Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sociale Zaken wil minima nog eens op energietoelage wijzen

Sociale Zaken wil minima nog eens op energietoelage wijzen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) gaat nog eens onder de aandacht brengen dat er geld klaarligt voor minima als tegemoetkoming voor de hoge energierekening. Wel zegt het ministerie dat die taak in principe bij de gemeenten is belegd, en die daar ook goede resultaten mee boeken. Er is geen goed landelijk beeld van het aantal huishoudens dat nog geld kan krijgen.

Huishoudens met een inkomen van maximaal 120 procent van het sociaal minimum, kunnen een eenmalige toeslag krijgen van 1300 euro. EenVandaag meldde woensdag op basis van een rondgang langs de gemeenten dat zeker tienduizenden huishoudens dat nog niet gedaan hebben.

Een woordvoerder van het ministerie van SZW kan de cijfers die EenVandaag meldt niet bevestigen, maar zegt wel vergelijkbare percentages vernomen te hebben uit grote steden. In de vier grootste gemeenten heeft 85 procent van de huishoudens die daar recht op hadden geld ontvangen. Tilburg, Apeldoorn en Arnhem hebben percentages gemeld tussen de 80 en 95 procent.

Bereik

Het bereik van de gemeenten is bij deze regeling "hoog", zegt het ministerie. "Ze weten veel meer mensen met een laag inkomen te bereiken dan met andere gemeentelijke minimaregelingen." Toch is het aantal mensen dat geen geld heeft ontvangen al snel hoog. Zelfs als 90 procent de toeslag heeft ontvangen, lopen bijna 100.000 huishoudens hun toeslag mis.

"Het is aan gemeenten om hun inwoners te informeren. Dit doen ze ook heel actief is ons beeld", zegt SZW. Toch gaat het ministerie er naar eigen zeggen bij ongeveer 45 maatschappelijke organisaties op aandringen dat ze de regeling dit najaar nog eens onder de aandacht brengen. Het gaat dan onder meer om ouderenorganisaties, vakbonden en energiemaatschappijen. Daarnaast heeft het ministerie zelf ook voorlichtingscampagnes, onder meer via sociale media.

Meer uit Binnenland

OM: gezagvoerder niet schuldig aan fataal luchtballonongeluk

DE HOEVE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft besloten de zaak over het fatale ongeluk met een heteluchtballon in augustus vorig jaar te seponeren. De gezagvoerder treft geen schuld, concludeert de landelijke luchtvaartofficier van justitie.

8 minuten geleden
Jongeren volgen nieuws via sociale media, maar wantrouwen die

AMSTERDAM (ANP) - Jongeren gebruiken vooral sociale media als TikTok en Snapchat om op de hoogte te blijven van het nieuws, maar ze hebben weinig vertrouwen in die platforms. Een onderzoek onder ruim duizend tieners concludeert dat.

45 minuten geleden
Acht aanhoudingen na vondst honderden kilo's cocaïne in busje

KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Jetten noemt het 'schandalig' dat Orbán steeds dwarsligt

BRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."

8 uur geleden
Neergeschoten Iraniër werkt bij politie en is ernstig gewond

SCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.

10 uur geleden
PFAS-vervuiling in deel sloten Dordrecht en omgeving verergerd

DORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.

12 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen na neerschieten Iraniër in Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.

14 uur geleden