Sociaaldemocratische SPD gaat voor verkiezingswinst in Saarland
SAARBRÜCKEN (ANP) - In de kleine Duitse deelstaat Saarland vinden de eerste regionale verkiezingen plaats sinds de landelijke verkiezingen van vorig jaar. Die werden gewonnen door de SPD, waardoor de sociaaldemocraat Olaf Scholz het bondskanselierschap overnam van de christendemocraat Angela Merkel (CDU).
Ook in Saarland strijden beide partijen om de verkiezingswinst. De twee vormen de huidige deelstaatregering, onder leiding van premier Tobias Hans (CDU). In de peilingen van de publieke omroep ZDF heeft de SPD met Anke Rehlinger als premierskandidaat echter een grote voorsprong op de christendemocraten. Mochten meerdere kleinere partijen, zoals de FDP en de Groenen, de kiesdrempel van 5 procent niet halen, is een absolute meerderheid voor de SPD ook denkbaar.
Saarland, met ongeveer een miljoen inwoners, ligt in het zuidwesten van Duitsland en grenst aan Frankrijk en Luxemburg. De CDU is daar al jaren aan de macht en behaalde bij de vorige verkiezingen in 2017 ruim 40 procent van de stemmen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
18 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
4 uur geleden