Socialemediabedrijf Trump zakt op Wall Street na presidentsdebat
NEW YORK (ANP) - Het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump ging woensdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Trump Media & Technology Group, dat grotendeels in handen is van Trump en waar het sociale netwerk Truth Social onder valt, werd ruim 17 procent minder waard. Het bedrijf van Trump is vooral populair bij kleinere beleggers en het aandeel reageert sterk op de kansen van de voormalige president om terug te keren naar het Witte Huis.
De kans dat Trump voor de Republikeinen de verkiezingen in november wint, lijkt wat kleiner te zijn geworden na het debat met de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris. Na de aanslag op Trump in juli schoot de aandelenkoers van Trump Media nog omhoog. Door die schietpartij, waarbij Trump gewond raakte aan zijn oor, leek hij juist een grotere kans te maken om weer president te worden.
De beurshandel stond verder vooral in het teken van de inflatie in de Verenigde Staten. De prijzen stegen in augustus ten opzichte van juli iets sterker dan verwacht, als sterk schommelende prijzen voor eten en brandstof niet worden meegerekend. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,9 procent lager op 40.363 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,4 procent tot 5474 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent tot 17.064 punten.
Koersdaling crypto
De inflatie is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve vergadert volgende week over de rente en zal dan naar verwachting de rente voor het eerst in jaren verlagen om de economie te ondersteunen. De sterker dan verwachte kerninflatie maakt de Fed mogelijk voorzichtiger bij het verlagen van de leenkosten.
Cryptomunten als bitcoin en ether gingen omlaag na het debat tussen Harris en Trump, die van de presidentskandidaten als meer pro-crypto wordt gezien. Cryptobedrijven als Coinbase, MicroStrategy en Riot Platforms verloren daardoor tot 6,5 procent.
GameStop
GameStop kelderde bijna 14 procent. De videogameverkoper, die populair is bij kleinere particuliere beleggers, zag de omzet in het tweede kwartaal dalen en kondigde aan tot 20 miljoen extra aandelen uit te geven om geld op te halen.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
10 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden