Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Socialemediabedrijf Trump schiet omhoog bij debuut op Wall Street

Socialemediabedrijf Trump schiet omhoog bij debuut op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump ging dinsdag hard omhoog bij zijn debuut op de aandelenbeurs Nasdaq in New York. Trump Media & Technology Group, inclusief het platform Truth Social, schoot op zijn eerste handelsdag kort na opening 46 procent de hoogte in op de technologiebeurs. De handel werd zelfs even stilgelegd. Het aandeel heeft het symbool 'DJT'.

De beursgang verliep via een fusie met de lege beurshuls Digital World Acquisition Corp (DWAC). Trump bereikte vrijdag een akkoord met investeerders over de gang naar de aandelenmarkt. Met de beursgang kan Trump miljarden ophalen om zijn hoge juridische kosten te betalen voor verschillende rechtszaken, want hij bezit ruim 58 procent van de aandelen. Maar vanwege eerdere afspraken kan de presidentskandidaat die aandelen pas over zes maanden omzetten in geld.

De Dow-Jonesindex stond in de vroege handel licht hoger op 39.339 punten. De brede S&P 500 klom 0,3 procent tot 5231 punten en de Nasdaq won 0,4 procent tot 16.455 punten.

Beursgang

Krispy Kreme was ook een opvallende winnaar met een koerswinst van bijna 19 procent. De keten van donutwinkels breidt zijn samenwerking met fastfoodbedrijf McDonald's in de Verenigde Staten uit. Daarbij moeten de donuts tegen het einde van 2026 verkrijgbaar zijn in de Amerikaanse vestigingen van McDonald's.

Alibaba won 0,3 procent. De Chinese webwinkel, die ook een notering heeft in New York, ziet af van een beursgang van de logistieke tak Cainiao in Hongkong. Alibaba bezit 64 procent van Cainiao en is nu van plan de resterende aandeelhouders uit te kopen.

Amerikaanse inflatie

Op macro-economisch gebied waren er cijfers over de orders voor duurzame goederen in de VS. Die orders van bijvoorbeeld auto's, meubels en witgoed gingen in februari omhoog na de flinke daling een maand eerder. Onderzoeksbureau Conference Board meldt nog gegevens over het Amerikaanse consumentenvertrouwen.

Op Goede Vrijdag komt een belangrijk cijfer over de Amerikaanse inflatie. Dan zijn de beurzen in New York wel gesloten.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

3 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

4 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

5 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

7 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

7 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

8 uur geleden
Wall Street opent met rode cijfers, Apple bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

9 uur geleden