Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Socialemediabedrijf Trump zakt op Wall Street na presidentsdebat

Socialemediabedrijf Trump zakt op Wall Street na presidentsdebat

NEW YORK (ANP) - Het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump ging woensdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Trump Media & Technology Group, dat grotendeels in handen is van Trump en waar het sociale netwerk Truth Social onder valt, werd ruim 17 procent minder waard. Het bedrijf van Trump is vooral populair bij kleinere beleggers en het aandeel reageert sterk op de kansen van de voormalige president om terug te keren naar het Witte Huis.

De kans dat Trump voor de Republikeinen de verkiezingen in november wint, lijkt wat kleiner te zijn geworden na het debat met de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris. Na de aanslag op Trump in juli schoot de aandelenkoers van Trump Media nog omhoog. Door die schietpartij, waarbij Trump gewond raakte aan zijn oor, leek hij juist een grotere kans te maken om weer president te worden.

De beurshandel stond verder vooral in het teken van de inflatie in de Verenigde Staten. De prijzen stegen in augustus ten opzichte van juli iets sterker dan verwacht, als sterk schommelende prijzen voor eten en brandstof niet worden meegerekend. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,9 procent lager op 40.363 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,4 procent tot 5474 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent tot 17.064 punten.

Koersdaling crypto

De inflatie is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve vergadert volgende week over de rente en zal dan naar verwachting de rente voor het eerst in jaren verlagen om de economie te ondersteunen. De sterker dan verwachte kerninflatie maakt de Fed mogelijk voorzichtiger bij het verlagen van de leenkosten.

Cryptomunten als bitcoin en ether gingen omlaag na het debat tussen Harris en Trump, die van de presidentskandidaten als meer pro-crypto wordt gezien. Cryptobedrijven als Coinbase, MicroStrategy en Riot Platforms verloren daardoor tot 6,5 procent.

GameStop

GameStop kelderde bijna 14 procent. De videogameverkoper, die populair is bij kleinere particuliere beleggers, zag de omzet in het tweede kwartaal dalen en kondigde aan tot 20 miljoen extra aandelen uit te geven om geld op te halen.

Meer uit Financieel

NAM wil niet meewerken aan hervatten gaswinning Groningen

ASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.

19 minuten geleden
Coen van Oostrom nieuwe voorzitter ondernemersorganisatie VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Coen van Oostrom wordt de nieuwe voorzitter van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Hij neemt dan het stokje over van Ingrid Thijssen die sinds 1 maart bestuursvoorzitter van de TU Delft is. Thijssen was bijna zes jaar voorzitter van VNO-NCW.

25 minuten geleden
NS-topman waarschuwt: hinder spoorwerkzaamheden blijft voorlopig

ONNEN (ANP) - Treinreizigers moeten de komende jaren rekening blijven houden met hinder door werkzaamheden op het spoor, waarschuwde NS-topman Wouter Koolmees. De afgelopen twee jaar namen de werkzaamheden met ongeveer een kwart toe. Dat gold ook voor het aantal verstoringen.

56 minuten geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten langer op

FRANKFURT (ANP/RTR) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort reguliere vluchten naar het Midden-Oosten langer op door de oorlog in de regio. Tot en met volgende week dinsdag zal niet worden gevlogen naar Dubai en Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten. Naar de Iraanse hoofdstad Teheran zal zeker tot en met 30 april niet worden gevlogen door Lufthansa.

1 uur geleden
Grieken staken uit solidariteit met zeelieden in Perzische Golf

PIRAEUS (ANP/AFP) - Schepen kunnen donderdag de Griekse havens niet uit door een staking van een maritieme vakbond. De landelijke actie is uit solidariteit met de bemanningsleden die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog in Iran.

2 uur geleden
Koolmees: ongekend aantal onverwachte verstoringen voor reizigers

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers hebben het afgelopen jaar te maken gehad met een "ongekend hoog aantal onverwachte verstoringen", zegt NS-topman Wouter Koolmees in het jaarverslag. Ook erkent hij dat er, door werkzaamheden en verstoringen, "te vaak" vieze treinen moesten rijden. "Dat wil je als bedrijf niet voor je reizigers", aldus Koolmees.

2 uur geleden
NS boekt voor het eerst sinds 2019 winst met vervoeren passagiers

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) hebben vorig jaar voor het eerst sinds 2019 weer winst gemaakt met het vervoeren van passagiers. De spoorvervoerder dankte dat resultaat aan prijsverhogingen voor treinkaartjes en abonnementen, een lichte toename van het aantal passagiers en kostenbesparingen.

2 uur geleden