij snel na de hervatting nog twee in voor Sociedad. De Zweed, voormalig speler van onder meer Willem II, liep eerst simpel weg van zijn directe tegenstander en scoorde met een volley. Kort later knalde hij de bal hard, hoog en fraai in het doel.
Mikel Merino
Marcelo scoorde vervolgens voor de thuisclub. Door Mikel Merino werd de marge van drie weer hersteld. Rodrygo tikte vervolgens de 2-4 voor Real binnen, Nacho maakte er in blessuretijd nog 3-4 van.
Eerder al plaatsten zich CD Mirandés, middenmoter uit de tweede liga, en Granada zich voor de halve finale.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
4 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.
5 uur geleden