Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Socialemediabedrijf Trump maakt dinsdag beursdebuut

Socialemediabedrijf Trump maakt dinsdag beursdebuut

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers kunnen vanaf dinsdag aandelen kopen van het socialemediabedrijf van Donald Trump. Trump Media & Technology Group, inclusief het platform Truth Social van de Amerikaanse oud-president, maakt dan zijn beursdebuut op Wall Street in de techgraadmeter Nasdaq. De beursgang kan Trump zo'n 4 miljard dollar opleveren.

Trump bereikte vrijdag een akkoord met investeerders om zijn bedrijf naar de beurs te brengen. Dat gebeurt onder de naam Digital World Acquisition Corp (DWAC), een 'special purpose acquisition company' (spac) die alleen is opgericht om een andere onderneming over te nemen.

Voormalig Congreslid Devin Nunes blijft topman van het beursgenoteerde socialemediabedrijf, zo werd vrijdag al bekend. DWAC-baas Eric Swider gaat in de gecombineerde onderneming aan de slag als bestuurder.

Aandelen

Trump kan het geld dat hij krijgt voor zijn aandelen in het bedrijf goed gebruiken. Aan verschillende rechtszaken is hij maandelijks miljoenen dollars kwijt. Ook moet hij om in beroep te kunnen gaan in een fraudezaak binnen tien dagen 175 miljoen dollar betalen. Die borgsom was oorspronkelijk 454 miljoen dollar, maar dat is maandag met bijna twee derde teruggebracht.

Door eerder gemaakte afspraken duurt het waarschijnlijk nog even voordat de presidentskandidaat zijn aandelen kan omzetten in geld. Trump heeft zelf ruim 58 procent van de aandelen in handen.

Meer uit Financieel

Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

43 minuten geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

1 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

4 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

4 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

13 uur geleden
Einde winstreeks Wall Street, olieprijzen wel omlaag

NEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.

15 uur geleden
KLM vliegt tot in juni niet naar Dubai

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.

15 uur geleden