Socialemediabedrijf Trump maakt dinsdag beursdebuut
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers kunnen vanaf dinsdag aandelen kopen van het socialemediabedrijf van Donald Trump. Trump Media & Technology Group, inclusief het platform Truth Social van de Amerikaanse oud-president, maakt dan zijn beursdebuut op Wall Street in de techgraadmeter Nasdaq. De beursgang kan Trump zo'n 4 miljard dollar opleveren.
Trump bereikte vrijdag een akkoord met investeerders om zijn bedrijf naar de beurs te brengen. Dat gebeurt onder de naam Digital World Acquisition Corp (DWAC), een 'special purpose acquisition company' (spac) die alleen is opgericht om een andere onderneming over te nemen.
Voormalig Congreslid Devin Nunes blijft topman van het beursgenoteerde socialemediabedrijf, zo werd vrijdag al bekend. DWAC-baas Eric Swider gaat in de gecombineerde onderneming aan de slag als bestuurder.
Aandelen
Trump kan het geld dat hij krijgt voor zijn aandelen in het bedrijf goed gebruiken. Aan verschillende rechtszaken is hij maandelijks miljoenen dollars kwijt. Ook moet hij om in beroep te kunnen gaan in een fraudezaak binnen tien dagen 175 miljoen dollar betalen. Die borgsom was oorspronkelijk 454 miljoen dollar, maar dat is maandag met bijna twee derde teruggebracht.
Door eerder gemaakte afspraken duurt het waarschijnlijk nog even voordat de presidentskandidaat zijn aandelen kan omzetten in geld. Trump heeft zelf ruim 58 procent van de aandelen in handen.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
11 uur geleden