Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Socialemediabedrijf Trump uitblinker op Wall Street na aanslag

Socialemediabedrijf Trump uitblinker op Wall Street na aanslag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar de mislukte moordaanslag op oud-president Donald Trump van afgelopen weekend. Trump Media & Technology Group, dat grotendeels in handen is van Trump en waar het sociale netwerk Truth Social onder valt, ging daarop ruim 31 procent omhoog.

Handelaren leken voor te sorteren op een overwinning van Trump bij de aanstaande presidentsverkiezingen die in november worden gehouden. Volgens marktanalisten maakt Trump door de aanslag een grotere kans om weer president te worden. Ze verwachten onder Trump een strenger handelsbeleid, minder regelgeving voor bedrijven en soepelere klimaatregels.

Ook was er aandacht voor voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse centrale bank. Hij verklaarde dat de Federal Reserve op basis van recente cijfers meer vertrouwen heeft in een dalende inflatie, maar dat de centrale bank per vergadering een besluit neemt over de rente op basis van de beschikbare gegevens.

Bitcoin

De Dow-Jonesindex sloot 0,5 procent hoger op het recordniveau van 40.211,72 punten. De brede S&P 500-index won 0,3 procent tot 5631,22 punten en de techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 18.472,57 punten.

Cryptobedrijven profiteerden van een flinke prijsstijging van de bitcoin. Trump staat bekend als een voorstander van digitale valuta en heeft de cryptosector steeds meer omarmd in een poging kiezers te winnen. Coinbase, Riot Platforms en Marathon Digital stegen tot 18 procent.

Wapenbranche

Vuurwapenfabrikanten als Smith & Wesson Brands en Sturm Ruger deden het ook goed met plussen tot 11 procent. Wapenmakers laten vaak een stijging zien na grote schietpartijen. Dat komt doordat de roep om meer controle op wapenbezit vaak leidt tot meer aankopen uit angst dat de beschikbaarheid van wapens beperkt wordt.

Amazon verloor 0,9 procent. Volgens marktonderzoeker Adobe Analytics besteden Amerikanen dit jaar naar verwachting een recordbedrag van 14 miljard dollar aan Amazon Prime Day. Het tweedaagse koopjesfestijn begint dinsdag.

De euro was 1,0898 dollar waard, tegen 1,0914 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,3 procent in prijs tot 81,98 dollar. Brentolie daalde 0,2 procent tot 84,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

EP-handelschef: hebben benodigd vangnet gekregen bij deal met VS

STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.

19 minuten geleden
Verenigd Koninkrijk versoepelt sancties tegen Russische olie

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.

22 minuten geleden
Ook Rabo en ABN AMRO stappen in Europees project voor stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.

37 minuten geleden
Defensiebedrijf CSG boekt meer omzet na roerig kwartaal

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".

1 uur geleden
Inflatiezorgen drukken de stemming op aandelenbeurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.

1 uur geleden
Huurders klagen vaker over lekkages, vochtproblemen en schimmel

DEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.

2 uur geleden
IEA: verkoop elektrische auto's wereldwijd richting recordhoogte

PARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.

2 uur geleden