Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Socialemediaplatform X gaat geld vragen voor livestreams

Socialemediaplatform X gaat geld vragen voor livestreams

SAN FRANCISCO (ANP) - Socialemediaplatform X wil dat gebruikers gaan betalen om livebeelden uit te zenden via het berichtenplatform. Binnenkort is de functie voor livestreamen alleen nog maar beschikbaar voor mensen die op zijn minst een premiumabonnement hebben, maakte het techbedrijf bekend. Dat abonnement kost in Nederland 8 euro per maand.

Onder eigenaar Elon Musk zoekt het voormalige Twitter, dat hij in 2022 voor 44 miljard dollar kocht, naar nieuwe inkomstenbronnen om het bedrijf minder afhankelijk te maken van adverteerders. Bepaalde diensten die voorheen gratis waren, zijn daardoor alleen voorbehouden aan betalende abonnees. Zo maakte X eerder de omstreden beslissing om blauwe verificatievinkjes voor accounts tegen betaling aan te bieden.

De aankondiging van X om gratis livestreamen af te schaffen leidde meteen tot kritiek. Mensen die livebeelden willen uitzenden, zullen zo eerder uitwijken naar YouTube of Twitch, waarmee X eerder juist zei te willen concurreren.

Meer uit Financieel

Reuters: Anthropic weigert versoepeling AI voor militaire inzet

SAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, is niet van plan om zijn gebruiksbeperkingen voor militaire doeleinden te versoepelen. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Anthropic en het Amerikaanse ministerie van Defensie discussiëren er al maanden over.

23 minuten geleden
Openbaar Ministerie onderzoekt grote cyberaanval bij Odido

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Het gaat om een strafrechtelijk onderzoek. Meer informatie kan de zegsman op dit moment nog niet over de zaak geven.

37 minuten geleden
Lege flessen en blikjes voortaan inleveren bij de buurman

DEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.

1 uur geleden
Sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt honderden banen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.

2 uur geleden
Meer bezoekers naar outlets moederbedrijf Batavia Stad Lelystad

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.

2 uur geleden
Moederbedrijf Essent verhoogt investeringen in vol stroomnet EU

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.

3 uur geleden
Aandeleninkoop Vopak enthousiast ontvangen op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Tankopslagbedrijf Vopak was woensdagochtend een van de winnaars op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de jaarresultaten van het Rotterdamse tankopslagconcern, dat een recordwinst neerzette en een aandeleninkoop van een half miljard euro aankondigde.

4 uur geleden