Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sociaaldemocraat volgt Qatargate-verdachte op in EU-parlement

Sociaaldemocraat volgt Qatargate-verdachte op in EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft toch weer een sociaaldemocraat gekozen als opvolger van de afgezette ondervoorzitter Eva Kaili. Sommige Europarlementariërs sputterden tegen omdat tot dusver vooral de sociaaldemocraten kampen met het omkoopschandaal Qatargate, maar de Luxemburger Marc Angel kreeg uiteindelijk toch een royale meerderheid van de stemmen.

De sociaaldemocratische S&D had Angel naar voren geschoven om Kaili te vervangen als een van de veertien ondervoorzitters die het parlement telt. Zij nemen soms waar voor voorzitter Roberta Metsola en kunnen invloed uitoefenen doordat ze samen met haar beslissen over tal van praktische aspecten van het parlementaire werk. Deze posten zijn in 2019 door de drie grote middenpartijen verdeeld. S&D meent daarom recht te hebben op de functie.

Maar dat ging onder meer een aantal christendemocratische Europarlementariërs te snel, zeggen ingewijden. Dat ze Angel uiteindelijk toch steunden, zou zijn ingegeven doordat er geen aanvaardbare tegenkandidaat was. Angel kreeg aanvankelijk niet genoeg stemmen, maar haalde het in een tweede stemronde alsnog.

De Griekse Kaili werd in december afgezet omdat ze was opgepakt wegens het aannemen van smeergeld van vermoedelijk Qatar en/of Marokko, In ruil zou ze hun belangen in het parlement hebben behartigd.

Meer uit Buitenland

Noordzeelanden willen gezamenlijke windmolenparken bouwen

HAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.

1 uur geleden
Voormalige premier Zuid-Korea Lee Hae-chan overleden

HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.

2 uur geleden
Elf doden bij aanval op Mexicaans voetbalveld

SALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.

3 uur geleden
Interim-president Venezuela: klaar met orders uit Washington

CARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.

4 uur geleden
Meer politieke gevangenen vrijgelaten in Venezuela

CARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.

5 uur geleden
Doden en veel vermisten bij veerongeluk op de Filipijnen

MANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.

5 uur geleden
Trump: overheid onderzoekt dood van man in Minneapolis

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.

5 uur geleden