Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Socialemediabedrijf Trump zakt op Wall Street na presidentsdebat

Socialemediabedrijf Trump zakt op Wall Street na presidentsdebat

NEW YORK (ANP) - Het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump ging woensdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Trump Media & Technology Group, dat grotendeels in handen is van Trump en waar het sociale netwerk Truth Social onder valt, werd ruim 17 procent minder waard. Het bedrijf van Trump is vooral populair bij kleinere beleggers en het aandeel reageert sterk op de kansen van de voormalige president om terug te keren naar het Witte Huis.

De kans dat Trump voor de Republikeinen de verkiezingen in november wint, lijkt wat kleiner te zijn geworden na het debat met de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris. Na de aanslag op Trump in juli schoot de aandelenkoers van Trump Media nog omhoog. Door die schietpartij, waarbij Trump gewond raakte aan zijn oor, leek hij juist een grotere kans te maken om weer president te worden.

De beurshandel stond verder vooral in het teken van de inflatie in de Verenigde Staten. De prijzen stegen in augustus ten opzichte van juli iets sterker dan verwacht, als sterk schommelende prijzen voor eten en brandstof niet worden meegerekend. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,9 procent lager op 40.363 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,4 procent tot 5474 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent tot 17.064 punten.

Koersdaling crypto

De inflatie is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve vergadert volgende week over de rente en zal dan naar verwachting de rente voor het eerst in jaren verlagen om de economie te ondersteunen. De sterker dan verwachte kerninflatie maakt de Fed mogelijk voorzichtiger bij het verlagen van de leenkosten.

Cryptomunten als bitcoin en ether gingen omlaag na het debat tussen Harris en Trump, die van de presidentskandidaten als meer pro-crypto wordt gezien. Cryptobedrijven als Coinbase, MicroStrategy en Riot Platforms verloren daardoor tot 6,5 procent.

GameStop

GameStop kelderde bijna 14 procent. De videogameverkoper, die populair is bij kleinere particuliere beleggers, zag de omzet in het tweede kwartaal dalen en kondigde aan tot 20 miljoen extra aandelen uit te geven om geld op te halen.

Meer uit Financieel

Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

1 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

3 uur geleden
Bouwmarkten zien flinke stijging in verkoop jerrycans

DEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.

3 uur geleden
Bond: piloten vrezen straf bij weigeren vliegen in Midden-Oosten

MONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.

4 uur geleden
Stefano Gabbana gestopt als voorzitter modehuis Dolce & Gabbana

MILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.

4 uur geleden
Staat verkleint belang in ABN AMRO tot onder de 25 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

5 uur geleden
Amsterdamse AEX-index opent met kleine plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

6 uur geleden