Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Socialemediabedrijf Trump uitblinker op Wall Street na aanslag

Socialemediabedrijf Trump uitblinker op Wall Street na aanslag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar de mislukte moordaanslag op oud-president Donald Trump van afgelopen weekend. Trump Media & Technology Group, dat grotendeels in handen is van Trump en waar het sociale netwerk Truth Social onder valt, ging daarop ruim 31 procent omhoog.

Handelaren leken voor te sorteren op een overwinning van Trump bij de aanstaande presidentsverkiezingen die in november worden gehouden. Volgens marktanalisten maakt Trump door de aanslag een grotere kans om weer president te worden. Ze verwachten onder Trump een strenger handelsbeleid, minder regelgeving voor bedrijven en soepelere klimaatregels.

Ook was er aandacht voor voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse centrale bank. Hij verklaarde dat de Federal Reserve op basis van recente cijfers meer vertrouwen heeft in een dalende inflatie, maar dat de centrale bank per vergadering een besluit neemt over de rente op basis van de beschikbare gegevens.

Bitcoin

De Dow-Jonesindex sloot 0,5 procent hoger op het recordniveau van 40.211,72 punten. De brede S&P 500-index won 0,3 procent tot 5631,22 punten en de techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 18.472,57 punten.

Cryptobedrijven profiteerden van een flinke prijsstijging van de bitcoin. Trump staat bekend als een voorstander van digitale valuta en heeft de cryptosector steeds meer omarmd in een poging kiezers te winnen. Coinbase, Riot Platforms en Marathon Digital stegen tot 18 procent.

Wapenbranche

Vuurwapenfabrikanten als Smith & Wesson Brands en Sturm Ruger deden het ook goed met plussen tot 11 procent. Wapenmakers laten vaak een stijging zien na grote schietpartijen. Dat komt doordat de roep om meer controle op wapenbezit vaak leidt tot meer aankopen uit angst dat de beschikbaarheid van wapens beperkt wordt.

Amazon verloor 0,9 procent. Volgens marktonderzoeker Adobe Analytics besteden Amerikanen dit jaar naar verwachting een recordbedrag van 14 miljard dollar aan Amazon Prime Day. Het tweedaagse koopjesfestijn begint dinsdag.

De euro was 1,0898 dollar waard, tegen 1,0914 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,3 procent in prijs tot 81,98 dollar. Brentolie daalde 0,2 procent tot 84,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Franse bankpresident: land dreigt in gevarenzone te komen

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.

29 minuten geleden
AEX opent licht lager en beweegt van de 1000-puntengrens af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.

30 minuten geleden
Eurostar vervoert voor het eerst ruim 20 miljoen reizigers

LONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.

1 uur geleden
Reuters: China houdt nu zelf hoogwaardige AI-chips uit VS tegen

BEIJING (ANP) - China ontmoedigt lokale bedrijven nu zelf om hoogwaardige AI-chips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Autoriteiten hebben deze week tegen douanepersoneel gezegd dat de H200-chips het land niet in mogen. De overheid raadt bedrijven af de chips te kopen, tenzij dit noodzakelijk is, melden bronnen aan persbureau Reuters. "De bewoording is zo streng dat het in feite neerkomt op een verbod", zegt een van hen.

1 uur geleden
Handelsoverschot China groeit ondanks dalende export naar VS

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese handelsoverschot blijft groeien en is aan het eind van 2025 op een recordhoogte van 1,2 biljoen dollar uitgekomen. Dat terwijl de export naar de VS verder daalt. China richt zich nadrukkelijk op de rest van de wereld.

1 uur geleden
Export groeit opnieuw, import kent grootste stijging in jaren

DEN HAAG (ANP) - Nederland exporteerde in november opnieuw een stuk meer goederen dan een jaar eerder. De groei van 4,7 procent is wel iets lager dan de 5,7 procent van oktober, maar wel weer hoger dan in de zes maanden daarvoor. Vooral transportmiddelen en machines gingen vaker naar het buitenland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
Steeds grotere rol AI bij plannen van vakanties

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.

5 uur geleden