Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Socialemediabedrijf Trump maakt dinsdag beursdebuut

Socialemediabedrijf Trump maakt dinsdag beursdebuut

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers kunnen vanaf dinsdag aandelen kopen van het socialemediabedrijf van Donald Trump. Trump Media & Technology Group, inclusief het platform Truth Social van de Amerikaanse oud-president, maakt dan zijn beursdebuut op Wall Street in de techgraadmeter Nasdaq. De beursgang kan Trump zo'n 4 miljard dollar opleveren.

Trump bereikte vrijdag een akkoord met investeerders om zijn bedrijf naar de beurs te brengen. Dat gebeurt onder de naam Digital World Acquisition Corp (DWAC), een 'special purpose acquisition company' (spac) die alleen is opgericht om een andere onderneming over te nemen.

Voormalig Congreslid Devin Nunes blijft topman van het beursgenoteerde socialemediabedrijf, zo werd vrijdag al bekend. DWAC-baas Eric Swider gaat in de gecombineerde onderneming aan de slag als bestuurder.

Aandelen

Trump kan het geld dat hij krijgt voor zijn aandelen in het bedrijf goed gebruiken. Aan verschillende rechtszaken is hij maandelijks miljoenen dollars kwijt. Ook moet hij om in beroep te kunnen gaan in een fraudezaak binnen tien dagen 175 miljoen dollar betalen. Die borgsom was oorspronkelijk 454 miljoen dollar, maar dat is maandag met bijna twee derde teruggebracht.

Door eerder gemaakte afspraken duurt het waarschijnlijk nog even voordat de presidentskandidaat zijn aandelen kan omzetten in geld. Trump heeft zelf ruim 58 procent van de aandelen in handen.

Meer uit Financieel

Schepen tanken minder brandstof door hoge dieselprijs

DORDRECHT (ANP) - Binnenvaartschepen tanken deze week minder brandstof door de flink gestegen dieselprijs, merken de zogeheten bunkerstations. Deze stations, waar binnenvaartschepen brandstof inslaan, hadden het een week eerder juist veel drukker dan normaal.

32 minuten geleden
Oud-KLM-baas Pieter Elbers per direct weg bij IndiGo na problemen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig KLM-topman Pieter Elbers is per direct gestopt als topman van de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat heeft InterGlobe Aviation, het concern achter de maatschappij, dinsdag bekendgemaakt.

34 minuten geleden
Brussel: maatregelen tegen hoge energieprijzen alleen tijdelijk

BRUSSEL (ANP) - Als EU-lidstaten besluiten fiscale maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen, moet dat doelgericht gebeuren en beperkt in tijd. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) dinsdag.

37 minuten geleden
Lufthansa zet extra langeafstandsvluchten in door Iran-oorlog

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa speelt in op de schaarste die door de Iran-oorlog is ontstaan door extra langeafstandsvluchten in te zetten naar Azië en Afrika. Reizigers zoeken momenteel naar alternatieven voor luchtvaartmaatschappijen uit het Midden-Oosten zoals Emirates en Qatar Airways, die worden gehinderd door luchtruimsluitingen in hun thuisregio.

48 minuten geleden
Topvrouw X-alternatief Bluesky doet stap terug

SEATTLE (ANP) - Topvrouw Jay Graber van socialmediaplatform Bluesky doet een stap terug. Ze blijft wel bij het in opkomst zijnde Amerikaanse bedrijf, en gaat aan de slag als innovatiedirecteur.

49 minuten geleden
Oprichters coronavaccinmaker BioNTech beginnen nieuw bedrijf

FRANKFURT (ANP/DPA/RTR) - De oprichters van de Duitse producent van coronavaccins BioNTech gaan een nieuw biotechbedrijf beginnen en leggen daarom hun bestuursfuncties neer bij de biotechnoloog. Topman Ugur Sahin en medisch directeur Özlem Türeci gaan eind dit jaar het bedrijf verlaten wanneer hun contracten aflopen.

1 uur geleden
Agractie slaat alarm om dure diesel en gevolgen voor voedsel

DEN HAAG (ANP) - Landbouworganisatie Agractie maakt zich "grote zorgen" over de explosief stijgende dieselprijzen en de gevolgen daarvan voor de Nederlandse voedselproductie. "De overheid profiteert momenteel fors van de hogere btw-inkomsten, terwijl boeren en transporteurs worden geconfronteerd met torenhoge kosten", zegt een woordvoerster.

1 uur geleden