Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sociaaldemocraat volgt Qatargate-verdachte op in EU-parlement

Sociaaldemocraat volgt Qatargate-verdachte op in EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft toch weer een sociaaldemocraat gekozen als opvolger van de afgezette ondervoorzitter Eva Kaili. Sommige Europarlementariërs sputterden tegen omdat tot dusver vooral de sociaaldemocraten kampen met het omkoopschandaal Qatargate, maar de Luxemburger Marc Angel kreeg uiteindelijk toch een royale meerderheid van de stemmen.

De sociaaldemocratische S&D had Angel naar voren geschoven om Kaili te vervangen als een van de veertien ondervoorzitters die het parlement telt. Zij nemen soms waar voor voorzitter Roberta Metsola en kunnen invloed uitoefenen doordat ze samen met haar beslissen over tal van praktische aspecten van het parlementaire werk. Deze posten zijn in 2019 door de drie grote middenpartijen verdeeld. S&D meent daarom recht te hebben op de functie.

Maar dat ging onder meer een aantal christendemocratische Europarlementariërs te snel, zeggen ingewijden. Dat ze Angel uiteindelijk toch steunden, zou zijn ingegeven doordat er geen aanvaardbare tegenkandidaat was. Angel kreeg aanvankelijk niet genoeg stemmen, maar haalde het in een tweede stemronde alsnog.

De Griekse Kaili werd in december afgezet omdat ze was opgepakt wegens het aannemen van smeergeld van vermoedelijk Qatar en/of Marokko, In ruil zou ze hun belangen in het parlement hebben behartigd.

Meer uit Buitenland

Katz: operatie Zuid-Libanon gaat door na afspraken over bestand

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht gaat door met de operaties in het zuiden van Libanon en zal bij nieuwe aanvallen van Hezbollah ook weer optreden in de hoofdstad Beiroet, zegt minister van Defensie Israel Katz. Zijn verklaring komt enige uren nadat bekend werd dat in Washington afspraken waren gemaakt over een staakt-het-vuren. Het leger zegt eveneens dat de gevechten voortduren.

41 minuten geleden
Veiligheidsminister Israël boos om bestand: dit is een grote fout

JERUZALEM (ANP/AFP) - De nieuwe deal over een bestand tussen Israël en Libanon leidt tot kritiek binnen de Israëlische regering. De uiterst rechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir noemt de overeenkomst volgens Israëlische media een "grote fout".

1 uur geleden
Cyprus: migratiepact zal niet zonder problemen van start gaan

LUXEMBURG (ANP) - De meeste EU-lidstaten zijn klaar voor de inwerkingtreding van het asiel- en migratiepact, zei de Cypriotische minister Nicholas Ioannides (Migratie) donderdag in Luxemburg. "Maar we verwachten niet dat er geen problemen zullen zijn", zei hij voor het begin van de vergadering met migratieministers in Luxemburg.

2 uur geleden
Officiële onderhandelingen EU-toetreding Oekraïne kunnen verder

NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.

12 uur geleden
Hongarije en Oekraïne bereiken akkoord over rechten diaspora

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.

14 uur geleden
Duitsland grijpt naast zetel VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.

16 uur geleden
Netanyahu: VS en Israël klaar voor militaire actie tegen Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.

16 uur geleden