Sociale Zaken wil minima nog eens op energietoelage wijzen
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) gaat nog eens onder de aandacht brengen dat er geld klaarligt voor minima als tegemoetkoming voor de hoge energierekening. Wel zegt het ministerie dat die taak in principe bij de gemeenten is belegd, en die daar ook goede resultaten mee boeken. Er is geen goed landelijk beeld van het aantal huishoudens dat nog geld kan krijgen.
Huishoudens met een inkomen van maximaal 120 procent van het sociaal minimum, kunnen een eenmalige toeslag krijgen van 1300 euro. EenVandaag meldde woensdag op basis van een rondgang langs de gemeenten dat zeker tienduizenden huishoudens dat nog niet gedaan hebben.
Een woordvoerder van het ministerie van SZW kan de cijfers die EenVandaag meldt niet bevestigen, maar zegt wel vergelijkbare percentages vernomen te hebben uit grote steden. In de vier grootste gemeenten heeft 85 procent van de huishoudens die daar recht op hadden geld ontvangen. Tilburg, Apeldoorn en Arnhem hebben percentages gemeld tussen de 80 en 95 procent.
Bereik
Het bereik van de gemeenten is bij deze regeling "hoog", zegt het ministerie. "Ze weten veel meer mensen met een laag inkomen te bereiken dan met andere gemeentelijke minimaregelingen." Toch is het aantal mensen dat geen geld heeft ontvangen al snel hoog. Zelfs als 90 procent de toeslag heeft ontvangen, lopen bijna 100.000 huishoudens hun toeslag mis.
"Het is aan gemeenten om hun inwoners te informeren. Dit doen ze ook heel actief is ons beeld", zegt SZW. Toch gaat het ministerie er naar eigen zeggen bij ongeveer 45 maatschappelijke organisaties op aandringen dat ze de regeling dit najaar nog eens onder de aandacht brengen. Het gaat dan onder meer om ouderenorganisaties, vakbonden en energiemaatschappijen. Daarnaast heeft het ministerie zelf ook voorlichtingscampagnes, onder meer via sociale media.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.
46 minuten geledenEMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
17 uur geleden