Sociale media moeten nepfilmpjes aanpakken van Europese Commissie
BRUSSEL (ANP) - Sociale media als Google, Facebook en Twitter moeten maatregelen nemen om nepfilmpjes en nepaccounts aan te pakken. Doen de bedrijven dat niet, dan kunnen ze op boetes rekenen van de Europese Commissie. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
Behalve nepaccounts gaat het de commissie dus om nepfilmpjes of zogeheten deepfakes. Daarbij kan met behulp van computers de indruk worden gewekt dat personen, zoals bekendheden of politici, dingen zeggen of doen die nooit daadwerkelijk zijn gebeurd. De kwaliteit van dergelijke filmpjes wordt steeds beter waardoor ze steeds minder goed van authentieke beelden zijn te onderscheiden.
Donderdag komt de commissie met een nieuwe richtlijn over desinformatie. Die moet de nu geldende vrijwillige afspraken vervangen die in 2018 werden geïntroduceerd. Brussel treedt al langer op tegen nepnieuws.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
16 uur geleden