Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sociaaldemocraten EU-parlement willen af van Qatargate-tweetal

Sociaaldemocraten EU-parlement willen af van Qatargate-tweetal

STRAATSBURG (ANP) - Twee Europarlementariërs die de Belgische justitie wil ondervragen over hun rol in omkoopschandaal Qatargate raken hun lidmaatschap van de sociaaldemocratische fractie kwijt. Als de Belg en de Italiaan niet vrijwillig opstappen, zetten de sociaaldemocraten hen eruit, heeft fractievoorzitter Iratxe García Pérez aangekondigd.

Marc Tarabella en Andrea Cozzolino worden al langer genoemd in de corruptiezaak. Maar het tweetal is, anders dan de afgezette ondervoorzitter Eva Kaili en drie anderen, nog op vrije voeten. Het Belgische Openbaar Ministerie wil de twee wel ondervragen over hun aandeel in de omkooppraktijken van vermoedelijk Qatar en Marokko. Op verzoek van het OM is het Europees Parlement begonnen aan het opheffen van hun bescherming tegen vervolging.

Dat laatste verandert de zaak, vindt García Pérez. Tarabella en Cozzolino hebben in december hun taken binnen de S&D-fractie neergelegd, maar daar kan het nu niet meer bij blijven. "We stellen ons voor dat ze zich terugtrekken. Als ze niet vrijwillig kiezen om de groep te verlaten, dan zullen we deze week het besluit nemen hen uit de groep te verwijderen."

Meer uit Buitenland

Rutte verzekert: NAVO-landen bespreken breken Hormuz-blokkade

TROMSØ (ANP) - NAVO-landen zoeken samen naar manieren om af te komen van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "We zijn het er allemaal over eens dat de zeestraat weer open moet."

2 minuten geleden
Gaslevering aan Irak gestaakt na aanval op Irans grootste gasveld

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse gastoevoer naar Irak is volledig stilgelegd na een aanval op een groot Iraans-Qatarees gasveld in het zuiden van Iran, het zogenoemde Pars-veld. Iran voorziet Irak voor 30 procent in zijn totale gasbehoefte en circa 40 procent in zijn totale energiebehoefte. Het Pars-veld is goed voor 70 procent van de Iraanse gaswinning en geldt als 's werelds grootste aardgasveld.

22 minuten geleden
Rusland veroordeelt 'onaanvaardbare aanval' bij kerncentrale Iran

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft boos gereageerd op een incident bij de kerncentrale in het Iraanse Bushehr. Een woordvoerder van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken sprak van een "onverantwoordelijke en volstrekt onaanvaardbare raketaanval" vlak bij een werkende reactor. Ze riep Israël en de Verenigde Staten op levens van Russen die in de centrale werken niet in gevaar te brengen.

57 minuten geleden
Skigondel in Zwitsers skigebied losgeraakt, rolt van berg

ENGELBERG (ANP) - In het Zwitserse skigebied bij Engelberg is een gondel losgeraakt van een skilift. Daarbij is een vrouw om het leven gekomen. Volgens de plaatselijke politie raakte ze "dodelijk gewond" en zat ze als enige in de cabine die neerstortte.

1 uur geleden
Media: enorm gasveld in Iran aangevallen

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van een aanval op doelen bij een enorm gasveld in de Golfregio, in het zuiden van Iran. Staatsmedia melden dat brandweerteams worden gestuurd om het vuur te blussen.

1 uur geleden
Zweden meldt terechtstelling Zweed in Iran

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Een in Iran ter dood veroordeelde Zweed is volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken van Zweden woensdag geëxecuteerd. Minister Maria Malmer Stenergard heeft geschokt gereageerd.

1 uur geleden
Israël claimt weer Iraanse bewindsman te hebben gedood

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.

4 uur geleden