Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sociale media waarschuwen bij desinformatie verkiezingen

Sociale media waarschuwen bij desinformatie verkiezingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Facebook en Twitter gaan waarschuwingen plaatsen bij berichten op sociale media waar kandidaten of campagneteams te vroeg de overwinning uitroepen tijdens de Amerikaanse verkiezingen. Het is mogelijk dat Donald Trump of Joe Biden te vroeg zegt gewonnen te hebben, doordat veel mensen per post hebben gestemd en het mogelijk een aantal dagen duurt om alle stemmen te tellen.

Bij berichten waar te vroeg de overwinning wordt geclaimd, zet Twitter een label waarop staat dat officiële bronnen een andere uitslag hebben of dat er nog helemaal geen uitslag is. Facebook is van plan om specifieke informatie te plaatsen in de apps van het bedrijf, door te linken naar de kiescommissies en er komen labels vergelijkbaar met die van Twitter.

Facebook meldt dat het ook alle posts gaat verwijderen waarin wordt opgeroepen om niet te gaan stemmen of waar te zien is dat mensen worden tegengehouden die willen stemmen.

Nepnieuws

Twitter meldt dat officials die bij kiescommissies werken en grote nieuwsmedia zoals ABC News, AP, CNN en Fox News geen labels krijgen, omdat ze een onafhankelijk verkiezingsteam hebben.

De grote sociale media staan onder druk om desinformatie en nepnieuws tegen te gaan tijdens de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Vier jaar geleden was er veel kritiek op Facebook en Twitter vanwege de verspreiding van nepnieuws.

Meer uit Buitenland

Thailand: akkoord met Iran over doorgang olietankers

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.

50 minuten geleden
Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

3 uur geleden
Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

4 uur geleden
Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

9 uur geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

9 uur geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

10 uur geleden
NYT: Musk nam deel aan telefoongesprek Trump en Modi

WASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.

10 uur geleden