Sociale media moeten nepfilmpjes aanpakken van Europese Commissie
BRUSSEL (ANP) - Sociale media als Google, Facebook en Twitter moeten maatregelen nemen om nepfilmpjes en nepaccounts aan te pakken. Doen de bedrijven dat niet, dan kunnen ze op boetes rekenen van de Europese Commissie. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
Behalve nepaccounts gaat het de commissie dus om nepfilmpjes of zogeheten deepfakes. Daarbij kan met behulp van computers de indruk worden gewekt dat personen, zoals bekendheden of politici, dingen zeggen of doen die nooit daadwerkelijk zijn gebeurd. De kwaliteit van dergelijke filmpjes wordt steeds beter waardoor ze steeds minder goed van authentieke beelden zijn te onderscheiden.
Donderdag komt de commissie met een nieuwe richtlijn over desinformatie. Die moet de nu geldende vrijwillige afspraken vervangen die in 2018 werden geïntroduceerd. Brussel treedt al langer op tegen nepnieuws.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen maandag hard omlaag door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen stegen na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump van afgelopen zaterdag dat hij Iraanse energiecentrales zal aanvallen als Iran niet binnen 48 uur de Straat van Hormuz volledig heropent voor de scheepvaart.
30 minuten geledenCANBERRA (ANP/RTR/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in februari gemiddeld 5,4 procent duurder dan een jaar eerder. Dat constateren het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers. In januari stegen de prijzen ook met 5,4 procent op jaarbasis.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express gaan maandag opnieuw staken, heeft vakbond FNV aangekondigd. Om eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten wordt het werk neergelegd op meerdere vestigingen in Zuid-Nederland, waaronder Breda, Rotterdam en Eindhoven. De staking duurt de hele dag.
1 uur geledenCANBERRA (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.
4 uur geledenLJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.
14 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.
18 uur geleden