Socialemediabedrijf Trump schiet omhoog bij debuut op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump ging dinsdag hard omhoog bij zijn debuut op de aandelenbeurs Nasdaq in New York. Trump Media & Technology Group, inclusief het platform Truth Social, schoot op zijn eerste handelsdag kort na opening 46 procent de hoogte in op de technologiebeurs. De handel werd zelfs even stilgelegd. Het aandeel heeft het symbool 'DJT'.
De beursgang verliep via een fusie met de lege beurshuls Digital World Acquisition Corp (DWAC). Trump bereikte vrijdag een akkoord met investeerders over de gang naar de aandelenmarkt. Met de beursgang kan Trump miljarden ophalen om zijn hoge juridische kosten te betalen voor verschillende rechtszaken, want hij bezit ruim 58 procent van de aandelen. Maar vanwege eerdere afspraken kan de presidentskandidaat die aandelen pas over zes maanden omzetten in geld.
De Dow-Jonesindex stond in de vroege handel licht hoger op 39.339 punten. De brede S&P 500 klom 0,3 procent tot 5231 punten en de Nasdaq won 0,4 procent tot 16.455 punten.
Beursgang
Krispy Kreme was ook een opvallende winnaar met een koerswinst van bijna 19 procent. De keten van donutwinkels breidt zijn samenwerking met fastfoodbedrijf McDonald's in de Verenigde Staten uit. Daarbij moeten de donuts tegen het einde van 2026 verkrijgbaar zijn in de Amerikaanse vestigingen van McDonald's.
Alibaba won 0,3 procent. De Chinese webwinkel, die ook een notering heeft in New York, ziet af van een beursgang van de logistieke tak Cainiao in Hongkong. Alibaba bezit 64 procent van Cainiao en is nu van plan de resterende aandeelhouders uit te kopen.
Amerikaanse inflatie
Op macro-economisch gebied waren er cijfers over de orders voor duurzame goederen in de VS. Die orders van bijvoorbeeld auto's, meubels en witgoed gingen in februari omhoog na de flinke daling een maand eerder. Onderzoeksbureau Conference Board meldt nog gegevens over het Amerikaanse consumentenvertrouwen.
Op Goede Vrijdag komt een belangrijk cijfer over de Amerikaanse inflatie. Dan zijn de beurzen in New York wel gesloten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beƫindigen van de oorlog doorgaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) voert volgende maand twee veiligheidsmaatregelen door voor vertrekkende vliegtuigen vanaf Schiphol. Zo vliegen toestellen die tussen 23.00 uur en 06.00 uur opstijgen vanaf de Polderbaan en naar het zuiden gaan, een andere route. Dit leidt op sommige plekken in Nederland tot meer geluidsoverlast, erkent LVNL.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn met verliezen begonnen aan de nieuwe week. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. President Donald Trump waarschuwde dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt. Hij lichtte niet toe welke stappen hij van Iran verwachtte of welke gevolgen dat zou kunnen hebben.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Elektrische steps lijken vooralsnog geen groot succes in Nederland. Sinds juli vorig jaar is een kenteken verplicht om met een e-step de openbare weg op te mogen, maar tot nu toe zijn in heel Nederland slechts 456 van deze voertuigen geregistreerd. Dat maakte RDC, het databedrijf dat de voertuigregistraties bijhoudt, bekend.
3 uur geleden