Socialemediabedrijf Trump zakt op Wall Street na presidentsdebat
NEW YORK (ANP) - Het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump ging woensdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Trump Media & Technology Group, dat grotendeels in handen is van Trump en waar het sociale netwerk Truth Social onder valt, werd ruim 17 procent minder waard. Het bedrijf van Trump is vooral populair bij kleinere beleggers en het aandeel reageert sterk op de kansen van de voormalige president om terug te keren naar het Witte Huis.
De kans dat Trump voor de Republikeinen de verkiezingen in november wint, lijkt wat kleiner te zijn geworden na het debat met de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris. Na de aanslag op Trump in juli schoot de aandelenkoers van Trump Media nog omhoog. Door die schietpartij, waarbij Trump gewond raakte aan zijn oor, leek hij juist een grotere kans te maken om weer president te worden.
De beurshandel stond verder vooral in het teken van de inflatie in de Verenigde Staten. De prijzen stegen in augustus ten opzichte van juli iets sterker dan verwacht, als sterk schommelende prijzen voor eten en brandstof niet worden meegerekend. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,9 procent lager op 40.363 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,4 procent tot 5474 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent tot 17.064 punten.
Koersdaling crypto
De inflatie is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve vergadert volgende week over de rente en zal dan naar verwachting de rente voor het eerst in jaren verlagen om de economie te ondersteunen. De sterker dan verwachte kerninflatie maakt de Fed mogelijk voorzichtiger bij het verlagen van de leenkosten.
Cryptomunten als bitcoin en ether gingen omlaag na het debat tussen Harris en Trump, die van de presidentskandidaten als meer pro-crypto wordt gezien. Cryptobedrijven als Coinbase, MicroStrategy en Riot Platforms verloren daardoor tot 6,5 procent.
GameStop
GameStop kelderde bijna 14 procent. De videogameverkoper, die populair is bij kleinere particuliere beleggers, zag de omzet in het tweede kwartaal dalen en kondigde aan tot 20 miljoen extra aandelen uit te geven om geld op te halen.
Meer uit Financieel
ZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
45 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
3 uur geledenBROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.
6 uur geleden